Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan ne öljem meg a sünt?

Hogyan ne öljem meg a sünt?

Figyelt kérdés
1. Van egy jó pár darab kis sün az udvarunkban, és füvet kellene nyírnom. Mikor nem aktívak? Véletlenül sem szeretnék átmenni rajtuk :/ 2. A macska egyébként megeszi a sünt? Az előbb láttam az udvaromban egy macskát, és láttam hogy valamit elakar kapni, odamentem és láttam hogy az egyik kicsi sün van ott összegömbölyödve. Szoktam őket etetni, de félek hogy akkor túl barátságosak lesznek, és legközelebb elkapja őket egy macska, van ennek valamiféle valóságalapja?
2014. júl. 12. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha eteted odaszoktatod, egyre több lesz belőle. A macska nem tudja megenni, mert szúrkál a tüskéjével.
2014. júl. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

A sün éjjel aktív, szóval elméletileg napközben nyugodtan mozgolódhatsz, max tedd őket egy dobozba (valahogy ügyelve arra, hogy ne szokják meg közvetlenül a szagodat, pl kertészkesztyű, azon nem is szúrnak át nagyon) amíg füvet nyírsz, aztán engedd el a kis csapatot.


Figyelj mivel eteted őket, mert kis magú gyümölcsöktől megfulladhatnak. Nameg csak dobd oda nekik a kaját, ne kézből add, vagy tálba melléjük, csak dobd oda inkább, szépen lassan leszokva róla.


A macska csak akkor bánthatja, ha még nem szúr a tüskéjük, amint megkeményedik, nem kell őket félteni.


Vadon élő sünit ne etesd minden nap, max heti 1 alkalommal, mert tényleg odaszokik, vagy nem vadászik, mert minek, ha kap. Úgy azt nem fogja megszokni, hogy odamegy az emberekhez, hacsak nem szokatod őket a közelséghez, vagy nem próbálod simogatni őket.

2014. júl. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Éjszaka aktívak, de! Nappal is előjöhetnek, ha éhesek! Ez pont az éppen szoptatós nősténysünöknél és a kicsinyeiknél fordulhat elő, tehát vigyázz! A szoptatós sünnek sok energiáját veszik el a kicsinyek, így ha nem vadászott eleget éjjel, akkor nappal is rákényszerülhet. A kicsik pedig még ügyetlenek, és ha már nem szopnak annyit, hanem vadásznak is, előfordulhat, hogy nem laknak jól és előjönnek ők is nappal.

Leginkább a tűző napsütést és meleget nem szeretik, akkor a legnagyobb esélye, hogy nem találkozol velük.

De egyszerű a fűnyírás! Mielőtt nekiállsz, nézz végig egy részt, hogy van-e ott sün, vagy más állat, gally, kő... és csak utána nyírj! Utána nézz át egy következő szakaszt, és így tovább,közben is figyelj!


2. A macskák sajnos bánthatják és meg is ölhetik a kicsi sünöket.. Ha meg nem is eszik őket, de a karmaikkal olyan sérülést tudnak okozni, hogy belehalnak a védtelen kis sünök. El kell zavarni a macskákat!


3. Mivel eteted őket?

(könnyen lehet, hogy a macska pont azért megy a közelükbe, mert számára is ehető, amit adsz nekik.) Igazából nem nagyon kellene etetni őket. Inkább hagyni az udvaron érintetlen füves részeket, ahol vadászhatnak. És kijáratot biztosítani, hogy messzebre is eljuthassnak.


4. Mivel itatod őket?

Tejet sose adj nekik, mert attól meghalnak! Vizet viszont mindig tegyél ki, főleg hőségben!


5. Lehetőleg ne nyúlj hozzájuk, ne érezzék barátjuknak az embert, ez veszélyes rájuk nézve.

Kis sünt azért ne érints, mert az anyja megérzi a szagodat rajta, és elhagyhatja őket, mint az őz a gidát, ha megfogod.

2014. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
és sünbarát.hu!
2014. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogyha nappal találunk kicsi sünöket, akkor azokat be kell fogadni különben meghalhatnak. Szerintem már mindegyiket sikerült felkutatnom, ma még 20 percenként kinézek hátha tálálok még, aztán holnap irány az állatorvos. Dinnyét adtam nekik tegnap, most banánt esznek. Szerencsére jó étvágyuk van és egészségesnek tűnik, de azért biztos ami biztos. Aki tud, az kérem segítsen privátban! Minden segítséget előre is hálásan köszönök!
2014. júl. 14. 17:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Hol olvastál olyat, hogy be kell fogni! Ez ostobaság! Nem szabad egy sünit sem befogni, csak abban az esetben, ha egyértelmű, hogy bajban van!


Ha nappal előjön a kis sün, még nincs feltétlen baj! Azt kell megtudni, hogy él-e az anyja és eteti-e őket! Persze ha nagyobbak és már tudnak szilárdat enni, akkor nincs szükségük az anyjukra.


Jobb lenne, ha békén hagynád őket, és csak arra ügyelnél, hogy a macska ne menjen a közelükbe!


Az állatorvosok nagy részének fogalma sincs a sünről! jobb, ha tudod! (Macskákra és kutyákra specializálódtak.)


És még valami! Gyümölccsel nem fognak jóllakni. Tele lesz a gyomruk, de az nem tápláló számukra. Fehérje kell nekik! Rovarok, kukacok, tücskök, bogarak, ezeket le tudják vadászni... Gyümölcs helyett adj nekik főtt tojást, só és fűszermentes főtt húst, ilyesmit. De inkább engedd el őket!

2014. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Főztem nekik tojást, nagy sikert aratott! Ezek a szegények bőven 10 dkg alatt vannak, csak addig fogom őket fogva tartani, amíg nem szednek magukra egy kis súlyt. Ma veszem nekik a macska tejpótlót. A szomszédnak csirkeháló kerítése van, simán áttudnának menni oda, és ott van egy kutya aki nem szereti a sünöket. Egyébként a tőlem telhető módon gondozom őket rendesen.
2014. júl. 15. 11:40
 8/10 anonim ***** válasza:

A tejpótló az jó, bár ha megeszik a tojást, akkor az azt jelenti, hogy van foguk már és tudnak rágni, akkor nincs is már szükség tejpótlásra.

De az anyjuk hol van??????????????????


A kutyás szomszéd felé zárd el az átjárást, tegyél deszkákat vagy valami mást arra a szakaszra! És akkor hagyhatod őket szabadon. Jobb az nekik hidd el!

2014. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon jó kérdés! Szombat óta figyelem őket, de az anyjukat sehol sem találtam, ezért tegnap befogadtam őket. Nemsokára etetés lesz, majd akkor lefényképezem őket és elküldöm privátba hogy mekkorák, most nem akarom őket zavarni. Természetesen nagyon szeretném őket elengedni, de nem vagyok biztos benne hogy túlélnék.
2014. júl. 15. 14:17
 10/10 A kérdező kommentje:
Jól vannak a sünik, nagyon gyorsan fejlődnek és ma reggel sokkal többet ettek mint tegnap reggel. Elengedem őket egy nap többször is, de mindig visszajönnek.
2014. júl. 17. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!