Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezt a kutyát bántalmazták? (kép)

Ezt a kutyát bántalmazták? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


Iskolából hazafelé menet megláttam egy apró udvarban,valószínűleg a lába/csípője vagy valamije törött,mert járni sem tudott a szerencsétlen,amikor először meglátta hogy felé megyek vonyítva próbált menekülni,de pár percig szépen beszéltem hozzá,leguggoltam és akkor odamerészkedett. Bántalmazhatták?Tudok valamit tenni?Láthatólag már nem friss seb,és nincs lekezelve...Megszakad érte a szívem.

17/L


2014. szept. 3. 15:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
szia, én sajnos a képet nem tudom megnézni, de ha tényleg rossz állapotan van akkor szerintem hívjtok fel az állatvédőket és menjetek ki együtt megnézni. Ha tudsz esetleg ennivalót vihetnél neki meg friss vízet.
2014. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%

Bántalmazták, baleset érte, összeverekedett másik kutyákkal (alsó seb pl annak tűnik)

Honnan tudhatnánk? Te élsz ott, szeretnél törődni vele, hát törődj.


Pl csengess be és kérdezd meg, segíthetsz-e valamit a kutyával kapcsolatban.

Aztán, ha rossz a helyzet, elhozod.


( nem téged szeretnélek bántani,(nem is feltétlenül rólad van szó, csak eszembe jutott) de imádom az ilyen panel-zöldeket. Száj >> akarat. )

2014. szept. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
56%

Én pl először hivatalos szerv nélkül próbálnám meg. Mi van, ha valóban nem történt bántalmazás, csak pl tényleg elütötték és a gazdinak nincs pénze orvosra? Ezt pl lehet meg tudjátok oldani _közösen_

Rögtön rászabadítani az állatvédőket.. nah.


Először kérdezz rá, ha elutasítóak és-vagy nem változik az állat helyzetem, akkor hívd őket, persze, de nem kell mindig ajtóstul rontani a házba.

2014. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
szerintem elütötte egy autó.
2014. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy másik kutyával verekedett össze. De ez a seb inkább úgy néz ki, mintha valamivel fejbe vágták volna. Szerintem szólni kéne valakinek, mert ha nem tud járni rendesen... meg ez a seb el van fertőződve ha jól látom.

Ha ismersz állatorvost vagy menhelyest vagy valakit, aki ért az ilyenekhez, akkor szerintem menj el vele és mutasd meg, mert elég meggyötört tekintete van a kutyának.

2014. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mi történt a kutyával, a helyi menhelyt, de még inkább, ha vannak, állatvédőket értesíteni kellene, mert még ha baleset is történt vele, a gazdája kell, hogy kezeltesse. Csöngess be, kérdezd meg, mi történt, vagy egyszerűen küldd el a fotót a helyieknek.
2014. szept. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Öreg kutya már, szomorúak a szemei is, mindenképp értesíts valakit, helyi állatvédőket célszerű. Ha te magad kérdezel rá a gazdánál, hogy mi történt, és netán ellenséges, véletlenül Se említsd, hogy állatvédő vagy hivatalos szerv tud róla, esetleg intézkedik, mert el fogja tüntetni a kutyát. Hol van helyileg?
2014. szept. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló igazándiból egyetértek veled,de 17 éves lányként azért mégsem olyan egyszerű a dolog...Egy c*ány állat is simán lakhatja a házat,vagy kitudja milyen alak,17 éves csinos lányként nem szerencsés dolog csak úgy akárhova becsöngetni...

Természetesen én is gondoltam arra hogy másik kutya is lehetett,de a jelekből ítélve a legvalószínűbbnek azt gondolom hogy egy ember keze van a dologban. Tőlem,mint embertől rémült konkrétan majdnem halálra a kutya ahogy meglátta hogy egy lépést teszek felé...+még egyéb más jelek is erre utalnak.

A legtöbb ember a környezetemben ugyan sajnálná,de szinte biztos vagyok benne hogy senki nem segítene tettlegesen valamit a jó ügy érdekében. De mindenképp körbekérdezősködök az idősebb ismerősöknél,hátha valakinek van vér a pucájában és segítene azon a szerencsétlen állaton,odajönne velem néhány kérdést feltenni a gazdá(k)nak. Legrosszabb esetben viszek a kutyának vizet,ennivalót,nem láttam hogy lett volna neki. :(


Köszönök minden választ!

2014. szept. 3. 20:13
 9/21 A kérdező kommentje:
Egy barátom megadta egy a településemen lévő állatvédő elérhetőségét,már jeleztem is neki az ügyben!
2014. szept. 3. 21:05
 10/21 anonim ***** válasza:
Írj majd mit sikerült intézni
2014. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!