Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan döntöttetek volna...

Ti hogyan döntöttetek volna ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Barátnőm tavaly ősszel vásárolt egy törzskönyves kutyust. Mivel nagy szerelmese a fajtának, szeretett volna tenyészteni, így eljárt kiállításokra a kutyájával (nem is eredménytelenül), nagyon sok időt, energiát, pénzt ölt az egészbe. A kutya viszont az első tüzelése után álvemhes lett, és az előző állatorvosa félrekezelte, az egyik emlője be is gyulladt. Barátnőm másik állatorvoshoz vitte, egy felszereltebb klinikára, ahol másfél hét alatt kihozták ebből az állapotból. A második álvemhességet megpróbálták idejében elkapni, és úgy tűnt, hogy sikerül is, de aztán kiújult rajta, és nagyon makacsul, hosszadalmasan jelentkezett. Kiderült, hogy annyira nincs rendben a hormonháztartása, hogy ez most már sosem lesz ennél jobb... az állatorvos két opciót javasolt: vagy következő tüzelésre befedezteti, és utána ivartalanítják, vagy még a következő tüzelés előtt sort kell keríteni az ivartalanításra. És ő az utóbbi mellett döntött, a kutyája érdekében, pedig tényleg egy gyönyörű, standardhez közel álló szukáról van szó, akitől érdemes lett volna legalább egy almot lehozni. Arról nem is beszélve, hogy barátnőmnek régóta az egyik legnagyobb vágya, hogy tenyészthessen.

Ti egy ilyen helyzetben hogyan döntöttetek volna? Mert nekem annyira nem tűnik drasztikusnak az sem, ha lehoz egy almot és utána ivartalanítja. Igazából nem is értem, hogy miért nem így döntött, én a helyében azzal az egy alommal szerintem azért megpróbálkoztam volna, tekintve azt, hogy mennyi időt, és pénzt ölt az egészbe.


2014. nov. 3. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy az ivartalanítás mellett döntenék!
2014. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Véleményem szerint, bár nem vagyok a téma szakértője, de kutyára nézve szerintem nem lett volna annyira veszélyes próbálkozni egy alommal és akkor utána. Én legalábbis így döntöttem volna, főleg azt is figyelembe véve, hogy a barátnőd tenyészteni szeretné őket.
2014. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ennyi alapján szerintem én is inkább az alom mellett döntöttem volna. Kivéve, ha az álvemhességre való hajlam, illetve az elbaltázott hormonháztartás öröklődhet, mert akkor nyilván nem. Illetve ugye az se mindegy, hogy milyen fajtáról van szó, ha valamilyen nem túl egészséges vagy későn érő típus, amit tényleg nem jó fiatalon terhelni, akkor akármilyen jó a szuka, inkább az ivartalanítás.
2014. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól döntött a barátnőd, én is ezt tettem volna. Meg is mondom miért. Külsőre lehet akármilyen közel a standardhez a kutya, a küllem csak egy dolog. Nagyon fontos a belső is. És ha ez a hajlam tovább öröklődik, belegondoltál, hogy azok a kiskutyák és a gazdik is átmennének ezen a sok tortúrán, mint ti? Ugye nem kívánod ezt másnak?


Lehet nekem akármilyen szép piros almám, de ha nem jó az íze, akkor van értelme szaporítani? - remélem érted.

2014. nov. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy gondolom, mint az előző. Az a kutya nincs rendben genetikailag.


Jól döntött a barátnőd.

2014. nov. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az álvemhesség nem egy öröklődő betegség, nagyon szépen meg lehet előzni, ha a tüzelést követő másfél hónap után a kutya pár napig kemény diétán van, és rengeteget mozog. nagyon sokan tetézik azzal a bajt, hogy az álvemhes szuka emlőit nyomogatják (van-e teje) igy az az emlő be is gyullad rendszerint. Ha a kutya mind küllemben, karakterben, és törzskönyvileg is jó szuka volt, én az alom mellett döntöttem volna, ráért volna utána ivartalanitani.
2014. nov. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A barátnőd helyesen döntött, annak ellenére, hogy sok időt és pénzt ölt az egészbe. Lehet, hogy a szuka nem is lett volna alkalmas a szülésre, vagy a kölykök nem maradtak volna életben. Ha megszülettek volna a kicsik, az ellátásuk még több pénzt vitt volna el.
2014. nov. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt két dolog közül kellett választani.

1. azonnal ivartalanít, mert a kutyának ez a jobb

2. lehoz egy almot, ami elég kérdéses kimenetelű a kutyára nézve, ez neki mint leendő tenyésztőnek jobb.


Ő a kutyáját tartotta előbbre. És ezt alapul véve ő megbízhatóbb tenyésztő lesz, mint az, aki akár a kutya kárán is de lehozatja az almot.

(Itt hozzátenném, hogy azért a teljes részletes kórtünete nem ismerjük, nem tudjuk pontosan mit és hogyan mondott ajánlott az orvos...)

2014. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt nem tudtam, hogy az álvemhességre való hajlam öröklődhet (hobbikutyás vagyok, nem értek az ilyenekhez.) Neki azért van hajlama rá, azt tudom. Viszont akkor azt már neki is örökölnie kellett az anyjától, nem?
2014. nov. 4. 17:01
 10/11 anonim ***** válasza:
az álvemhesség, nem betegség, az állatvilágban egy teljesen természetes dolog.
2014. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!