Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyire fájhat ha elvágják...

Mennyire fájhat ha elvágják az ember nyakát? Teljesen hülyének néznek a rokonaim? Elmondásuk szerint "nem szenved a csirke/kakas mikor elvágják a nyakát, és kivéreztetik! " Durva lenne ha azt mondanám, hogy "akkor folyassuk ki a te véredet is! "?!

Figyelt kérdés

Tudtam miből van a hús, és hogyan "áldozzák fel" a húsevők érdekében a csirkéket, de azon kiakadtam, hogy voltam lennt rokonoknál vidéken és kitalálták, hogy csirkét vágnak.

És szerintük "ne aggódj, nem szenved! a húsüzemben sokat szenvednek, de ez "humánus" eljárás!"


Hát akkor, kérdem, mint a vidéki életmódról semmit nem tudó "pösti" ha nem szenved az állat, miért kezdett el rikácsolni mikor megvágták a késsel a nyakát?

Miért kezdett el vergődni mikor fejjel lefelé folyatták ki a vérét?

Miért akart menekülni mikor kihúzták a nyakát, és lefogták???"


Miért néznek hülyének? Miért nem szenved szerintük? Durva lenne, ha megkérdezném a rokonaimtól, hogy "ha nem szenved szerinted, légyszi add már ide a bökőt, kipróbáljuk hogy mennyire kellemes rajtad, és mennyire nem szenvedsz!!!"


Mennyire fáj szerintetek ha elvágják a nyakad és fellógatnak fejjel lefelé, és kifolyatják a véred? Mennyire nem szenvedhet az a csirke?


16/fiú!



2014. máj. 15. 21:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
Ha ennyire sajnálod őket, akkor altasd el őket nyugtatóval aztán úgy metszd el a nyakukat, ha meg nem tetszik sehogy, akkor legyél vega. Az, hogy a tányérodon legyen csirkepöri, akkor ez sajnos ezzel jár. Mi van, ha fáj nekik és rosszul tudják a vidékiek? Ezek tenyészállatok, nekik ez a sorsuk, ha fáj nekik, ha nem.
2014. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%

Én is pösti vagyok, láttam vidéken ilyet.


vidéken nem sajnálják, mert úgy vannak vele, hogy erre van a csirke.

a csirke szerintem rohadtul szenved, de vidéken nem foglalkoznak vele, örülnek hogy milyen finom étel lesz belőle.


egyébként én se tudnám levágni, főleg meg azt a csirkét, amit hónapokig neveltem. De a disznóvágás is nagyon durva...


14/f

2014. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
55%
A csirkét azért tartjuk hogy levágjuk és megegyük.Az embert szerinted ki eszi meg?Láttál már a TESCO-ba olyat hogy 2kg filézett embercomb?Na ugye...Mivel a csirke is élölény ezért valszeg fáj neki de öket ezért tartjuk.
2014. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Én mindig is vidéki állattartó családban éltem, és élek most is. Nekem már megszokott a csirkevágás, de még mindig fiú létemre is nehéz megtenni. Jó már rutinosabb lettem, de csak elszorul a szívem amikor csinálom. Bizony fáj nekik, de pont aki jól csinálja jó a technikája akkor viszonylag rövid időn belül kimúlik a csirke, és nem szenved sokáig. A lényeg hogy éles késsel metsszük, ne dikicseljük egy életlen vacakkal. Jártam már én is úgy hogy nem sikerült teljesen, és még félig élt szegény aztán elindult. Na hát ezért kell jól csinálni. Állatbarát vagyok tudom ez sok mindenkinek morbid gyilkosnak is neveztek már többen. Ugyanúgy fáj nekik, csak talán már szenvedni nincs ideje, addigra elkábul, elpusztul. Vergődni vergődik ösztönből is, ki akar szabadulni a kezek közül, meg az utolsókat rúgja már szerencsétlen. Azért akar menekülni mert lehet gondolja mi vár rá, és a kellemetlen rá veszélyt jelenthető helyről minél előbb el akar menni

17/f

2014. máj. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

Falusi vagyok, de utálok ebbe még belegondolni is. Gyűlölöm magam, hogy nem tudok elszakadni a hústól, még így se, pedig nagy állatbarát vagyok...

Nagyszüleimmel élek, ők régen csinálták is, de meggyőztem őket, hogy többé ne vágják le szegényeket. A húst boltokból vesszül, ahova úgyis mindig kerül hús, ha nem viszik el, és lejár, akkor megsemmisítik. Így győzködöm magam...

2014. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Platypus ***** válasza:
96%

Az emberek szeretik a szükséges rosszat úgy kezelni, mintha nem is lenne rossz. Szerintem nem túl egészséges hozzáállás. Nyilván ha húst eszünk, akkor meg kell valahogyan ölni az állatot, de kijelenteni hogy nem fáj az eléggé visszás.


