Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos amstaff kutyát hogy...

7 hónapos amstaff kutyát hogy lenne jobb új helyre szoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy hatalmas teraszunk és egy hatalmas parkosított kertünk, jelenleg a télre való tekintettel a kutyi fent "telelt" a teraszon egy kutyaházban(szigetelt). Most, hogy jön a jobb idő szeretnénk, ha lent lenne inkább az udvaron, de a jelenlegitől kb 5 méterrel lenne messzebb ahol ugyanúgy rálátna a bejáratra és a kapura is.

Kérdés lényeg a következő lenne: melyik lenne neki jobb, ha a jelenlegi háza helyére (a teraszra) raknám ideiglenesen az új jobb házát amíg megszokja és utána menne le, vagy egyből a lenti új helyére kerülne és egyszer csak eltűnne a jelenlegi háza a teraszról?


2015. márc. 11. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Tökmindegy, valószínűleg úgyis fent lesz a teraszon, akár van ott ház, akár nincs. A staff nagyon embercentrikus fajta, nem való kerti tartásra, elszigetelve a családtól. Inkább befele szoktassátok, az jobban fog neki tetszeni :D
2015. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Akumi válaszával egyetértek. A staffi kanapékutya, az ember közelében kell lennie.
2015. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Marad fent a teraszon, az már az Ő helye... A laklakásban soha nem tartanék kutyát, nem akarom hogy szenvedjen kint nagyon jól érzi magát és szinte egész nap együtt vagyunk így is.
2015. márc. 15. 06:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidd be egy hétre, és nézd meg, mennyire szenved a gazda közelében :) Aztán ha tényleg szar neki, tedd ki nyugodtan. De ilyen tévhitek miatt ne tartsd kint szegény állatot, mondd meg inkább, ha utálsz takarítani, vagy lusta vagy lakásbiztosra nevelni :)
2015. márc. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Volt már bent és bejönni sem szeret, állandóan lapít amikor belép a házba alig mer közlekedni... Kint jól érzi magát, elemében van. És szeretek takarítani ;)
2015. márc. 15. 07:46
 6/8 anonim ***** válasza:
A félelem más téma. Ha azt kiszeded belőle, és nyugodt lelkiállapotban tud bent is lenni, hidd el, imádni fogja.
2015. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy a staffim nem igényli, hogy mellémbújhasson az ágyon. Tegnap hazajöttem, valamilyen indíttatásból felhívtam a kutyát az ágyra, szinte belémbújt, annyira örült. Na rendszert azért nem csinálok, mert reggel gyilkosakat tud ereszteni:D
2015. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A pitem olyanokat tud sóhajtani, ha felhívom a kanapéra és az ölembe hajthatja a fejét, hogy látszik rajta a világ minden boldogsága, ő most van otthon, most van jó helyen. Leszakadhat az ég is, ő boldogan fog meghalni, mert ölben van, kanapén, velem. Egészen meghitt érzés, amit egyszerűen nem tudsz megtapasztalni, ha nem engeded közel magadhoz a kutyát. Szóval megéri, tényleg :)
2015. márc. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!