Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Melyik az emberségesebb?

Melyik az emberségesebb?

Figyelt kérdés
Van egy nagytestű cicám. Nem tudtuk,hogy ekkora lesz, azt sem,hogy 'rossz' tulajdonságai lesznek és azt sem, hogy hogyan alakul az életünk. Úgy alakult, hogy 1 éve hirdetem több fórumon. Többen jelentkeztek rá, de amikor meglátták termetét és elmondtam a havi tartásának költségeit, akkor meghátráltak. Ez az igazság. De jó tulajdonságai között szerepel a mérhetetlen ragaszkodás is. Ha csak 1 nap vagyunk távol, akkor már belebetegszik.Próbáltam szerető gazdit keresni neki - nem ment. (pedig még a rossz tulajdonságait nem is említettem) Viszont nálunk nem maradhat tovább. Sem anyagilag nem bírja a család, sem idegileg már. Ha menhelyre adom, abba biztosan belepusztul, belebetegszik. Nem lehet ketrecbe zárni. Ha elaltatni akarom, akkor büntetnek (mert egészséges állatot....) de ez a megoldás engem is taszít :( szeretem, hozzánk nőtt, de már nem bírunk vele. Kétségbe vagyok esve. Nem vagyok rossz ember, csak teljesen kilátástalan a macskánkat illetően. Pokol volt vele az elmúlt 1 év.
2014. júl. 29. 08:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Mi vele a probléma? Milyen hatalmas költségei vannak? Beteg? Mert ha nem, egy macska etetése nem milliós összeg.

Mennyire nagy macska?

2014. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nem is szeretitek,szerettétek.Kamu már megint :((
2014. júl. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
8 és fél kg...és sajnos nem kamu. Évek alatt lassan rengeteg kárt okozott, de nem érdekelt. Kicseréltük a szőnyeget, függönyt, újra tapétáztunk stb....megengedhettük anyagilag. Sajnos nagyon keveset voltunk otthon. Gyerek egész nap iskolában, mi dolgoztunk a cégünkben. Csak a kedvenc kajáját eszi. Tartása havi szinten 20-25 ezer forint. Nem volt sok egyáltalán. De a cég nem megy jól (fogalmazzunk finoman) és már nincsen kedvem ismét kicserélni a függönyt, az összepisilt szőnyeget. Ha nem kapja meg azt a kaját, amit akar, nem eszik (amivel nincs baj) de kaparni kezd, éktelen vonyításba...és elég kitartó. Másfél éve szültem....pokol volt a pici mellett egy ekkora macska. Külön zárni eleinte, most pedig már megmarta 2szer. Nem játék. Sokan kirakják az utcára....én féltem, mert tudom belehalna. Tényleg kilátástalan a helyzet.
2014. júl. 29. 12:36
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Minden macskánál benne van a pakliban, hogy rápisil a szőnyegre és letépi a függönyt, nincs ebben semmi extra, teljesen normális a viselkedése.


A táppal sem kellene, hogy ilyen nagy gond legyen. Veszel neki olyat, amilyet meg tusz fizetni és elé teszed naponta kétszer. Ha nem kell neki, majd megeszi holnap, vagy egy hét múlva. Nem fog éhen halni, ne aggódj.

2014. júl. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Keresd meg Lakos Gyuri bácsit a Facebookon, [link] , vagy írj Neki e-mailt: felelosallattarto@gmail.com, segíteni fog!

Kedves Admin! Kérlek, ne töröljétek! Gyuri bácsi kontaktját azért mertem kiírni, mert NYILVÁNOS, bármilyen állatvédelmi ügyben kereshető!

2014. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Anno mi se tudtuk, hogy a befogadott kölyökkutyából milyen hatalmas kutya lesz, de mivel befogadtuk, felelősséget vállaltunk, így eszünkbe nem jutott, hogy kitegyük. Pedig sokkal többet evett, mint az előző kutyánk, és az ereje okán is több kárt okozott a kertben. Ez van, ez volt, vállaltuk, spóroltunk és beosztottunk, a kutya is kapott enni eleget.


