Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi esettel kapcsolatban (német juhász kölyökkutya)? Helyesen jár el a tenyésztő?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete hoztam el tenyésztőtől 8 hetes kölyökkutyát (chip, védőoltás, bolha, kullancsirtás, tenyésztői számla, szülök szűrése megvolt). Harmadnapra bélgyulladást kapott feltehetően vírusos eredetű, de feltehetően nem parvo. A tünetek már elhozás utáni napon jelentkezett híg széklet formájában, hányás csak a harmadik naptól. El kellett altatni. A tenyésztő beszélt a jogászával pénzt nem ad vissza, egy másik kiskutyát adna féláron. Garancia csak fül, fog és csípőízületi hibára van. Virológiai tesztet nem csináltattunk az altatás után

2014. máj. 20. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

És mért kellett elaltatni a kutyát?

Amúgy teljesen jogosnak tartom, hogy csupán feltételezés miatt nem ad vissza pénzt.

2014. máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Abban a pillanatban, vagyis másnap már jelezned kellett volna a tenyésztő fele, hogy valami nem stimmel, és ha a tünetek nem javulnak, azonnal egy székletvizsgálat, és célirányosan kezelni a kölyköt. lehet egy giardia fertőzés is, ami nagyon veszélyes ebben a korban. én azt gondolom, hogy mindenképp terheli felelősség a tenyésztőt. és nem féláron, hanem ingyen kellene egy másik kiskutyát adni, ha bizonyitható, hogy a kölyök már az alomban megfertőződött.
2014. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Illetve megnézni az állatorvos felelősségét, hogy tényleg a megfelelő kezelést alkalmazta-e.
2014. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Elaltatás előtt beszéltél a tenyésztővel?
2014. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Így utólag már késő bánat, én sem adnék helyette másik kutyát ingyen, hiába fertőződött meg még mielőtt hozzátok került. Ezt utólag semmi sem bizonyítja, ahogy azt sem, hogy az volt a probléma, amit az orvos mondott és hogy megfelelően el lett-e látva. Már első nap be kellett volna vonni a tenyésztőt, ami - gondolom - nem történt meg.
2014. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Boncolás eredménye mi volt?

Mi az, hogy "feltehetően" nem parvó? "feltehetően" xy betegségre kezelték?

2014. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Annyi lényeges infót nem osztottam meg kíváncsi voltam az előzetes véleményekkel, amikkel nagyjából egyet is értek.

Természetesen tájékoztatva volt a tenyésztő, és az ő tanácsára lett elaltatva a kutya, sőt előzetesen telefonon ígért egy másik kutyát is ingyen, de miután beszélt a jogászával változtatta meg a döntését. Hogy miért lett elaltatva: a bélműködése gyakorlatilag leállt a fertőzés okozta gyulladás következtében, ami gyógyszeres kezelésre sem indult meg. A parvot csak feltételesen zártuk ki mivel a rá jellemző véres széklet nem jelentkezett. Műtétre és székletvizsgálatra nem került sor, mert ezek már önmagában olyan költséget emésztenek fel, amiből egy másik kutya árát kiadja.

2014. máj. 20. 15:02
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Mivel nem volt minden (jogilag) szükséges vizsgálat elvégezve, szerintem reális és elfogadható a "kármegosztás". Szomorú dolog, hogy elpusztult a kiskutya, de egyrészt nem tudjuk, hogy mi volt a gond, másrészt nincs bizonyítva, hogy mikor kezdődött, harmadrészt a garancia nem vonatkozik rá.


Ha komolyan foglalkoztat a kérdés, beszélhetsz te is egy ügyvéddel, hátha védhető az álláspontotok, de nem hiszem.


Egyébként hogy döntöttetek, elfogadok tőle egy másik kölyköt?

2014. máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Még nem döntöttük el, egyelőre elég csalódás volt ez így is :(
2014. máj. 20. 15:57
 10/15 anonim ***** válasza:
De akkor mire kezelték?
2014. máj. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!