Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutyabarátok, mit lehetne...

Kutyabarátok, mit lehetne tenni? Valaki tud megoldást?

Figyelt kérdés

Adott öt kutya, akikről gondoskodik a gazdájuk, nem mondanám, hogy rossz körülmények között vannak tartva, de elég zajosak, kiszöknek, stb. Ezt a szomszédok kezdik megelégelni és jogi lépéseket akarnak tenni. Sajnos abban sem vagyok biztos, hogy chippeltek vagy legalább be vannak-e oltva az állatok.

Ilyen esetben kihez lehetne fordulni? Nagyon helyes, bár kissé neveletlen kutyusok, sajnálnám, ha bántanák őket, elaltatnák vagy csak kidobnák őket az út mellé. Kutyamentőkhöz vagy milyen szervezethez lehetne fordulni? Gazdit találni ismerősök közt nehéz, én sajnos egyet sem tudok befogadni, de legalább közvetve szeretnék rajtuk segíteni. :( Bármilyen segítő szándékú javaslatot szívesen fogadok! Köszönöm előre is!


2015. ápr. 29. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Önkormányzat és mezőőr tehet értük, vagy egy állatvédő szervezet, mert különben a legközelebb az erdőbe is kimennek és lelövik őket. Az, hogy se beoltva, se chippelve nincsenek, szabálysértés. Ha megtámadnak valakit, az már bűncselekmény. Márpedig öt kutya már falka és bárkit (gyerekeket is) megtámadhatnak.
2015. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát a vadászoktól nem féltem őket, mert lakott területről van szó, erdő nincs, szántó is kilométerekre. Nem is bántanak senkit, kistermetű és szocializált kutyák egyébként, meg csak az egyik szokott kiszökni (tényleg semmi gond velük, pedig én marhára félek a legtöbb kutyától). Inkább az a probléma, hogy máshonnan jönnek kutyák (na ezeknek viszont nem tudjuk, ki a gazdája), olyankor az összes háznál a kerítésnél csahol az összes eb, csak itt ugye hatványozottan igaz és ezt néhányan zokon vették a szomszédok közül. (eleve így indult a probléma, egy kutyát tartott, gondolom így feleslegesnek tűnt ivartalaníttatni, aztán valahogy megtörtént a baleset és a kiskutyák a nyakán maradtak...)

Állatvédő szervezeteknél, menhelyeknél lehet gond, ha nem chipeltek meg oltottak esetleg? Mert én ettől félek, hogy így nem fogadhatják be őket. A gazdájuk rendes ember, csak vannak furcsa dolgai és nem mindenre jut pénze. Meg hogy lehet az ilyen szervezetekhez fordulni? Én, mint kívülálló pl. szólhatok nekik vagy a gazdának kell vagy hivatalos úton kell?

2015. ápr. 29. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Biztosan van a közelben valahol egy állatvédő egyesület vagy menhely. Az, hogy nincs oltva és chippelve egyik kutya sem, nem akadály. De ha veszettség elleni oltásuk sincs, az nagy baj. A szó szoros értelmében életveszélyes.
2015. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor majd mindenképp érdeklődök náluk. Oltva talán vannak (remélem), majd megpróbálom kideríteni és beszélek én is a gazdival.

Köszönöm! :)

2015. ápr. 30. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénze, akkor aligha, az oltás nem olcsó játék, viszont chip és állategészségügyi könyv nélkül egyetlen állatorvos sem olt. Ami öt kutya esetében több tízezer forint is lehet.
2015. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kijött házhoz az állatorvos, de előbb ellenőrizte az oltási könyvet. Ebben benne van az is, hogy magyar fajta-e a kutya, vagy pedig örökbefogadott (ez lehet keverék is). Az utóbbi két esetben nincs ebadó, másképpen van. Sajnos nincs olyan kategória, hogy házőrző, csak "kedvtelésből tartott" van, mintha kistestű öleb lenne.
2015. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A területileg illetékes jegyzőnek kell bejelenteni.
2015. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!