Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyabarátok! Mit tegyek?

Kutyabarátok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előzmény: Végetért egy öt éves kapcsolatom, és még egy lakásban lakunk, van 2 kutyám.


Néhány hónapja megismerkedtem valakivel, akivel szerettünk volna összeköltözni. Igen ám, csak a kisebbik kutyám (8hónapos tacskó mix) még nem szobatiszta.

Ezért az új párom nem akarja, hogy a kiskutyát magammal vigyem az új lakásba, ő azt szeretné, ha keresnék neki egy új gazdit. Az idősebb kutya jöhetne, mert ő már nem rág szét semmit, nem pisil be, stb stb ... ...

A két kutya egyébként jól kijön egymással, nem szeretném elválasztani őket.


A kutyákról: mindkettőt hajléktalanoktól vettem, 2 év különbséggel. A tacskó keveréket úgy vittem haza, hogy majd keresek neki egy rendes családot, aztán valahogy mégis nálam maradt. Nagyon megszerettem.


Nem tudom, hogy a párom jogosan kéri-e ezt tőlem.


:(


2014. okt. 2. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem a kutyától, hanem a párodtól szabadulnék meg mielőbb. Ha már most ezt kéri tőled, mi lesz később? Együtt vagytok, most már ezt a gondot is együtt kéne megoldanotok.
2014. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a kutya családtag. Nem költöznék olyan helyre, ahová nem vihetem magammal.
2014. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond,hogy nem szereti a kutyákat az új barátod,különben nem vacakolna egy lassan már felnövő kutya miatt.Majd valami indokkal megszabadul attól az egytől is,amibe most bele megy.Ha neked fontos a kutya,mégis azt kéri,ajándékozd el,nem költöznék össze vele.
2014. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

1: 8 hónaposan ha nem szobatiszta akkor valamit nagyon elcsesztél.

2: aki "engem" elfogad, az fogadja el a kutyámat is, vagy mehet amerre lát! nekem a kutyám a "társam", nem pedig egy lepasszolható valami.

2014. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Ha a barátnőm ilyet kérne tőlem, szó nélkül otthagynám! Azok után, hogy ilyet kért tőled, nem költöznék össze vele. Most nem kell neki a kiskutya, később mi lesz? A másik kutya, esetleg te? Többet ér majd neked az a kutya, mint egy néhány hónapos kapcsolat!
2014. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóba nem jönne, hogy bárki kedvéért megszabaduljak a kutyáim bármelyikétől.

Annyi engedményt tennék, hogy ha ezt kérné, nem hoznék új kutyát a házhoz.

Hogy kérhet ilyesmit attól a személytől, akit szeret? Hogy kényszeríthet, hogy lemondj egy társról, egy barátról? Később a barátaidtól meg a nem szimpatikus rokonoktól tiltana el? Vagy 5 éves koráig látni se akarná a gyereketeket? Jó még, hogy időben kibújt a szög a zsákból....

2014. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Ne a kutyákat válaszd szét, hanem magatokat! Pontosan így jártam az előző barátommal. Nem akarta, hogy a kutyusomat magammal vigyem, de addig könyörögtem, amíg végül belement. Két hónapig úgy tűnt minden rendben, aztán közölte, hogy vagy a kutya megy vagy én. Másik párt találsz majd, egy néhány hónapja tartó kapcsolatot nem ér meg a kutyuska.
2014. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Marci78 válasza:

1: Az új párod már nem az új párod.

2: Ragaszkodj mindkét kutyához. Ha jól értem a dolgot, végetért egy öt éves kapcsolatod, a pároddal neveltetek két kutyát. A kutya számára gazda nagyon fontos személy, mint egy szülő az embereknél. Most olyan a helyzet, mintha lenne egy gyereketek. A kutyák elvesztik az egyik gazdit, ez is elég nehéz számukra. Az új 'párod' meg azt kívánja, hogy ráadásként mondjon le a barátjáról is? Az ilyen akar párkapcsolatot? Állj a sarkadra!

2014. okt. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!