Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tesz ilyet egy állatorvos?

Miért tesz ilyet egy állatorvos?

Figyelt kérdés

[link]


Miért teszi ezt, ha az állatok gyógyítására esküdött fel? Miért tanult egyáltalán állatorvosnak, ha ezek után nyugodtan hajtja álomra a fejét? És miért van annyi állatorvos, aki lesz_rja az állatot, csak a pénzt látja mindenben? Azért ez a szak nagyon sok pénzt és tanulást igényel, akkor miért nem választott másik szakot (pl mérnöki vagy jogi), ha nem az állatok iránti szeretetből csinálja, csak a pénz hajtja?


2014. szept. 7. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Azért nem kellene keverni a szakmai tudást, szakképzettséget a szakma tárgyának irányában fellépő érzelmekkel. A szakma tárgyát képező tárgy vagy élőlény nem ébreszthet érzelmeket a szakemberben, mert akkor nem tud tárgyilagosan tevékenykedni. Ezért nem ajánlott orvosnak hozzátartozót kezelni, operálni. Amíg nem tudja valaki, hogy az illető állatorvos miért teszi, amit tesz, addig nem kell elítélni. Egyébként is mi az, hogy tömény klór ??? A klór az gáz halmazállapotú anyag.
2014. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
nagyon sok állatorvosnak köze nincs az állatokhoz ám...
2014. szept. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"..Amíg nem tudja valaki, hogy az illető állatorvos miért teszi, amit tesz, addig nem kell elítélni..."


Nem az a lényeg, hogy miért tesz valaki valamit, hanem maga a tett. Egy sorozatgyilkosnak sem mentség, ha embereket darabol fel, csak mert nem volt gyerekszobája. Akár állatorvos, akár tetőfedő, állatokat mérgezni okkal és ok nélkül is kegyetlenség.

2014. szept. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Milibindi ***** válasza:

Első válaszoló!

Aki állatorvosnak tanul annál alapnak kéne lenni, hogy imádja az állatokat! Az meg másik dolog, hogy mellette erős idegzetűnek kell lenni, mert ha minden elvesztett páciens mélyen érint előbb utóbb a pszichiátrián kötne ki, de ez nem azt jelenti, hogy nem érdekli!

Találkoztam biosz előkészítőn egy lánnyal aki közölte orvosin túl magas a pont biosz szak (nehéz elvégezni ha jól rémlik ezt mondta), marad az állatorvosi. Erre megkérdeztem, de azért szereted az állatokat? A válasz egy vállvonás volt! Belőle soha a büdös életbe nem lesz jó állatorvos mégha elvégzi akkor sem! Ismertem egy doktornőt, aki konkrétan fél az állatoktól! Kapott állatorvosi diplomát!Szóval azért nem mindegy!

Nekem az a véleményem a felvételiket nem csak tanulmányi eredmények alapján kéne eldönteni! Én fele pontot adnám tanulmányra a felét meg pszichológusi és grafológusi véleményre! Orvos is van ám aki csak presztizsből lett az ! Jó jegyei voltak jelentkezett orvosnak kész!

2014. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!