Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Teljesen más megvilágításból...

Teljesen más megvilágításból egy segítség, tanács kérése!? Ötlet? Tanács?

Figyelt kérdés

Üdvözletem Mindenkinek!


Nos, jelen pillanatban elég nehezen írok erről ugyanis a gyomrom nem csillapodik és a lelkem a felháborodottságomtól... Lehet hosszabb lesz, előre szólnék...


A történetem/tünk/:


A mi családunk évek óta tart állatokat: kutyusok és cicák. Eddig soha semmilyen problémánk nem volt, szeretjük az állatainkat. Nem kínozzuk, nem bántjuk, nincsenek éheztetve. Családtagok!


Azonban nemrégiben egy nem várt dolog történt:


Anyum testvérének az élete megváltozott, és sajnos kialakult: nincs hová mennie helyzet.

Hogy jön ez ide? Írnám is: Befogadtuk őt és a szeretett kutyusait is. Na itt a probléma gyökere kéremszépen:


Már elkezdtük beszerezni a szükséges dolgokat, de jelen helyzetben láncon vannak, ideiglenes, ugyanis a kislány kutyus (befogadott) még nincs ivartalanítva valamint agresszívak is egymásra. Eléggé tornysultak a dolgok :( 5 kutyus van az udvarunkban. De ezzel nem lenne probléma, megfelelő hosszúságú láncot veszünk és igyekszünk normálisan tartani, de itt jön a csavar:


Van egy rosszakaró szomszéd aki a város " önkéntes" állatvédőjének hírt adott miszerint: csontsoványak, 1,5 méteres a láncuk stb.


A közeljövőben akar random kjönni az illető és elkobozni (háttér infókból derült ki) és én most ott állok hogy: mi van?!


A nehezebb dolog még az anyagi, gyerekek biztos tudjátok mit jelent a hónap vége és az eleje : eléggé szívás legtöbb helyen és ez nálunk is. Venni akarunk mindent hogy meglegyen de várjuk a pénzt! Viszont ez a valaki nekünk nem szól semmi, csak háttérben szervezi a "kutyamentést, sos stb" holott nem csontsoványak, egyikkutyus soványabb mert támadás érte őt és még nem heverte ki" a többi nem h sovány!!! kisdisznók :))


De emberek... én nem értem . Állatvédőnek érzi magát és az emberség?! MEgkérdezni: miért vannak ezek itt? Tudok segíteni? Nem íg ykellene lennie hanem így és így. Segítek gyűjteni adományra vagy vmi!! Ez miért hiányzik?! Miért kell egyből az embert állatkínzónak és felelőtlennek kikiáltani?! A körülményt miért hagyják el?!!! Ha meg sikerül elvitetni a 10 éves öcsémnek aki mindennap kint játszik velük , imádja őket talán ők fogják elmagyarázni?!!


Végülis ennyi lenne a lényege hogy szerintetek én mit tehetek mint gazdi aki ellen egy fanatikus önkéntes próbál tenni? A drágáink meg kilegyenek szakítva?! CSak mert pillanatnyilag káosz van?! Ettől függetlenül van hol aludniuk, külön ól, területük és kapnak enni, kimegyünk hozzájuk elengedjük felügyelet mellett stb.


Tehát: Mit tehetek én?! Van jogszerű fellépésem?! Főleg h a rendeletek mint tudjátok 2 kutyát engednek...



2015. márc. 5. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kobozni csak a legsulyosabb esetben tudnak, mert nincs kapacitasuk a menhelyeknek minden kicsit sovany meg lancon tartott kutyat fogadni. Nem lesz semmi gond, ha valoban jol tartjatok oket.
2015. márc. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hell-ikon ***** válasza:

Én nem tudom minek képzeli magát ez az önkéntes állatvédő, de az állatok elkobzásához -mégha valamelyik szervezet tagja is- nincs joga, jogosultsága.


Az állatokat csak hivatalos személy (értsd: rendőr)kobozhatja el, megfelelő határozat meglétével.


Ez nem úgy működik, hogy jön egy állatvédő és már viszi az ebet. Ha mégis megteszi, megpróbálja megtenni akkor hívjátok rá nyugodtan a rendőröket és ha esetleg valamilyen papírt próbálna veletek aláíratni, semmiképp ne írjátok alá. Már csak azért sem, mert valószínű egy lemondó nyilatkozatot próbálna meg veletek aláíratni, amivel lemondtok a kutyák feletti tulajdonjogról... ebben, de csakis ebben az esetben vihetné el őket törvényesen. Minden más esetben lopásnak minősülne a dolog.

2015. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Be se kell engednetek az udvarba, ha már itt tartunk, hacsak nem igazolja, hogy hatósági személy. Nem fogják elvinni a kutyáitokat, ne aggódjatok.


A rendeletek nem 2 kutyát engednek, hanem annyit, amennyi az adott területen elfér a törvényileg meghatározott minimum négyzetméter/kutya szám szerint. Pl. 1 kutyára legalább 100 négyzetméternek kell jutnia, vagy ilyesmi, nem tudom a pontos számot.