NEm szabad olyanon gondolkodni, hogy kiteszel egy állatot az utcára, vagy elaltatod! ha kiteszed, akkor ráadásul még tovább fog szaporodni a gazdátlan kóbor macskák száma, mert tuti előbb utóbb kölykei lesznek, vagy ha hím, akkor más macskának csinál "gyerekeket"... Tele van már így is szerencsétlen éhező állatokkal az ország!


Légy kreatív és keress más gazdát bármi áron! Vagy egyél kevesebbet, hogy jusson neki is, és őt pedig lassan szoktasd át olcsóbb kajára! (Ezt úgy teheted meg, hogy a szokásos kajájába elkezdesz egy olcsóbbat keverni, de kezdetben csak nagyon keveset. Majd fokozatosan többet, míg végül megszokja. néhán yhét, néhán yhónap, kénytelen lesz hozzászokni.


Hány éves amúgy? (Ha majd meghal, utána ne vállalj be állatot!)


Végső esetben még mindig jobb egy menhely, ketrec ide vagy oda! De azok közül nézegess, akik nem ölnek állatot, hanem gazdát keresnek...

2014. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát most 99 forintos kaját eszik napi 4X. Ez 80g/darab. Van száraz tápja is persze. Ha a mi maradékunkat adjuk neki, nem eszik...már a saját kajáját sem eszi meg 1-2 óra múlva. Száradt, finnyás. Nem is ez a baj....8 kg megindul a lakásban, őrjöng. Van 2 gyerek. Szerintetek? Persze szép-szép, hogy felelősséget vállaltunk, hát inkább én nem eszem...de most anyagilag padlón vagyunk. Kedves állatbarátok! Nem vegyek tápszert a gyermekemnek? Ezért kapjon bocitejet, hogy a macskám egyen? Sajnos van az az élethelyzet, ami megváltoztatja a helyzetet. Nem tenném utcára....1 éve hírdetem. Én csak kétségbe vagyok esve. Nem sokan láttatok még örjöngő nagytestű állatot egy pici lakásban. Borzalmas! Pici babámra életveszélyes...és még mindig tűröm! Mert szeretem. Velem aludt évekig. Ő volt a ház ura...de anyagilag padlón vagyunk. Társasház. Már szóltak a szomszédok a dübörgésért. Ha 8 kg megindul, fogalmatok sincsen.....rákerestem a bácsira, köszönöm!!!
2014. júl. 31. 08:51
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
De nem értem, miért veszel neki ilyen drága nedves kaját? Nem tudom, milyen márkát veszel, de nézd meg az összetevőket, túlnyomó többségük szinte csak vízból áll. Tudád, hány macska van el olcsó tápon élete végéig...
2014. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Én sem értelek a kaja terén...illetve értem a problémád, hogy inkább megvennéd neki a drágább kaját, csak hogy ne őrjöngjön. De te is tudod, hogy nem ez a megoldás. Én azt javaslom, hogy midenképp elég neki az olcsó kaja, ha pedig őrjöngeni kezd zárd be az egyik szobába, vagy valami ketrecszerűséget vegyetek neki. Kezdetben biztos nem fog tetszeni neki, de hidd el, egy idő után lefog csillapodni. Nem fog meghalni, nem lesz öngyilkos, ha már nagyon éhes lesz befogja érni az olcsó kajával is.
2014. júl. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Jaj....megmondom őszintén,hogy egy ketrecben való bezárás ( csináltatni neki egy ketrecet) egy eddig soha be nem zárt állatnak embertelen...nem?! Ha pszichésen sérül (mert az ember is sérül, ha bántják) és nekimegy a picinek (mert eddig is karmolta meg) és mondjuk kikarmolja a szemét...akkor csak pár évet kaphatok...igaz? Az a baj, hogy az ilyen fórumon "mindent az állatért"...és el van felejtve,hogy lakásban, gyermekekkel él. Nem számít a többtízezer forintos kár, a sebesülés (esetleg) első a macska. Ha megtörténik a baj, akkor pedig a híradóban leszek és azért bántanak, hogy veszélyes állatot hogyan tarthattam egy fedél alatt babával...???? Mindegy, remélem hamarosan lesz gazdája, mert írtam a bácsinak. Ha nem, akkor alszik. Vagy itt valamelyikőtök befogadja.... :)
2014. aug. 1. 08:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!