Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Sok ember miért sajnálja a...

Sok ember miért sajnálja a szarvast/őzet/vaddisznót, de a csirkét, pulykát, tehenet simán elfogyasztja?

Figyelt kérdés

Sok embernél van, hogy "jajj, szegény őzike lelőtték! Olyan aranyos állat! Én nem eszem meg! Úgy sajnálom!"

De a csirke, aki bent nyomorgott egy ablak nélküli helységben 1000.red magával, és kivéreztették, azzal semmi gond!

A szarvasmarha, akit levágtak, az teljesen normális!

Atzt nem sajnálják, csak az őzikét, a Bambit...


Miért?



2014. szept. 10. 11:56
1 2
 1/11 Trafó1 ***** válasza:
77%
Azért mert egyszerűen buták, és süketek és vakok mindenre amit nem akarnak meglátni, mert kényelmetlen szembesülni önön káros önző mivoltuk pusztító hatásaival.
2014. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az őzet cuki állatnak tartják. A többiekre nem állatként gondolnak, hanem mint potenciális élelemforrás.
2014. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a nagyipari szarvasmarhákat, csirkéket sjanálom, akiknek tényleg abból áll az életük, hogy egy kis sötét helyen hizlalják őket x ideig, aztán a vágóhídon se bánnak velük kesztyűs kézzel. Nem is eszem ilyesmiket, csak azt, amit a mamám nevel és vág le. Persze azt sajnálja az ember, kivéreztetik, de mégis mások a körülémyek.
2014. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Trafó1 ***** válasza:
Azok legalább éltek kicsit, ettek, ittak, kamatyoltak.
2014. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Én nem sajnálom ezeket.Minek.Amúgy szeretem az állatokat, nekem is van többféle, de amit megeszek azt nem sajnálom.Régen se sajnálták az embereke az ilyen jószágokat, ma meg már a csótány is orvosi ellátásban részesül, meg a lábát begipszelik, aztán kiengedik a szabadba majd végül valaki eltapossa.Nah ma ez megy.Kicsit túlzásba van véve minden.
2014. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert aranyosabbak... nyilván. Így megy ez az emberekkel is, aki szebb, aranyosabb annak jut több figyelem meg minden, jobban sajnálják ha baja van. Aki ronda, jelentéktelen azzal szinte senki nem foglalkozik. Ez van az állatok esetében is.
2014. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 12:22


Mert a "boci" (=szarvasmarha) az nem aranyosabb a vaddisznónál, pl.?


Egészen egyszerűen az emberek szeretik és megszokták a háziállatok húsát, ezért nem furcsa megenni őket. Ha azt mondom, hogy "sertés", "marha" vagy "tyúk", a legtöbbeknek nem az a valós állat jut eszébe, aki jön oda hozzám a kajáért, hallgat a nevére és (a tyúk esetében) a saját testével védi a porontyait a ragadozótól. Az őzet és szarvast viszont elsősorban úgy látják, amilyen az valójában (ill. egy kicsit talán inkább "túlmisztifikálva" is), és ilyenkor furcsának tűnhet megenni egy ilyen állatot.

2014. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ezért sem eszem húst. Semmilyet.
2014. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Azért mert a háziállat az azért van hogy megegyük, azért etetjük hogy aztán őt ehessük meg. A vadállatot nem mi etetjük, hanem a természet, mégis mi ebből is kiköveteljük a jussunkat. Én mondjuk nem gondolom így, megeszem a vadat is. Olyan állatot nem tudnék megenni, ami társként szolgál: ló, kutya, macska stb.
2014. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es:

Manapság nem annyira mondanám, hogy a vadállatokat nem eteti az ember... Még vakcinákat is kapnak, ha betegség üti fel a fejét, másrészt pedig olyan szinten túl van tartva még így is a vadállomány, hogy az természetes körülmények közt lehetetlen lenne. A különbség ennyi: a vadállatok jól érezhetik magukat életükben, míg a haszonállatokat még vidéken is minél kisebb helyen tartják, csak hogy hamarabb meghízzanak. Én pl. előnyben részesítem azt a halat, melyet folyóból, nagy tóból fogok ki, vagy az elejtett vadakat; néhány percig vagy másodpercig szenvednek, de legalább nem az egész életükben!

2014. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!