Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ilyen esetben is csak pénzbírs...

Ilyen esetben is csak pénzbírságot szabnának ki, vagy el vennék tőlük a kutyát? Próbáljam esetleg megvenni tőlük?

Figyelt kérdés

Rossz kutyatartás kapcsán szeretnék érdeklődni, hogy a következő tényezők fennállása esetében el vennék-e a kutyát azoktól az emberektől, mert ha csak pénzbírságot szabnának ki, azt a kutya sínylené meg sajnos de nagyon. Primitív "család"-ról van szó.Tehát: soha nem viszik sétáltatni a nagytestű állatot( nem egyszer láttam vizelet tócsákat és ürüléket az ajtó előtti kicsi térben, ez nem kertes ház), 6 négyzetméteres betonplaccon tartják kint, mivel egy élő riasztókészüléknek vélik és nem élőlénynek, szóval a napi mozgása 4 lépés kb., a háza béleletlen az a szőnyeg erősen kétlem, hogy melegen tartja ilyen hidegben, egyedül van természetesen egész nap, nincs semmiféle játéka, nem él csak létezik, a placcon a szétszórt villa evőeszköz ( mint egy putri..) és egy háromnegyedik felnyitott konzerv...nincs tálkája, egy vizes főzőedény van kitéve neki..ki tudja mikori az a víz.. Azt hiszem, messze nem ebben merül ki a kutyatartás.( Bp.XIII.ker)

Elvennék azt a szegény élőlényt vagy csak megbírságoltatnák?

Köszönöm a válaszukat előre is!



2015. jan. 28. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A gazdákat először mindig figyelmeztetik, és ha nincs változás, elveszik a kutyát! Valószínűleg itt is ez történne! Hacsak nem éheztetik a kutyát, vagy nincsenek rajta látható külsérelmi nyomok.
2015. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Ha nagytestű a kutya, akkor lehet, hogy hosszúszőrű - ezt így ugye mi nem tudhatjuk. Ha pedig van szőnyeg a kutyaházban, akkor valamilyen szinten gondoskodnak a kutyáról. Nem derül ki az írásból, hogy feltűnően sovány lenne vagy más olyan jelenséget, ami arra utal, hogy a kutya rossz állapotban van.

6 négyzetméteres betonplacc nem olyan rossz - mi a férjemmel ketten laktunk 12 nm2-es albérletben. Persze furcsa a hasonlat, csak viszonyításképpen írtam :D


Tudom, hogy a jószándék vezérel, de nem mindig szerencsés más életébe beleatkozni...

2015. jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megvenni?... Hát, nem tudom... azt írod, primitív család meg riasztókészüléknek tartják - nem hiszem, hogy eladnák... De ha mégis, akkor szereznének egy másik "riasztót" és aztán annak is hasonló lenne a sorsa - ez szerintem nem megoldás...
2015. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, meglehet sajnos..ha meg értesítem az állatmentőket, akkor attól félek, hogy csak pénzbírságot és haladékot kapnak, a kutyát meg ott hagyják, kinézem belőlük, hogy vagy bántalmaznák ezek után vagy kivernék az utcára "elszökött" címen. A férj alkoholista..stb.

Nálam nem maradhatna, földszinten élek 3 tacskóval, nem fogadnák el. A kutya egyébként hím és nincs ivartalanítva. A szőre egyébként rövid és keverék, van benne németjuhász.

2015. jan. 28. 10:27
 5/11 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján ez gondatlan tartásnak minősül. Állatvédőrségnél, jegyzőnél lehet jelenteni. Kezdetben max. felszólítják a "gazdát", ha nem változik a helyzet, akkor vehetik el a kutyát. Egyébként az állatvédelmi törvény kimondja: Ha a kutyát elzárt területen, vagy kennelben tartják, nagytestű kutya esetén a területnek min. 20 négyzetméternek kell lenni.
2015. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"6 négyzetméteres betonplacc nem olyan rossz - mi a férjemmel ketten laktunk 12 nm2-es albérletben. Persze furcsa a hasonlat, csak viszonyításképpen írtam"


De ti gondolom azert kimozdultok neha, nem ezen a 12 negyzetmeteren eltek a nap 24 orajaban babakorotok ota, igaz A torveny szerint nagytestu kutyat nem lehet 6 negyzetmeteren tartani.

2015. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jol ertem, hogy tarsashaz? Es a kutya ott pisil, kakil? Szerintem ehhez az ANTSZ-nek is lenne egy-ket szava.
2015. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Írtam két szervezetnek, az egyik azt állítja, hogy ez sajnos nem elegendő az elkobzására, a másik meg az ellenkezőjét mondta. Nem értik meg, hogy nem értesíthetem a jegyzőt, mert a pénzbüntetésből eredő haragos indulatot azon a szegény párán töltenék ki :(.

Borzalmas lehet egész nap abban a béleletlen házban egyedül, úgy hogy fogalma nincs róla, mi az a futkározás, mert olyan kicsi helyre van kizárva, hogy még arra sem lehetne képes, borzasztóan fáj így látom szegényt :(.

2015. jan. 28. 11:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Probaltad egyszeruen elkerni toluk? Lehet, hogy az lenne a legegyszerubb.
2015. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem értik meg, hogy nem értesíthetem a jegyzőt, mert a pénzbüntetésből eredő haragos indulatot azon a szegény párán töltenék ki :(."


Ha a szegény párán... de mi van akkor, ha fülükbe jut, hogy ki szólt? Akkor még Neked is problémád lehet belőle - főleg, ha alkoholista a férj. Ezért írtam, hogy nem szerencsés beleavatkozni - Téged féltve.

2015. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!