Tehát nem a kutyák számát szabályozzák, hanem a kutyák igényei és a terület nagysága alapján. Alkotmányos jogod akármennyi kutyát birtokolni, amíg tudod biztosítani az életfeltételeiket, és ha a saját területeden laksz (nem albérlet).

Abban már nem vagyok biztos, hogy ezt önkormányzati rendelet felülírhatja-e, de szerintem nem.


Ha a lánc hossza megfelelő, a kutyák nem csont-bőrök, van rendes helyük, akkor kinyalhatják a ... azt a tisztelt önjelölt állatvédők.

De még ha mondjuk soványkák is, vagy nincs rendes óljuk, akkor sem kapják fel és lépnek le velük csak úgy, hanem először figyelmeztetnek, hogy ezt és ezt pótold, jobb esetben hozzásegítenek pl. kajához vagy ólhoz, és csak akkor koboznak, ha az állat közvetlen életveszélyben van.

Szóval nyugi.

2015. márc. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Azóta a hirtelen riadalmam valamennyire már múlóban van, de nem igazán 100%-os.


Rettentően köszönöm a gyors és biztató válaszokat!

Azóta már állatorvost is kihívtam ( ellenőrizze állapotukat, mit mond stb.)

A chipek rendben, oltás rendben, ól van minden okés :) Egyedül!! A lánc hibás, ugyanis a két kis ujj jövevénynek még nincs meg a 4 méter! De már az is útban van.


Igazából legbelül én is tudom hogy csak úgy nem vihetik el és nem tehetnek semmit, mert minden rendben van. De azért tudatalatt eléggé nyomaszt a dolog: már csak az önkéntes személyre gondolva... tudom hogy fanatikus és lerázhatatlan.


Igazából kedves utolsó, a tartható kutyák számát illetőleg még mindig nem vergődtem zöld ágra. Állatdoki válasza erre az volt : -Nevet- : 2-t lehet, de nekem is 4 kutyám van... Nem ellenőrzi azt senki...


Na igen... jobbik esetben (elmúlt éveikben nekünk sem) De úgy tűnik kedves jóakaró szomszédunk egyikének hála ez most másképp lesz.


Nagyon reménykedem hogy nem fognak felszólítani hogy sok a kutya, 1iktől váljunk meg. Hiszen melyik ujjamba harapjak?! Mindhárom nagyon fontos... :(


Mindegy, kivárom a jövőhetet és meglátom mi lesz.

2015. márc. 7. 00:46
 5/13 hell-ikon ***** válasza:

Van egy 2010-es kormányrendelet, és egy 2011-es alkotmánybírósági döntés aminek következtében az önkormányzatok már nem szabhatják meg hány kutyát tarthatsz otthon.


Viszont van néhány kritérium aminek ettől függetlenül meg kell felelni.


"A Kr. 14.§-a a kedvtelésből tartott állatok tartásának részletszabályait tartalmazza, köztük a kedvtelésből tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni. Ezen túl a Kr. 14.§ (4) alapján a kedvtelésből tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni. Ezen túl a Kr. a tartási hely területét m2 –ben is meghatározza, hiszen a 14.§ (5) bekezdése alapján „tilos ebet tartósan 10 m2.-nél kisebb helyen tartani". A csoportosan tartott ebek esetében az akadálytalanul használható terület a Kr. 14.§ (6) alapján minimum 6 m2."


"A 2010 –es Kr. megalkotásával a jogi helyzet alapvetően megváltozott, mivel addig nem volt a kedvtelésből tartott állatok tartásáról országos szintű szabályozás, amelyhez az önkormányzatoknak igazodniuk kellett volna. 2010 óta már van ilyen, így a továbbiakban a kedvtelésből tartott állatok tartásának szabályozása nem lehet a helyi önkormányzatok képviselő testületének biztosított jogalkotási tárgy. Az Ör. a Kr. 14.§ (2), valamint (8) bekezdéseiben meghatározott tartási szabályokon túl nem állapíthat meg azoktól eltérő rendelkezéseket."


"14.§ (2) A kedvtelésből tartott állatot úgy kell tartani, hogy az állat tartása lehetővé tegye annak természetes viselkedését, ugyanakkor a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét tartósan és szükségtelenül ne zavarja.


14.§ (8) A csoportosan tartott állatok esetében – hacsak az adott fajra vonatkozó tudományosan elfogadott ismeretekből más nem következik – a tartási helyet úgy kell kialakítani, hogy mindegyik egyed versengés és agresszió nélkül egy időben hozzáférjen az etető-, itató-, fürdő-, pihenő-, illetve búvóhelyhez."


Forrás és teljes leírás:

[link]

(Nem szólhat bele az önkormányzat hogy hány állatot tarthatsz)


*Ör - Önkormányzati rendelet, *Kr - Kormányrendelet

Szóval szerintem kár aggódnod, meg egyébként is nálatok ez a helyzet most még új, szoktak türelmi időt és segítséget nyújtani a civilszervezetek ezen a téren.


