Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudok csak természetes...

Hogyan tudok csak természetes táplálék bevitelével izom tömeg növelést elérni heti 3 edzés mellett?

Figyelt kérdés
hetente 3-4 szer akarok edzeni de mivel szüleim nem támogatják azt hogy különféle porkészítményeket fogyasszak kénytelen vagyok természetes táplálékot enni.Jelenleg inkább tömeget szeretnék növelni mivel 65kg vagyok a magam 185 centiével.Hogyan tudom bevinni az eszenciális aminósavakat megfelelő arányban(esetleg van erre valami kisebb készítmény mi nem foglal olyan nagy helyet a szekrényemben?)itthon csirke pulyka és disznó hús fordul elő melyik a legjobb?Hányszor egyek egy nap mikor mennyit mit?(ismétlem tömegnövelés a cél)

2014. jún. 13. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt szoktam, írni, de akkor a tápkieget ne vedd figyelembe:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Zsíból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Szóval a lényeg a napi összbevitel és ezt el lehet érni tápkieg nélkül is. Pl neked kell 130g fehérje naponta. Ez kb 550g húsban van meg.

Ezt eloszthatod te 4 vagy akár 6 étkezésre is, kb mindegy, ahogy neked jó.

2014. jún. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És edzés előtt és után mit egyek és mennyit?ilyenkorra rakjam a napi táplálékbevitel nagy részét?
2014. jún. 13. 18:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Én így kajálok: reggel zabpehely+ protein. Nálad mehet pl tojás és tk kenyér vagy bármi hús + szénhidrát. Utána én kb 2,5-3 óránként eszem a hús-rizs-zöldséges kajámat. Edzés előtt kb 1-1,5 órával is ezt eszem. Edzés után gyors fehérje kell és gyors ch. Én proteint iszok maltodextrinnel (egyébként ezek is természetes kaják), neked pl jó lenne a tojás rizzsel , de itt is ehetsz húst is. Nem ezen múlik a forma. Majd nálam megy még még egy húsos-rizses étkezés és lefekvés előtt fél-1 órával 150g túró. Kb ennyi.
2014. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"csak természetes táplálék bevitelével"


nevezz már meg nekem egy nem természetes táplálékot légyszíves!

2014. jún. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
olvasd el a sárgakapszula című ebookot, olvass alapismereteket, úgy általánosságban olvass a témáról, táplálkozási formákról, irányzatokról stb stb... aztán regisztrálsz a shop.builder oldalán, és ott olyan alapanyagú kajákból legózod össze a napi étrendedet az étrendtervezőben, amilyenből, akarod, vagy amire lehetőséged van, vagy amit anyukád éppen főz.
2014. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem számít természetesnek az ami por alapú készítmény ugyanis azt abban a formában nem találod meg a természetben...
2014. jún. 13. 18:49
 7/10 anonim ***** válasza:

A csirket se sulve talalod meg a termeszetben, kenyeret meg egyaltalan nem. Meg a zoldsegeket is csak koszosan.

Az erved bukta.

2014. jún. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor a liszt, só, cukor, stb por is mesterséges. Szóval tévedsz kérdező. Attól még hogy valami porlasztva van (porlasztva szárítva), még nem mesterséges.
2014. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azt mondtam SZERINTEM azaz ez nem érv csak megfogalmaztam az álláspontom...
2014. jún. 13. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:
sztem süss a prtoein tápkiegből kenyered így a szüleid is boldogok lehetnek.
2014. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!