Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Fel lehet jelenteni a szomszedot?

Fel lehet jelenteni a szomszedot?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon aranyos kutya a szomszedban, csak szegeny eleg hogy fejezzem ki.... Sz*r korulmenyek kozott van.. Nagy termetu es 10 m³-nel kisebb kenelben van..jarkalni nem tud, a hazan fekszik, onnan ugat, es elmegyunk mellette eszmeletlen budos jon onnan :( Ha fel tudom jelenti hol, es mikent tehetem meg? Kijonnek megnezni egyaltalan? (Ha er valamit akkor,Kecskemeten van ez)
2014. aug. 21. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Szólj a körzeti rendőrségen szerintem.

Ezért büntetés is járhat

2014. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az Állatvédőrséggel próbálkozz.
2014. aug. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fordulj a jegyzőhöz
2014. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsónál van a pont, polgármesteri hivatal azon belül is a jegyző.


Hát hogy ott mennyire foglalkoznak vele azt nem tudom, de felénk nagyon is.

Tapasztalatból mondom, engem jelentettek fel a kutya miatt járhattam is, pedig nem én voltam a ludas.

Nálunk arról szólt a dolog hogy nagyon sovány volt. Hiába etettem, nem hízott. Tudtuk hogy az a baj hogy az utcából egy öregasszony állandóan tollas csirke darabokat, meg csirkebeleket dobált be neki, amit a kutya meg is evett csak azzal a lendülettel ki is hányta még azt is amit tőlem kapott. Na mindegy is, a lényeg hogy pont ez az öregasszony jelentett fel. Azonnal kijöttek, megnézték a kutyát és közölték hogy egy hónapon belül el kell ajándékozzam a kutyát vagy ha nem ők viszik el aminek a költségét (50000Ft) nekem kell állnom.


Úgyhogy foglalkoznak vele, legalábbis erre.

2014. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem mindehol törődik ezzel a jegyző. Nálunk egy kutya az embereket zaklatja, veszélyezteti, mert a gazdái balf_szok és mindent megengednek neki. Írtam a jegyzőnek egy szép, terjedelmes e-mailt, de még csak le se tojta :)
2014. aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem e-mailben kell kisregényt írni, hanem odamenni személyesen és hivatalos formában bejelenteni. Ha a rendőrségen szeretnél feljelentést tenni, azt sem e-mailben küldenéd el, gondolom.


Én inkább próbálkoznék helyi menhellyel, állatmentőkkel. Hazsnáld a netet, biztosan találsz. De nekik se emailt írj, hanem hívd fel őket telefonon.

2014. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, már megint a "D"-osztályú állatvédők csinálják a palávert.

-

#4 Válaszadó próbálkozz ellen feljelentéssel! Az, hogy a kutyád kihányta a bedobott húst, mérgezésre utalhat. Patkányméregre, réz, vagy vadgálicra gyanakszom.

2014. aug. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs! vasgálic
2014. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elnézést nem foglalkoztam a kérdező problémájával. Talán először a szomszédoddal kellene beszélni. A rendes "A", és "B" osztályú állatvédők így tennének. (Ha az állattartással van baj rendszerint a gazdának valami problémája, gondja van.)

A feljelentgetés a "C" osztályú (megélhetési), és "D" osztályú (kártékony) állatvédők műfaja.

Boldogabb lennél, ha a kutyát elvennék a gazdájától, menhelyre vinnék, és egy idő után elaltatnák?

2014. aug. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!