Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Segítség! Önkénteskedni...

Segítség! Önkénteskedni szeretnék de anyukám nem engedi! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még tavaly nyáron elmentem egy menhelyre (Rex), és nagyon szerettem volna már régóta önkénteskedni és ráadásul akkor nagyon megjött a kedvem ehhez. Egész nyáron sz*rt se csináltam és ugy éreztem ez a nekem való feladat. Imádom az állatokat főleg a kutyákat.Meg is említettem anyukámnak de nem nagyon tetszett neki. Nem mondott semmit. Aztán többször is felvetettem a témát de mindig ellenezte. Szerinte hülyeség meg hogy minek megyek oda szart szedni (???) meg ilyenek. Jól leteremtett. Én meg nem olyan vagyok aki visszaszól. De most komoly terveim vannak a nyárra nézve és egy percet sem akarok itthon ülve unatkizva tölteni. De anyámmal szemben nagyon nehéz. Makacs mint az öszvêr. Mit tegyek? Kérlek segítsetek! Annyira boldog lennék ha sikerülne...

2015. febr. 8. 20:31
1 2
 1/11 Manócska1 ***** válasza:
hány éves vagy? szerintem próbálj még beszélni anyukáddal,hátha másképp gondolja már. sok sikert kívánok!
2015. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
14. Hát biztos megprobálom még. Remélem sikerül. És köszi!
2015. febr. 8. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ki tudja, addigra kinövöd.
2015. febr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mivan? :D nem értem! Mit növök ki?
2015. febr. 11. 19:42
 5/11 Manócska1 ***** válasza:
első vagyok. szívesen! sok szerencsét!
2015. febr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vadkorte81 ***** válasza:
0%
Miert nem onkenteskedsz otthon?Tudod:takaritas,mosas,fozes....es ha meg ennyi onkenteskedes mellett szeretnel meg vallalni extrat,akkor ugyanez a gyakorlat nalam...
2015. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbált meg neki elmagyarázni,hogy pontosan miből is áll az önkénteskedés,hogy mennyit jelent a menhelyen élő kutyáknak,ha törődnek velük,szerencsétleneknek nincs otthonuk,gazdájuk,stb,minden olyasmi,amivel általában meg lehet hatni az embereket.Meg hogy ott megismerkedhetsz a többi emberrel is,barátokat szerezhetsz. Megérthetné,hogy ha Te ezt szeretnéd csinálni,akkor ezt szeretnéd csinálni,nem neki kell odamenni szart szedni.
2015. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*Próbáld
2015. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Juj utolsonak koszonom ez szerintem jo lesz! :) de a többieknek is koszi! ;)
2015. febr. 19. 05:42
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nem akarom anyukádat megsérteni meg nyilván ez csak az egyik oldal, de nem hiszem el hogy valaki ilyentől tiltaná a gyerekét. Komolyan ez egy jó dolog sok mindent megtanulhatsz egy állatmenhelyen és biztosan a javadra válna. Érzelmileg emberileg fejlődhetnél alázat, türelem, emberrel és természettel való kapcsolat, törődés, felelőség stb stb. Jobb mintha csak otthon ülnél, amúgy vannak otthonról végezhető önkéntes munkák is pl honlapon állatok adatlapjának a szerkesztése, facebook üzenetek megválaszolása stbstb. Mellesleg egy menhelyen nem csak kaki lapátolásban lehet segíteni... kutyasétáltatás, etetés, itatás, kutyával játszás, esetleg szörzet ápolás.

Ha nekem lenne gyerekem és ilyet vetne fel együtt mennék vele segíteni.


Az önkénteskedj otthon és mosogass el vagy valami hasonló hozzászólás írójának. Annyira tipikus... Nem tudok építőjelleggel hozzászólni, de azért írok valamit.... Nem hogy örülne hogy van még olyan ember ráadásul fiatal, aki időt energiát áldozna önzetlenül mások megsegítésére. Komolyan hol élünk?? mikortól lett megvetendő dolog, hogy segítünk?? Menj vissza a panelproli életedhez és edd boldogan a tejfölöskiflidet, közben jelentsd fel a szomszédot mert láttad, hogy az ő terasza 2 mm balrább van a megenegedetnél.....

2015. febr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!