Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Abban szeretnék segítséget...

Abban szeretnék segítséget kapni, hogy mivel érdemes a csirkéimet tetűtleníteni?

Figyelt kérdés
Még nem durva a dolog, de szükségem lenne minnél hamarabbi tanácsra
2014. júl. 26. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos van tetű irtó valami por vagy spré, amivel le lehet fújni. Annyi mindent kitaláltak már, és nagyon hatékony dolgokat.


Ha viszont majd tetűtlenítetted őket, akkor hosszú távon, megelőzésnek szoktak hozzájuk berakni fahamut. Hogy abba fürödjenek.. És fürdenek is benne, maguktól. Legalább is úgy emlékszem gyerekkoromból.

Egy így egy olcsó vegyszermentes megoldás, és kordában tart mindenféle ilyen parazitát.

2014. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zowie ***** válasza:
A hamu az tényleg jó. Mikor gyerek voltam a papámnak voltak csirkéi én is kaptam kis kakast de szegény nem fejlődött, mint a többi, bágyadt volt mire kiderült hogy hemzsegett a tetűtől. Papám meghempergette, jól beszórta a szárnya alatt is, ott már csontig ették és nagyon szépen helyrejött. Mire újra lementünk már gyönyörű szép nagy kakas lett.
2014. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2014. aug. 19. 10:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az ország melyik részén élsz, mert a Tokaj-hegy környékén akár ingyen is szerezhetsz kovaföldet, másnéven diatómát. Ezzel kirthatod, és meg is előzheted minden kártevőjét a baromfinak. A tetűn kívül van más zaklatója is az állatoknak, mindezeket eltűnteti a kovaföld.

A kutya bolháját ugyanúgy, a takarmány vámszedőit, mint az egeret, vagy a zsizsiket, vagy pl. a kukoricamolyt kipusztítja. El nem tudom képzelni, hogy Magyarországon ezek ellen miért száz féle mérgező vegyszert használnak, mikor van olyan anyag, ami teljesen bio, és 100% hatásos. És van is Erdőbényén nagy bánya!

2014. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!