Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék név nélkül...

Hogyan tudnék név nélkül bejelentést tenni az állatvédőknél?

Figyelt kérdés
Salgótarjánban lakom. Anyám unokatestvérének van 2 kutyája, egy kistestű keverék és egy németjuhász. Embertelen módon bánnak velük. Néha valami moslékot adnak nekik, vagy kenyeret meleg vízbe áztatva. A kert végébe vannak kikötve, a saját ürülékükben alszanak. Szóltam már nekik hogy kezdjenek velük valamit de semmi. Emiatt szeretnék bejelentést tenni az állatvédőknél vagy valahol (Név nélkül). Én nem a rokonaimnak akarok rosszat hanem a kutyáknak jót!!!
2012. febr. 21. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem mondod meg a neved és kész, ha ragaszkodnak hozzá, kérheted a neved elhallgatását. De ez nem feltétel, minden bejelentésre kimennek.
2012. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az állatvédők nem hatóság, a jegyzőnél vagy a rendőrségen kell jelenteni
2012. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem rájuk tartozik az ügy, nincs hatáskörük. Az önkormányzat jegyzőjénél tudsz bejelentést tenni.
2012. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És a jegyzőnél hogy tudok bejelentést tenni?? És kiskorúként is megtehetem??
2012. febr. 21. 21:18
 5/11 Akiteki ***** válasza:
Bemész ügyfélfogadási időben és megmondod, hogy bejelentést szeretnél tenni. Nem kérnek igazolványt, hacsak nem ovis vagy, nem kell az orrukra kötni, hogy még nem vagy 18.
2012. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, ennek utána járok mindenképp. Tényleg nem akarok rossza a rokonaimnak de ti mit tennétek ilyen helyzetben?? Amúgy a jegyző mit tesz ilyenkor??
2012. febr. 21. 21:26
 7/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Értesíti a helyi állatvédőket, akik kimennek terepszemlére, ha szükséges viszik a rendőrséget is.


[link]

Náluk is bejelentheted, majd ők intézik a többit. Szerintem egyszerűbb felhívni őket mint a jegyzőnél papírmunkázni.

2012. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Én megfognám a kutyákat és elhoznám őket. A te helyedben kiskorúként pedig azt, amit tervezel: bejelentést tennék.
2012. febr. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

Semmilyen állatvédő szervezetnek nincs jogosultsága sem szemlét tartani valaki magánterületén, sem intézkedni. Ezért kell az önkormányzathoz fordulni.

Szükség esetén rendőr vagy polgárőr kiséretében mennek ki.

2012. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Névtelenül a legtöbb esetben nem vesznek komolyan, viszont boldogan elhallgatják a rokonaid elől a bejelentő kilétét. Szólj az Állatvédőrségnek, ők polgárőrökkel/rendőrökkel mennek ki megnézni. Ha tudsz, küldj nekik fotókat is, tuti kihozzák őket.
2012. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!