Mindenesetre ha megjelenik nálatok az adott infantilis állatvédő, az első az legyen, hogy kérjetek tőle valami azonosítót, hogy igazolja magát melyik állatvédő szervezethez tartozik. Ott meg már utána lehet érdeklődni, hogy tényleg hozzájuk tartozik-e vagy egy magányos akcióhős, akinek a kutyáitokra fáj a foga... mertha esetleg akad köztük fajtatiszta is, akkor az sincs kizárva, hogy csak annyi a cél, hogy megszerezze magának.

Semmiképp ne engedjétek be a portára ha megjelenik.

2015. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 hell-ikon ***** válasza:

Na a rövid lényeget elfelegtettem:


Mivel a kormányrendelet sem tartalmaz határozott darabszámot, annyi kutyát, macskát tartasz amennyit akarsz, ha tudod biztosítani nekik mindazt amire szükségük van az egészséges élethez és a szomszédokat sem zavarod vele szükségesnél jobban. (az, hogy egy -azaz 1db- szomszéd ha plafonra mászik, ha egyet vakkant a kutya, az még nem tartozik ebbe a kategóriába:))

2015. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Üdvözletem! :)


Hát érdekes módon még nem jött a hölgyemény, de hát még el sem telt a "jövőhét".


Utána néztem annak amit írtál és elmondhatatlanul feldobott a dolog. Valahogy erre én nem találtam rá pedig bújtam a netet nem kicsit. Nagyon szépen köszönöm!!


Igazából már nyugodt vagyok sőt, szinte mostmár várom hogy ki jöjjön és elmondhassam úgy igazán amit gondolok!


Utólag talán kicsit ki is nevetem magam mennyire bepánikoltam a hír hallatán.


Rettentően köszönöm a biztató szavakat!Ez annyit nyomott a latba, persze a család is jóval rátett :)


Nos, ha kijön az illető akkor leírom mi lett a vége, ha pedig nem jön, azt is leírom.


De már nem idegeskedek, teljesen nyugodt vagyok. Egy kutyusnak a kinézetébe köthet mert még nem jutottunk el a kozmetikushoz, de abba se úgy hogy évek óta nincs kezelve. Tél volt és kinti kutyus.


Nos, majd akkor írok! Köszönök tényleg mindent :)

2015. márc. 10. 23:44
 8/13 hell-ikon ***** válasza:

Én várom a híreket, bármi is legyen a vége. :)

(2-es, 5-ös és 6-os hozzászóló voltam/vagyok)

2015. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Üdv újra!


Bevallom azt hittem már nem is kell arról írnom hogy jönnek, csak azt hogy semmi sehol. De nem.


Tegnap voltak itt. Először elkezdték magyarázni ( utcán) hogy mit hallottak és hogy ez így van és mennyire rossz dolog. Először csamcsogtam nekik egy 5-10 percet (közben a szar folyamatosan öntötte el az agyamat) aztán a végére bepipultam és én invitáltam be őket.


Nos.. Rájöttek, hogy nem csontsoványak... ...

Rájöttek hogy nincs semmi baj, de volt két bajuk mégiscsak: a lánc hosszal hogy 8 m legyen, és hogy ne legyenek láncon, a másik az egyik kutyus óljába kötöttek bele hogy nincs alatta semmi ( hát persze mert vhova kirángatta..de már az is megvan -_-)


Elkezdték magyarázni hogy nem hagyhatom őket láncon mert ez nekik így nem élet és értsem meg hogy ez nem jó. Erre én ezt feleltem:

" Csajok, megértem persze. Viszont akkor ti értsétek meg: a szuka kutyánk az öreget is meg a kisebbet is széttépné ( keresztanyu kutyáit) Így jelenleg nincs más megoldás. Most azt mondjátok hogy engedjem el? Akkor majd ti veszitek a lelketekre ha megöli valamelyiket is? ....


Mondtam hogy ideiglenes állapot, ha majd elköltözik akkor minden megy úgy mint régen szabadon futkározva. De jelenleg nem tudok mást. :(


Később erősködtek hogy adjam legalább oda az egyiket (itt újabb felhúzás részemről) majd a végén már úgy mentek el hogy oltási könyvet se kértek pedig mondtam h megmutatom....


Azért még figyelmeztettek hogy szóljak ha minden megoldódik.... vagy ha nem akkor segítenek elvinni a kutyákat?!!......


Mindegy is, úgy tűnik most egyelőre (még egy újabb szomszéd nem köt belénk) meg lett oldva.


Egy azért szóljon mellettük is: emberien közelítettek meg (ahhoz képest, hogy facen csontsoványnak, stbnek írták)


Egy szó mint száz: mostmár nyugodt lettem! Köszönöm a válaszokat! Sziasztok!

2015. márc. 23. 00:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Orulok, hogy megoldodott. Ha amugy eleget foglalkoztok veluk, setaltatva vannak stb szerintem nem akkora problema a lanc, amekkoranak sokan hajlamosak beallitani.
2015. márc. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!