Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás - mi a megfele...

Kutyasétáltatás - mi a megfelelő viselkedés ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Elmegyünk kerítések előtt, amik mögött őrjöngenek a kutyák. A sajàt kutyámat annyira lefoglalják hogy nem is figyel rám. Nem agresszív velük csak rájuk figyel, esetleg ugat (ami inkább nekem szól, hogy engedjem oda, elég jellegzetes ez az ugatása). Alig lehet ilyenkor "elcsalogatni", inkább elhúzni tudom csak.

Hogy érhetném el a közömbösséget? Legyek én is az és ha nem jön szó nélkül húzzam tovább? Vagy inkább csalogassam jutalomfalattal?


2014. dec. 27. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Legyél közömbös, és húzd magad után. Esetleg dicsérd, ha rád figyel, és ha nagyon rákattan a kutyákra, bökd oldalba vagy szólj rá.
2014. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Véletlenül se engedd hosszú pórázra, tartsd magad mellett, ha ugat és rendetlenkedik tiltsd, esetleg bökd meg, vagy ránts egyet a pórázon. És szépen menj tovább, egy idő után rá fog jönni, hogy mit hogyan kell. Amúgy mennyi idős?
2014. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ami hatásos,hogy megyek előre és húzom a kutyát magam után illetve rántok rajta egy kettőt,hogy gyere már.Nem állok meg. Nekem ez hatásos,hogy egy tempót felveszek :D Illetve oldalra szoktam rántani,akkor is kizökken :)


A legrosszabb ha megállok és próbálom kizökkenteni,sose működött.Sokkal jobb ha mész és akkor rántasz rajta egy kettőt.

2014. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is, még a bajos kerítések előtt "össze kell szedni a kutyát", tehát még mielőtt elkezdené észrevenni/figyelni a kerítés mögötti kutyákat. Aztán jutalomfalat, labda, bármi, amire figyel (ha semmire, akkor kaját csak kézből kapjon, tehát nekiindulsz egy adag táppal és arra kap egy marék tápot, mikor rád figyel a bajos helyeknél), gyors tempó és elvezeted. Célszerű nem rögtön a kerítés mellett kezdeni, hanem mondjuk az utcán sétálni, majd mikor már egyre jobban rád figyel, akkor lehet a távot is csökkenteni, tehát lemenni a kerítés mellé.


Ezen kívül is vannak még megoldások, de ehhez ismerni kéne a kutyádat, szóval ha ez nem válik be, akkor kutyasuli/házhoz járó kiképző (aki érti is a dolgát, mert sajnos sok a hozzá nem értő).


Viszont ez csak úgy működik, ha mellette van arra lehetősége, hogy rendszeresen kutyákkal játszon, hiszen azért viselkedik így (valószínűleg), mert menni akar ismerkedni/játszani. Illetve az is fontos, hogy jó kapcsolatot alakíts ki a kutyával, hiszen a figyelmét csak így tudod megkövetelni.

2014. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is sétáltasd a kerítéstől olyan távol, amennyire csak lehet.

Minél távolabb van alapból, annál gyengébb az inger.


A másik dolog, hogy légy gyorsabb.

Ne várd meg, míg a kutyád rákattan a többire, mert minél inkább izgatott, annál keményebb fegyelmezéssel lehet csak kizökkenteni.

Vannak előjele.

Abba az irányba néz. Hegyezi a fülét. Felemeli a farkát. Borzolja a szőrét. Ezer apró dolog, ezt neked kell ismerned, a te kutyád.

Bármilyen apró jelre azonnal reagálj, azonnal fegyelmezd.

Jobb elébe menni a dolognak, és csírájában elfojtani.


Fegyelmezz keményebben.

Ha ennek ellenére mégis kicsúszik az irányítás a kezed közül, ránts egyet a pórázon, fricskázd orrba, bökd meg a horpaszánál, bármit bevethetsz ami hatékony.

Ha erre nem reagál, az kizárólag azt jelenti, hogy nem vesz elég komolyan, mert túl kevés az általad okozott inger, a kutyák által okozott ingerhez képest.

Ha elég intenzív a fegyelmezés, biztos, hogy leállítható.


Adj neki időt, ne vonszold.

Végül is nem az a cél, hogy kimenekülj a helyzetből, hanem az, hogy rád figyeljen, és tovább sétáljatok.

A fegyelmezés csak egy pillanatig tartson, (erős póráz rántás) de utána adj neki pár másodpercet a lenyugvásra, vedd fel vele a szemkontaktust, és ha rádfigyel, akkor menj tovább.


A megelőző módszerekre vannak még alternatívák.

Magadra terelheted a figyelmét egy illattal, egy játékkal, de ezeknek az legyen a célja, (pl az orrától emeld fel a szemed elé a jutalomfalatot) hogy felvegye veled a szemkontaktust.

2014. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2014. dec. 27. 19:41
 7/8 A kérdező kommentje:
de nem ciki állni a kutyámmal egy kapu előtt ami mögött őrjöng egy kutya arra várva hogy a sajátom rám figyeljen? :)
2014. dec. 27. 20:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy percen belül nem tudod megoldani a helyzetet, akkor felesleges ott állni és várni, hogy a csoda megtörténjen. Egy perc alatt minden fent leírt praktikát ki tudsz próbálni, ha mégsem sikerül, akkor a következő kutyás háznál jobban résen kell lenned és az első apró jeleket is tiltanod kell.
2014. dec. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!