Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Melyik az emberségesebb?

Melyik az emberségesebb?

Figyelt kérdés
Van egy nagytestű cicám. Nem tudtuk,hogy ekkora lesz, azt sem,hogy 'rossz' tulajdonságai lesznek és azt sem, hogy hogyan alakul az életünk. Úgy alakult, hogy 1 éve hirdetem több fórumon. Többen jelentkeztek rá, de amikor meglátták termetét és elmondtam a havi tartásának költségeit, akkor meghátráltak. Ez az igazság. De jó tulajdonságai között szerepel a mérhetetlen ragaszkodás is. Ha csak 1 nap vagyunk távol, akkor már belebetegszik.Próbáltam szerető gazdit keresni neki - nem ment. (pedig még a rossz tulajdonságait nem is említettem) Viszont nálunk nem maradhat tovább. Sem anyagilag nem bírja a család, sem idegileg már. Ha menhelyre adom, abba biztosan belepusztul, belebetegszik. Nem lehet ketrecbe zárni. Ha elaltatni akarom, akkor büntetnek (mert egészséges állatot....) de ez a megoldás engem is taszít :( szeretem, hozzánk nőtt, de már nem bírunk vele. Kétségbe vagyok esve. Nem vagyok rossz ember, csak teljesen kilátástalan a macskánkat illetően. Pokol volt vele az elmúlt 1 év.
2014. júl. 29. 08:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még az jutott eszembe, hogy esetleg megkérdezhetnél egy állatorvost mit javasol a cica viselkedését illetően.
2014. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 k.zl ***** válasza:
86%
Abból amit írtál nekem úgy tűnik, hogy amiatt lett ilyen, mert korábban sokat volt egyedül a lakásban. Valószínűleg ezért is szedett szét mindent. Mert persze hogy élesíti a körmeit szegény, ha már ki nem mehet, de hogy szétszedjen dolgokat, több tízezres károkat okozva, az már viselkedészavar. Mégis hol szocializálódott volna szerencsétlen állat? Egyedül, sem másik macska, sem a gazdi. Ahogy írod, legalább veled alhatott, ő volt a ház ura. És most? Ott vannak a gyerekek, és gondolom még kevesebbet foglalkoztok vele. Most pedig már terhetekre van, mert nem tudtok változtatni a viselkedésén. Ha ketrecbe zárjátok, attól csak még rosszabb lesz neki, attól még jobban tönkremegy. Ráadásul egy lakás is már elég bezártság, egy ketrec már nem kicsit állatkínzás egy macskának. Szerintem ez a macska egyszerűen trottyon van lelkileg, akármilyen hülyén is hangzik. Szeretethiánya van, törődés kéne neki, nem csak elétenni a kaját, aztán jónapot.
2014. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
húúúúúúúúú wazze, te aztán megmondtad a tutit. Pontosan azt, amit én is írtam! Pontosan ez a véleményem, tehát semmit sem segítettél :( megoldás????? egy orvos azt mondta: "elképzelhető,hogy eljön az a pillanat, amikor egy állat terhes az emberi kapcsolatokra a megváltozott helyzet miatt". Senki nem segít. Sem állatvédők, sem Gyuri bácsi, sem kisállat kereskedés, sem hírdetések.....félelmetes. Ráadásul lelkileg trottyon lévő a macskám. Más már rég kivágta volna...
2014. aug. 18. 20:59
 14/16 k.zl ***** válasza:
100%

Igen, sajnos így van, az emberek többsége mástól várja a segítséget. Ahogy te is. Mintha az járna. És ha nem kap segítséget, akkor jogosnak érzi, ha pl. kiteszi a macskát. Talán felelősséget kellene először vállalni azért, amiért a macska ennyire antiszociális természetű lett. Mert ez túlnyomórészt nevelési hiba. Ha egészséges lenne, most nem lenne gond "elpasszolnotok".

Nem mondtam, hogy rossz emberek vagytok, és annyit tanácsoltam, hogy próbáljatok meg vele több időt eltölteni, foglalkozni vele, hogy érezze, ő is fontos. Szerintem csak ez a baj, hogy veszettül próbálja felhívni magára a figyelmet. A legdrágább macskakaja sem pótolja a szeretetet. Sajnálom őt, mert most, hogy már nem az az édibédi kiscica, kilátástalan a helyzete. Érdekes, hogy mindenki családtagként említi a macskáját, kutyáját, de amint valami gebasz van, nemúgy viselkedik, ahogy azt elvárják, azonnal kiderül, hogy mégis alacsonyabbrendű szerepe van a családban.

2014. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
8,5 kilós macska? Ez azért extrémnek hangzik. Milyen fajta? Egy átlagos, keverék házimacska normál testsúlya olyan 4-4,5 kg körül van.
2014. aug. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ha több időm lenne, nem itt nyafognék....nem volt semmi baj a pici babám érkezéséig. Felelősségteljes állattartó voltam 5 évig. Nem terveztünk babát. Jött és megtartottuk....eszünkben sem volt, hogy gond lehet....gondoltuk,hogy éljük tovább a macskás életünket. De nagyszülők nélkül nehezebb,mint gondoltuk. Amikor épp le tudtam volna pihenni, akkor kezdett kaparni, vagy bármi mást. Az én bevételem is kiesett , már nem annyiból élünk....mellesleg velem volt a munkahelyemen a cicám (összenőttünk) és most BOCSÁNAT,de első a babám, aki 24 órás mert folyton megy, pakol. A macska kékes színű. Meseszép. Nem tudom hogyan lehet képet feltölteni ide. Bizony 8 kb-nál több...elképzelhetetlenül más, mint egy 2 kg-s macska.
2014. aug. 24. 09:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!