Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit teszel, ha látod, hogy...

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 07:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Semmit, mert a torvenyek csak teged korlatoznak.
2014. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A védett növényekre vonatkozó törvények csak emberekre vonatkoznak. Hasonlóan a többi törvényhez is. Például még egyetlen nyulat, őzet vagy fácánt sem állítottak elő mondjuk tiltott határátlépésért.
2014. jún. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ész érvekkel elmagyaráznám neki, hogy hagyjon fel a védett növény megevésével.
2014. jún. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Védd az erdőt! Egyél hódot!
2014. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hányadszor lett már feltéve ez a hülye kérdés?
2014. jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szabó Simon ***** válasza:
100%
A védett növényevőt megetetem egy védett ragadozóval. (amilyen a kérdés, olyan a válasz)
2014. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Lelövöm mind a kettőt. :)
2014. jún. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Honnan tudod abban a pillanatban, hogy az az állat védett? A növényről már nem is beszélve.
2014. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

"Lelövöm mind a kettőt. :)"


Hihihihihiiiiiiiiiiii, majd be pisiltem a röhögéstől ez olyan jó bammeg. :D

2014. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért lesz védett egy élőlény, mert számára kedvezőtlen körülmények keletkeznek (túlvadászat, élőhely beszűkülése ilyenek) és emiatt megcsappan az állomány. Azt hiszem, emellett lényeges még, hogy esztétikai, tudományos vagy valamilyen más értékkel is rendelkezzen a védetté nyilvánításhoz.


A védetté nyilvánítással azonban nem emelik ki a természetből. Ha nem lenne ellensége, akkor túlszaporodna, ezáltal ő veszélyeztetne más fajokat. Az élet rendje, hogy megeszik mások...


Ha nagy lenne a gond, akkor - gondolom - elzártan is termesztenék. Most nem tudom, van-e ilyen és hogy hívják, állatoknál ex situ védelemnek.


De nem ezt tanulom, csak van ilyen tantárgyunk. Tehát lehet hülyén fogalmaztam, ilyenek.


A kérdést pedig lehet viccnek szánod, de ez nem a humor kategória, itt nem hagyhattam válasz nélkül! ;)

2014. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!