Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyi az igazságtartalma?

Mennyi az igazságtartalma?

Figyelt kérdés
Az elhullott/ elaltatott házi kedvenceket /kutya, cica stb/ elszállítás után, vagy a gyepmesteri telepen lévő altatások után nem elégetve vagy egyéb biológiai úton megsemmisítik ,hanem feldolgozzák állati élelembe pl konzervbe ?
2014. jún. 14. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Az elhullott "haszonállatokból" általában állati lisztet készítenek. Nem tudom, hogy minden esetben felhasználják-e takarmányba, de gyakran igen. Az extrém magas hő miatt nem áll fenn fertőzés veszélye, a lisztet a takarmányban, állateledelekben fehérjepótlásra használják.
2014. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem gondolnám, hogy dögöt ilyen módon feldolgoznának, mert nem ellenőrizhető. Úgysincs belőlük olyan sok, hogy ebből élnének meg a táp-gyártók, viszont bőven akadnak olyan részek a vágóhídon leölt állatokból, amelyeket más célra nem használnak fel és az olcsó tápokba megteszik.
2014. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
Pedig én láttam,mikor gyepire járt a dögöskocsi.Meg az Állatorvostudományi Egyetemről is hordták hajnalonként a tetemeket,mikor ott dolgoztam.
2014. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát persze, hogy jár a dögös kocsi, a tetemeket valamivel el kell szállítani. A kérdés az, hogy felhasználják-e bármire is a tetemet. De ahogy írtam, nem hiszem, nem is ellenőrizhatő vagy tudható biztosan, milyen kezelést, gyógyszert kapott az állat vagy hogy egyáltalán miben pusztult el. Annak a pár kutyának, macskának meg haszonállatnak a teteme elenyésző ahhoz képest, hogy mennyihulladék áll elő a vágásra leadott állatokból. Szerintem nem kockáztatná egy tápgyártó sem azt, hogy olyan dolgok legyen a termékeikben, amikről azt sem tudják, milyenek, amikor a szokásos "állati melléktermékhez" bőségesen hozzá lehet jutni. A prémiumtápok esetében az ilyesmi nyilván fel sem merül.
2014. jún. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Több kategória van, és aszerint dolgozzák fel vagy semmisítik meg, hogy melyikbe sorolták. Van ami takarmányba kerül, van ami állateledelekbe, van ami bioüzemanyag, és van amit egyszerűen csak ártalmatlanítanak. A gazda a háziállatát el is temetheti a saját kertjében, szerintem ez a legjobb megoldás. Azt hiszem 50 kg alattit lehet csak, és még van pár előírás.
2014. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem csak takarmányt hanem mosóport is készítenek a tetemekből. A csontokból meg ragasztó anyagot.
2014. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tőlünk nem messze van egy fehérjefeldolgozó üzem, azt hiszem kutyakaját készítenek, de abban nem vagyok biztos, ők is elhullott állatból dolgoznak. Amikor megy a cég, a kisvárosban elég..büdös van..
2014. jún. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!