Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan szünhetne meg ez az...

Hogyan szünhetne meg ez az irritáló madárcsicsergés?

Figyelt kérdés

Régi, körfolyosós társasházban lakom és van néhány fa az udvaron. Nem kicsik.


Az első emeleten fészkel valakinek a riasztója mellett egy madárka, ami húsbárddal aprítanék fel legszívesebben, mert már néha hajnalban rákezd az őrjöngéshez hasonlítható csipogására.


Leginkább olyan hangot ad ki, mintha két alumínium rudat ütögetnénk össze. Munka után, amikor hazajövök kinyitnám az ablakot, de nem lehet, mert ezek a cigány madarak ekkor kezdenek rá az őrjöngésre, ami eltart olyan 2 órát minimum.


Irtam ez ügyben a társasházkezelőnek és azt mondták, hogy amikor elköltöznek, akkor le kell szedni a fészket, és lehetetlenné tenni, hogy ujraépitsék azon a helyen. Igy megelőzhető, hogy itt nyaraljanak jövöre is...


Én tisztában vagyok vele, hogy hasznosak, mert fogyasztják a rovarokat (szunyogokat pl), de ugyanakkor meg segggggig karmolóan irritáló a jelenlétük, igy a mérleg az eltávolitásuk felé billen...


Gondolom ha kezdeményezném a kipaterolásukat, akkor közfelháborodás lenne ellenem, hogy szegény állatokat szivesebben látnám máshol...


Gondolom a védelmükre kelő idősebb emberek már nem hallják ezt az magas frekvencián trillázó visitozást, ugyhogy öket nem zavarja. És következésképpen akkor másokat sem.


2014. máj. 29. 20:05
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom mi a madár neve, de tudom melyik hangra gondolsz. Én imádom!

Csukd be az ablakot, az tompít rajta.

A madarakat csak fakivágással lehetne elüldözni, de egy önkormányzat sem fog fakivágást elrendelni némi madárcsicsergés miatt.

Vegyél füldugót.

2014. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
68%
Aki fáradt az tud aludni. De mégis milyen madarrol van szó?
2014. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

egy ilyen 18 centi hosszu, fekete, a szeme is fekete és körülötte kis sárga perem. És ilyen NYIKnyikNYIKnyikNYIKnyikNYIKnyikNYIKnyikNYIKnyikNYIKnyikNYIKnyikNYIKnyikNYIKnyikNYIKnyik


hangot ad ki...és örjöngő tempóban.

2014. máj. 29. 20:12
 4/40 anonim ***** válasza:
83%
Ajj... ne már. Én aztán érzékeny vagyok a zajokra, gyűlölöm amikor hangoskodnak, de bmeg: madárcsicsergés?! És képes lennél emiatt kivágatni egy fát? Túlzol, de komolyan.
2014. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
feketerigó, de ennek még nem volt feketerigó hangja az is tuti. Mondom tökre olyan a hangja, mintha megfognál egy alu rudat és mondjuk egy másik aluminium rudhoz ütögetnéd vagy betonhoz! És ezt ilyen 120/s frekvenciával
2014. máj. 29. 20:19
 6/40 anonim ***** válasza:
36%
Hát ha fekete rigó akk azt nem könnyen riasztod el, mert nem fél és még kis bokorba is befeszkel. Sőt lehet nem is ott feszkel csak ott szedeget.
2014. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
9%
Lehet, hogy egy mutáns rigó! :DD Nem irigyellek, mi kertes házban lakunk és nekünk a tujafán élnek verebek és már megszoktuk, mert muszáj volt, hogy délután 5 körül rendszerint csipognak, itt is kb. 2 órát. A hajnalira pedig nem kelek fel, de akkor is szoktak! Azt javaslom, ne a fát vágasd ki, hanem menj létrára és szedd le a fészket! A fát úgyse engedné a sok nyugdíjas....
2014. máj. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
megvan a fészke, multkor le is fényképeztem, ahogy ott sunyul benne.
2014. máj. 29. 20:27
 9/40 A kérdező kommentje:

a verebek nem zavaróak. Ez a kis dög igen.


Amugy én nem mondtam, hogy fát kell kivágni. Mindazonáltal szerintem a fészekleszedésért is meglincselnének.

2014. máj. 29. 20:28
 10/40 anonim ***** válasza:
19%
Akkor nyert ügyed van! Ha meg engedély kell ehhez, akkor kérj, hogy leszedhesd! Ha meg nem kell, akkor meg titokban üsd le egy bottal!
2014. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!