Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan riasszam el a sünt?

Hogyan riasszam el a sünt?

Figyelt kérdés
Erdő mellett lakunk és rengetegszer téved be hozzánk sündisznó, aminek a kutyám nem nagyon örül és mi sem, amikor hajnalban az ugatásra kelünk, valamint a kutyámat is féltem a sün tüskéinek fertőzéseitől. Szóval mit lehet tenni a sünök ellen, amitől esetleg elkerülnék a házat? A válaszokat előre is köszönöm.
2013. júl. 8. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj vigyázz rájuk, védett állat, meg nagyon aranyosak, ráadásul hasznosak is, hisz rovarokat esznek főleg!!!


Persze se a kutyának, se a sünnek nem jó a durva találkozás, mindketten megsebesíthetik egymást.

A sün tüskéi nem fogják fertőzni a kutyát, nem mérgezőek, vagy ilyesmi... "Csak" véresre karcolhatják, ha a kutya nagyon odateszi magát.


Ha tényleg gyakori vendégek, akkor hosszútávú megoldást csak az jelenthet, ha 10-20 centis magasságig megszünteted a réseket a kerítésen! A keskenyebbeket is, mert jól össze tudja magát préselni egy sün, szóval bárhol kifér, ha kiakar... vagy be.

És ha ez megvan, akkor ellenőrzöd, hogy biztos nincs-e a kertedbe rejtőzve sün...


Amit még tehetsz:

A sünök szeretik a kutyáknak/macskáknak szánt kaját, gyakran rájárnak ezekre! Tehát ha nem hagytok a kutyátok mellett maradékot, akkor az félsiker. Könnyen lehet, hogy hozzátok is kutyatál miatt járnak vissza...

2013. júl. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Én is csak a kerítés kijavítását tudom tanácsolni, ez a leghatékonyabb módszer. Viszont érdemes időnként ellenőrizni, mert alá is áshatnak, ha ételszagot éreznek, vagy már odaszoktak valamilyen csemege miatt. A legjobb megoldás az lenne, ha bejárhatna a kertbe, de az udvarra nem, így nagy hasznotokra válna és a kutyát sem kellene féltened. Valami nagyon jó kaját találhatott nálatok, hogy a kutya sem riasztja el, vagy csak rajtatok keresztül igyekszik eljutni valahová.:D
2013. júl. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, mögöttünk erdő van, szerintem így próbálják lerövidíteni az utat.
2013. júl. 8. 12:32
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én a helyedben nem riogatnám el a sünt. Örülnék, hogy van.

Az emberek már így is kisajátítják az állatok élőhelyét.

2013. júl. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

zsuzsabazsa

Én is szeretném, ha sünök lennének a kertemben. Viszont nagyon félteném a kutyámat.

Kérdező! Sün alatt nem rendőrt értesz?

2013. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De, rendőrök másznak a kertemben, át az erdő felé. Remélem ezt csak viccnek írtad :)))))
2013. júl. 13. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!