Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan lehet elérni, hogy a...

Hogyan lehet elérni, hogy a környezetemben a békák természetes úton tovább szaporodjanak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az életfeltételeiket kéne megváltoztatni részben, hogy műtrágya használatának mellőzése, vegyszerek mérséklése bár nekem nincs kertem én panel gyerek vagyok mégis Magyarország egyik folyója mellett élek, biztos kell lennie valamilyen módszernek, amivel én is segíthetek környezetemnek a szelektív hulladékgyűjtés,energia pazarlás elkerülése és a vegyszermentes takarításon kívül.Leginkább a kétéltűek mozgatták meg most a fantáziámat, mivel a szúnyogok eszeveszett szaporodásba kezdtek és szerintem sokkal hatékonyabban irtják ők, mint bármiféle vegyszer,amit a levegőbe permeteznek.Ötletek esetleg?
2014. jún. 17. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
én úgy járulok hozzá a békák szaporodásához, hogy a kertemben csináltam egy tavat. Régebben volt és már történelem, de most pl rengeteg békánk van és tényleg nagyon kevés szúnyog.
2014. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen fajfüggő lehet a "megoldás". Pl. sok békának a vándorlási útvonalát keresztezik forgalmas autóutak, az ásóbékákat "tonnaszám" ütik el az autók (lehet menni tavasszal és ősszel békát menteni különben Farmosra is! =D át kell cipelni a békákat az úton...), más kétéltűek a klímaváltozásra érzékenyek. Invazív halfajok (pl. törpeharcsa) is tehetnek kárt az ebihalakban. A hüllőkre (pl. zöld gyík) még a házaknál tartott macskák is nagy veszélyt jelenthetnek.
2014. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!