Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezért már lehet bejelentést...

Ezért már lehet bejelentést tenni?

Figyelt kérdés

Egy tízemeletes panelban lakok és az egyik szomszédom talált az utcán egy kismacskát. A lakásba nem hajlandó felvinni, ezért bezárta a közös tárolóba. A cicának egy virágláda az "ágya". Enni, inni azt kap. Viszont van olyan, hogy két napig nem is viszik ki, hanem ott van bezárva egész napokra. Mikor a lépcsőházban vagyok, szinte mindig hallom, ahogy a cica nyávog. (Na nem azért, mert engem zavarna, de gondolom nem boldogságában nyávog az a szerencsétlen macska sem...)

Szóval ha ezt bejelenteném valamilyen állatvédő egyesületnek, foglalkoznának vele? Segítenének vajon megoldani, hogy normális helyre mehessen a cica?

A másik kérdés: Nem szeretném, hogy a szomszéd megtudja, hogy én jelentettem be. Viszont meg kell adni telefonszámot a bejelentéshez, ugye azt semmilyen körülmények között nem adhatják ki az állatvédők?


2014. aug. 27. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem adnák ki a számodat, ebben biztos lehetsz.

Viszont mindenképp keress meg egy állatvádő egyesületet, vagy hozzátok ki onnan ki ti a cicát.

2014. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én sajnos bizonyos okok miatt nem hozhatom fel a lakásomba a cicát. Elhihetitek, ha megtehetném, már rég itt lenne. igazából attól félek nagyon, hogy ott hagyják télire is, viszont már most sincs valami jó idő a pincében...Hát még mi lesz akkor télen, szegény kiscica egy éjszakát nem fog télen ott kibírni.
2014. aug. 27. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Meg egyébként sem lehet egy macskát egy tárolóban tartani egész életében. Nem tudnál rákérdezni esetleg a szomszédnál, hogy mi a tervük a cicával? Elképzelhető, hogy csak ideiglenesen van ott, nem?
2014. aug. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Amúgy szerintem ja, simán jelentsed fel, nem helyes amit csinál a csávó a macskával. És ha mi ennyiért bakakílunk akkor mit szoltok ahoz ami a közelkeleten történik.
2014. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
surgosen kell szolnod az allatvedoknek e allat kinzas
2014. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos,van rá esély,hogy egyetlen egy szervezet sem veszi be,mert többszörös teltház van és folyamatosan jönnek a kiscicák mindenhonnan,mivel nagyon sokan nem ivartalanítanak,inkább kiteszik őket.


Nekem 4 kiscica lett egyik napról a másikra a házunk tövében.Valami idióta iderakta őket egy dobozban,mert leellett a macskája és ő így gondolta megszabadulni tőle.Itt vannak nálam a lakásba,és senkinek sem kellenek.De nekem nincs szívem kitenni őket,a helyi menhelyekkel kapcsolatban vagyok,annyi hely sincs náluk,hogy egy fél cicát elhelyezzenek.Tehát vagy vállalom én őket,vagy kiviszem a határba elengedem,vagy agyonütöm,vagy vízbe fojtom,vagy nem tudják.

Nos,nyilván nem fogom őket kitenni,sem agyonütni...Tehát már 5 cicám van...

2014. szept. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy befogadtad őket, de ugye tudod, hogy ha nincsenek ivartalanítva, akkor még többen lesznek?
2014. szept. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Buz_i amerika
2014. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!