Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyi patkányméreg kell...

Mennyi patkányméreg kell ahhoz hogy megöljön egy nagyobb méretű kutyát? Nem az amire gondoltok!

Figyelt kérdés

Szóval falun lakok :D. és mostanában a cigányok azzal szórakoznak hogy patkánymérget dobálták be a kapun a kutyáknak :'(

Ezért lennék rá kíváncsi.



2014. szept. 30. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Miért érzem a zúzámban, hogy azt a mérget inkább te használnád egy kutya ellen?
2014. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Mekkora a kutyad? Ha idoben eszreveszed a mergezest, mentheto.
2014. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
feel the same, 1.
2014. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos mindkét eset lehetséges. Betörés előtt szokták megmérgezni a kutyákat. Ha pedig a kérdező akar mérgezni, egyáltalán nem biztos a sikere. A patkányméreg viszonylag könnyen semlegesíthető, ha a gazda odafigyel.

Kérdező, időnként nézd át a kapu környékét, van-e ott idegen élelem. Ha kell, kösd meg a kutyát, vagy zárd el előle azt a részt. Az egyik első dolog, amit a kutyának illik tanítani, hogy ne egyen a földről.

2014. okt. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
Nem teljesen mindegy, hogy mennyi? Az, hogy te tudod a mennyiséget, nem fog azon változtatni, hogy mennyit dobnak be. Én a helyedben elkeríteném a kutyákat a kerítéstől.
2014. okt. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Konkrétan nem tudom, de azt igen, hogy a K-vitamin az ellenszer, sok van pl. a májban. És valóban igaz, hogy betörés előtt mérgezik a kutyákat, nem pedig szórakozásból (a patkányméreg ugyanis pénzbe kerül).
2014. okt. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#1 és #3 kapjátok be.

Szuka németjuhászom van.

Már elkerítettem őket, a kaputól 4 mre felhuzattam egy rácsot, amin nem tud sehol átmenni. Ezt már azelőtt megtettem hogy kiírtam volna a kérdést. Csak úgy gondoltam megkérdezem hogy kb mennyi. Ohh és szokott kapni májat! Akkor ez azt jelenti hogy nincs okom aggodalomra?

2014. okt. 1. 16:51
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
Figyeld a kutyát. Ha mérgezés tüneteit produkálja, akkor azonnal orvos kell. A K vitamin valóban segít, de egy nagyobb kutya egyébként sem kerül rögtön életveszélybe, ha egy kicsit kap a patkányméregből. A helyedben a kapuzárat is ellenőrizném babrálták-e, illetve vannak-e bemászható pontok a kerítésen.
2014. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8 emberből te voltál az egyetlen akinek nem volt értelmezhető a szöveg, szóval lehet hogy te vagy a hiba és nem én, de ennyi, nem érsz annyit hogy emiatt vitázzak veled.

Mindenki másnak köszönöm szépen a segítséget!!

:-)

2014. okt. 1. 22:35
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

1-es vagyok.

Köszi, most nem kívánom, nem kapom be. Hülyén vezetted fel a kérdést, nekem tökre úgy tűnt elsőre, hogy te akarsz kutyát mérgezni.

Viccen kívül: a tolvaj előtt nincsen zár, tartja a mondás, és így is van. Aki be akar menni az be is megy, ha a kutyát akarja lemérgezni, meg is teszi. Ez saját tapasztalat :( Csak annyit tehetsz, hogy figyeled a kutyát, hogyan eszik, hogyan viselkedik, megtanítod, taníttatod, hogy a földről semmit nem ehet fel, ami nehéz lesz, mert nem erre vannak "programozva", valamint vitamindúsan eteted. Táp helyett pl nyers hús, mellé jó minőségű kutyavitamin. Egy erős immunrendszerű kutya könnyebben átvészel egy mérgezést, nagyobb az esélye a túlélésre.

2014. okt. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!