Azt sem értem, miért jó ez a nyakelvágás azoknak akik vágják a csirkét? Kisbaltával levágni a fejét gyorsabb, humánusabb és kényelmesebb. Amikor az ember lógatja és vérezteti nem vergődik izomból(legfeljebb ráng egyet-egyet), míg a nyakelvágásnál percekig is szenved, és az elején még jó erőben van. Szóval létezik humánusabb megoldás, semmivel sem kerül többe, és még praktikus előnyei is vannak.

2014. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Hogy egy csirkének mennyire fáj azt a csirkepörkölt már nem árulja el. A lehetőségekhez képest mindenképpen egy elfogadható megoldás. Az alternatíva az állat elkábítása, ami egy étkezésre kiszemelt állat esetén nem egy jó megoldás.

Az, hogy mi az, ami valóban fáj és mi a reflex azt nehéz eldönteni:

Ha a csirke fejéz levágod (teljesen baltával) akkor is szalad és csapkod a szárnyával.


Állítólag amikor a fejét hátrafeszítik elkábul és nem tud arról mi történik vele

2014. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
90%

ŰA nyúlról is ezt hallottam, hogy amikor tenyéréllel tarkón csapják, akkor gyakorlatilag nem érez semmit. Ezt hihetőbbnek tartom.


Ilyenkor azonban eszembe jut a balesetem (amiből több is volt), és az az állapot, amiben az autó mellett ücsörögtem. Éreztem, hogy a dolgok nem stimmelnek, nem a megszokott medrükbe folynak, és szar volt megmozdulni, hogy felüljek az útpadkára, de egy olyan kieső, sokkos állapotba kerültem akkor, hogy szerintem ott nekem akár nyiszálhatták volna kiskanállal is a nyakamat, abból se éreztem volna túl sok fájdalmat. Szerintem valami ilyesmi történik a tyúkkal is, mikor az első bemetszést teszik rajta: kellemetlen, mert biztosan nem kellemes - de mire tudatosulna benne hogy mi is történik, addigra már nem él, hogy fel tudja fogni és elemezni tudja a történéseket.


Olyankor olyan gyorsan, hirtelen, meglepetésszerűen történik minden. Csak emlékképek, emlékfoszlányok maradtak hogy a fülembe folyik az esővíz, onnan meg le a nyakamon a gallérom alá. Nem volt kellemes, de igazából kellemetlen sem. Fáztam egy kicsit, fel volt dagadva az arcom, szarul is ültem mert az egyik lábam magam alá szorult, de nem igazán volt jelentősége a dolognak. Most így van, és eddig még sosem volt így, de ennek, ott, akkor, abban az állapotban nem igazán tulajdonítottam jelentőséget. Valami olyasmi volt, mint amikor nagyon csúnyán berúgik az ember, aztán elesik: érzi, hogy valami nem stimmel, valami nem úgy van ahogyan kéne lennie, de azon kívül hogy tiszta vörös a fél fejed, meg érzed hogy csorog a véred a homlokodon, álladon, füleden, mindenhová, nem igazán van neki jelentősége. Szerintem a csirke is valami hasonló állapotba kerülhet, mikor hátratekerik a nyakát.

2014. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Úristen kedves utolsó, mi történt, el ütöttek?
2014. máj. 15. 22:30
 10/28 anonim ***** válasza:
74%
A csirkét, disznót, marhát, nyulat levágják, a halat agyonütik....a salátát felszedik, a répát kitépik...ezek is élőlények, a zöldségeket mégsem sajnálja senki. Ez az élet körforgása, ennyi erővel az összes ragadozót irtsuk ki, mert megeszi szegény növényevőket....na akkor elárasztaná a világot a sok csirke, kecske, és társai....mert ugye azok is szaporodnak...és jöhetnek a csirke és kecskemenhelyek....na de viccet félretéve, falusi vagyok. Tyúkot tartok biotojásért saját fogyasztásra, illetve ősszel elbúcsúzom tőlük és megeszem a biohúsukat. Nyulakat tartok szintén tápmentesen saját felhasználásra, és igen, nevelem, majd levágom őket. Sajnálom-e?...Igen is meg nem is. De ha csak a fogyasztásunk kis részét is ki tudom egészíteni házi (vegyszer-és méreganyagmentes és felvizezetlen)táplálékkal, megteszem. Én ezért tartok állatokat és ölöm meg őket. Lehet, hogy rövid ideig élnek azok a nyuszik kint, de azalatt a rövid idő alatt remekebb életet élnek, mint lehet máshol ahol élelmet és tisztaságot nélkülözve kell éveket leélniük. Én így állok a haszonállatokhoz, így kedves kérdező el kell fogadni a vidéki rokonok hozzáállását. Én is nyugtatom magam, hogy nem fáj nekik, erről pedig nem tudni, hogy fáj-e vagy nem, ugyanis attól, hogy vágás után még mozog, fut, azt csak az agy és az idegek generálják, olyankor már nincs tudatánál az állat, legtöbb esetben persze...
2014. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!