Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ebben a helyzetben allatvedelm...

Ebben a helyzetben allatvedelmet ki lehet hivni?

Figyelt kérdés
a baratnomnek van 2 kutyaja viszont a parja ,es a testvere van ugy hogy belerug megveri a kutyat. a baratnom imadja a kutyait ok a csaladja a csalad helyett. gondolkozott rajta hogy a kutyakat elajandekozza inkabb mint hogy igy legyenek de mondta o azt nem elne tul. tud valami eljarast inditani hogy ne kelljen a kutyait elvinnie? akkor mar mindenki leallna evvel. ha kijonnenek. nem hiszik el hogy a kutyak vedelmebe is all az ugymond hatosag. lehet tenni valamit hogy a kutyakat el se veszitse de viszont kapjanak bumtetest aki uti oket?
2015. febr. 17. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ó igen remek ötlet családon belül feljelentgetni a másikat, föleg a párunkat, az használ a kapcsolatnak... Nehogy intelligens ember módjára megbeszèljük a másikkal... Amúgy meg minek van akkor a pasival?!
2015. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha egyébként a kutya nincs látványosan elhanyagolva, illetve úgy bántalmazva, hogy annak nyoma van, az állatvédők nem tehetnek semmit. Súlyos helyzetben pedig hatósági segítséggel elveszik a kutyát a tulajdonostól.

Felmerül a kérdés, hogy minek él ilyen pasival?! A testvérét talán könnyebben leállítaná. Legalábbis én nem hagynám, hogy megverje a kutyámat.

Fel lehet persze jelenteni állatkínzásért, de tegyük fel, ha kapnának is érte pénzbírságot, az szerintem csak az ellenkező hatást váltaná ki, még jobban utálnák a kutyát. :(

Itt inkább családon belül kellene helyretenni az embereket, nem megengedni, hogy bántsák a kutyát.

2015. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a pasiját tenném ki a helyében, mert ha a kutyával így bánik akkor előbb-utóbb őt is megfogja verni.


A testvére már más kérdés. Egyszerűen rúgjon a testvérébe mikor látja, hogy veri a kutyáját. Egy kicsit lehet összevesznek majd, de ha a testvére látja, hogy kiáll a kutyájáért akkor egy idő után, vagy 1-2 rúgás után, már nem fogja bántani a kutyát.


Az állatvédők nem fognak segíteni, legfeljebb elviszik a kutyát, és még a gazdáját fogják megbüntetni azért, mert "hagyta" a bántalmazást.


Védje meg a kutyát! Az, hogy a gazdája abba nem csak az etetés, sétáltatás, simogatás tartozik bele, hanem a védelme is.

2015. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebben a történetben senki sem normális.

A kedves barátnőd sem az.

1. Ha ilyen pasim lenne, úgy dobnám ki, hogy a lába se érné a földet. Alapból nem hagynám, hogy bántsa az állataimat, illetve jobban belegondolva, ki tudja, mikor fogja a barátnődet rugdosni, vagy ha lesz közös gyerekük, akkor a gyerekeket?

2. Ha már mindenképp emellett a gerinctelen féreg mellett akar maradni, akkor ne siránkozzon, hogy "jaj ő belehal ha eladja a kutyákat". Abba nem hal bele, hogy bántják őket??


A tesója amúgy mit keres ott?

Hárman laknak?

Én a helyében fognám magam és a kutyákat, és elmennék, avagy kiraknám őket.

Röhejes...

2015. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
edasanyaval lakik mindenki.nem kulon vannak. hat igen uti is a pasija a baratnomet multkor meselte az volt hogy a parja, a rotija pofajat huzta kette mert a kisfiut fellokte veletlenul. van egy kozel 2 eves gyermekuk. a baratnom meg akarta allitani de neki is ment a parja. azert mert a kutyat jobban megvedte mint a gyereket. de szerintem elofordul hogy egy nagy kutya fellok veletlen egy gyereket. kozlom nem raugrott a kutya csak nem latta fordult es eleset a gyerek. segiteni probalok neki hogy lepjen a pasi ellen is de elmondta nagyon nehez az elso lepes. hat nem tudom mi lesz most egy hete nem bantja a kutyat csak idegesit mindebkit
2015. febr. 18. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb kidobja a kutyát az emeletről, mert ránézet a fiára a másik szobából. Gratula a barátnődnek. Ajánlom nézzen tv-t tanulhatna a híradóban szereplő bántalmazós esetekből....
2015. febr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!