Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Le lehet "szoktatni" egy...

Le lehet "szoktatni" egy kutyát arról, hogy ne legyen vad?

Figyelt kérdés
Van egy labrador kutyám, aki már 6 éves, és sajna régóta vad a kutyákra (ugat rájuk, neki menne, húz stb) mert sok ideig nem jártam vele ebek közé, csak a szemközti kisparkba annnnyira elfoglalt voltam. Meg is bántam, ez így neki is rossz, és nekem is. Ősz óta járok vele kutyafuttatóba, van amikor nagyon messziről is támadni akar, de van amikor nem foglalkozik vele. Meg nagyon húz is, egy normális séta alig akad fél évben. Van erre valami módszer, hogy leszokjon róla végleg?
2015. máj. 7. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha le akarod szoktatni a kutyát arról, hogy ne legyen vad, az azt jelenti, hogy rá akarod szoktatni a vadságra...:D Amúgy az én 5 éves kutyámmal ugyan ez a helyzet, fel is tettem egy kérdést, és a kutyaiskolát ajánlották.De mivel erre nem volt időm és pénzem, inkább azt próbáltam, hogy egy ismerősöm(jóval kiegyensúlyozottabb)kutyáját elkezdtem összeszoktatni az enyémmel.Eleinte szörnyű veszekedések voltak, de aztán egész jól összeszoktak, és mostanság a kutyám már sokkal nyugodtabb a többi kutya jelenlétében, szinte soha nincs vele probléma.Úgyhogy neked is azt ajánlom, hogy próbálj "kölcsönkérni" egy ismerős kutyát és összebarátkoztatni a sajátoddal...
2015. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre több válasz jött volna, ha nem az állatvédelemhez rakod :).

A labrador hál'Isten nem egy emberevő fajta, így szerintem hamar menni fog a történet, akár suli nélkül is.

Elsőre javaslom, hogy a neten keresgélj, rengeteg a hasznos cikk, amiben tippeket kaphatsz a kutyád viselkedésének jaítására.

Az viszont alap, hogy bele se kezdj, ha nem határozottan és következetesen csinálod végig.

Láttam már ilyen labit. A gazdi ment utána, mikor húzott. Mikor őrjöngött, akkor meg a gazdi húzta :).

Az hogy szerezz egy másik kutyát szoktatásra több okból sem túl jó ötlet. Mi lesz, ha nem tudod kontrolálni a kutyád viselkedését vagy a másik kutyáét és komoly "csata" lesz? Kockáztatni egy "elvileg" jól szocializált kutya épségét/egészségét, azért mert neked ez nem sikerült időhiány miatt? Ha valaki ilyenre kérné el az enyémet lehet megkérdezném, hogy minden kijön a száján, mielőtt gondolkodna? Épeszű ember ilyet nem kér és nem tesz. Pláne tapasztalat hiányában.

2015. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia én NIKON VAGYOK! Persze! Mindig van OKOS MEGOLDÁS, csak meg kell kérdezni A JÓ SZOMSZÉDot, aki okos HÁZIASSZONY, persze a legtöbb ember nem tudja megoldani de azért A KISEBBSÉG IS SZÁMÍT. Az ilyen kutyák már NEMZEDÉKEKRE VANNAK TERVEZVE, és a kutyaidomároknál az ÁRAK A FÖLDÖN JÁRNAK s ez a FELFEDEZÉS SZABADSÁGA ami ÖNNEK JÁR így SZOLGÁLUNK ÉS VÉDÜNK, MERT HÜLYE AZÉRT NEM VAGYOK ez EGYSZERŰEN NAGYSZERŰ bár ANNYI AZ ÉLET, AMENNYIT BELETÖLTESSZ és annak is csak A HABOS OLDALA.
2015. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!