Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan szünhetne meg ez az...

Hogyan szünhetne meg ez az irritáló madárcsicsergés?

Figyelt kérdés

Régi, körfolyosós társasházban lakom és van néhány fa az udvaron. Nem kicsik.


Az első emeleten fészkel valakinek a riasztója mellett egy madárka, ami húsbárddal aprítanék fel legszívesebben, mert már néha hajnalban rákezd az őrjöngéshez hasonlítható csipogására.


Leginkább olyan hangot ad ki, mintha két alumínium rudat ütögetnénk össze. Munka után, amikor hazajövök kinyitnám az ablakot, de nem lehet, mert ezek a cigány madarak ekkor kezdenek rá az őrjöngésre, ami eltart olyan 2 órát minimum.


Irtam ez ügyben a társasházkezelőnek és azt mondták, hogy amikor elköltöznek, akkor le kell szedni a fészket, és lehetetlenné tenni, hogy ujraépitsék azon a helyen. Igy megelőzhető, hogy itt nyaraljanak jövöre is...


Én tisztában vagyok vele, hogy hasznosak, mert fogyasztják a rovarokat (szunyogokat pl), de ugyanakkor meg segggggig karmolóan irritáló a jelenlétük, igy a mérleg az eltávolitásuk felé billen...


Gondolom ha kezdeményezném a kipaterolásukat, akkor közfelháborodás lenne ellenem, hogy szegény állatokat szivesebben látnám máshol...


Gondolom a védelmükre kelő idősebb emberek már nem hallják ezt az magas frekvencián trillázó visitozást, ugyhogy öket nem zavarja. És következésképpen akkor másokat sem.


2014. máj. 29. 20:05
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
12%
Majd beszámolsz, ha sikerült kiiktatni a rigót?
2014. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 zsuzsabazsa ***** válasza:
43%
Ha falun nőttél fel, akkor gondolom ott még a kakas is kukorékolt. Azokat is leölted? Vagy lehet, hogy azért mentél bérházba mert jobban bírod a füstös színű emberek rikácsolását mint a madarakét.
2014. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Falun nem zavartak ezek a dolgok. Itt se zavarnak, de ha tudnad milyen idegesito akk mas velemenyen lennel
2014. jún. 5. 16:41
 34/40 anonim ***** válasza:

"Negyedik ötlet: Cseréljünk madarat! Nekünk egy harkály nyírja ki sorra a fákat az udvaron. Elcserélném a harkályt a te madaradra. Csak az a baj hogy nem tudom megfogni."


Az a fa, amit a harkály "kinyír", az a fa már elve beteg! Tele van szúval, azokat szedegeti ki, szóval gyakorlatilag még jót is tesz a fával, mert annyival kevesebb élősködő lesz benne!

Ha pedig odút bír bele vésni, akkor sem lehet egy fiatal és egészséges fa.... A réginek pedig ez már nem fog megártani....

2014. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
43%
Az autók és más közlekedési eszközök zaját hogy bírod??? Vagy ennyire mesebeli utcában laksz, ahol ennyire feltűnik a madárcsicsergés, a zaj meg nem???
2014. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként meg nem véletlen seregély az a madár? Vannak fehér pici pöttyei???

Annak tud nagyon erőteljes hangja lenni, és ő próbál más madárhangokat is utánozni néha. Annak a hangja valóban tud idegesítő lenni, de inkább csak azoknak, akik tudják, hogy seregély és hamarosan lezabálja a cseresznyefájukat... :) Amúgy az se lenne zavaró hang.

De ha már téged egy feketerigó is irritál, hát akkor ott a fejedben a baj.


Vegyél füldugót! Az tuti és nem drága!

2014. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 Say My Name válasza:
42%
Szerintem költözz le egy barlang mélyére és maradj is ott nyugodtan. Amíg a te körfolyosós putrid még nem is létezett a madarak már rég jól elvoltak a bolygón. Akit pedig a madárcsicsergés zavar az kezeltesse magát lónyugtatóval...
2014. júl. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon minden énekesmadár védett. Ha feljelentenek, akkor börtönbe is kerülhetsz. És ha utálod a madárcairipelést, akkor ELMEBETEG vagy!!!!!!
2014. júl. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
Sztem ne verd le bottal, a feszekben fiokak vannak. Aranyosak. Szntem vard meg mig kirepulnek. Ja es te vagy egy k**** nagy kocsog nem a madarak.
2014. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
52%
Na jo! A madar nem azer csipog, mert utal, hanem szereti a tavaszt. A sok nyugtíjas pedig nem hülye, hanem term839észetvédő.
2014. júl. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!