Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Felesleges kismacskákkal mi...

Felesleges kismacskákkal mi legyen?

Figyelt kérdés

Nem tudom elvinni a menhelyre, nem akarja senki adoptálni őket. Én viszont nem tudom megtartani őket.

Mit tehetek velük?


Hogyan tudnám őket békésen hmm... eliminálni?


Tudom, hogy a törvény védi a gerinces állatokat, tehát ha a bevett régi módszerekkel akarnék megszabadulni tőlük az akár börtönt is jelenthetne.


(HIPOTETIKUS KÉRDÉS! nincs macskám még)



#felesleg #cica #megnyuvad #vízbe fojt #nyakat teker
2015. máj. 23. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyenek felesleges kismacskák. Ivartalanítani kell a nőstény macskát, még mielőtt vemhes lesz, vagy legkésőbb akkor.

Olyan meg nincs, hogy nem tudom elvinni a menhelyre.

Állatvédőktől, macskamentőktől kell segítséget kérni.

Legvégső esetben betenni őket ketrecben az állatorvoshoz, ami ugyan gerinctelen és gusztustalan eljárás, de még mindig jobb, mint megölni őket.

De idáig el sem kell jutni, hanem meg kell előzni, hogy felesleges kismacskák (vagy kiskutyák) a világra jöjjenek.

2015. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
Mi a piacra szoktuk kivinni és elajándékozni őket. Bár nem mindig viszik el de hát akkor ott a következő hét. Előző válaszolónak szól, hogy szerintem ő nincs tisztában, hogy hogyan ivartalanítanak egy nőstény állatot.Az egy rendes műtét és felvágják rendesen a hasát és kiveszik az egész méhét és azt csak elkötik. Amúgy meg köztudott , hogy egy nőstény állat tovább él ha legalább egyszer voltak kicsinyei. (pl. kisebb esélye van a daganatra)
2015. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Úristen,utolsó.Mostmár legalább az is köztudott,mennyire idióta,tudatlan vagy!
2015. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Igen, az ivartalanítás műtét, de egyrészt nem veszélyes és hamar felépül a cica, másrészt csak így lehet megelőzni a nem várt szaporulatot.

A kandúrokat is érdemes ivartalaníttatni, pláne ha lakásban élnek.

2015. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Hát, lehet, hogy a ti alulinformált köreitekben ez a köztudott tény. A Magyar Állatorvosi Kamaránál pedig az, hogy az ivarérés előtti ivartalanítás gyakorlatilag nullára csökkenti le az emlőrák kockázatát, a helyesen elvégzett ivartalanítás pedig lehetetlenné teszi a méh és ivarszervi rákok előfordulását, ugyanis ha ezeket eltávolítják, akkor nincs ami elrákosodhatna.


[link]


Mielőtt ilyen baromságot leírsz, legalább tájékozódj előtte tisztességesen!

2015. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, és nem lesz kismacska.
2015. máj. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

OKÉ DE MI VAN AKKOR HA NEM LETT IVARTALANÍTVA!


Nem az volt a kérdés, hogy ki miskárolni vagy sem.


Ha már van 5-10 nyervogó kis vakarcs, akkor mi legyen?

2015. máj. 24. 10:30
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem a megszületett macskákat kell eltenni láb alól, hanem megelőzni a szaporulatot!!!! Ezen mit nem értesz???

Nem az a megoldás, ha megölöd őket, hanem az, ha meg se kell születniük!

2015. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Platypus ***** válasza:
79%
Macskát tartani egy lehetőség, ha nem fér bele ami vele jár, akkor nem kell beszerezni. Vagy legalább nem nőstényt, a kandúr ivartalanítása egyszerűbb és olcsóbb. Ha már megvannak, akkor addig hirdeted őket amíg nem találsz nekik gazdát. De minél idősebbek, erre annál kisebb az esély. Az "eliminálásuk" törvénybe ütközik. És euthanáziára sehogyan sem vagy képes, mert olyan altatószerekkel végzik, amihez csak állatorvos fér hozzá. Egy állatorvos meg nem fog egészséges állatot megölni. A végső megoldás, hogy megtartod a kölyköket és legalább a nőstényeket ivartalanítod.
2015. máj. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs macskám MÉG"

MÉG! Ne is legyen, ha

1. Nem vagy képes normális módon gondját viselni, amibe beletartozik az ivartalanítás.

2. ha képes lennél "megnyúvasztani, nyakát kitekerni, vagy vízbefolytani", ahogy a keresési kifejezéseidben kedvesen megfogalmaztad, nem vagy érzelmileg megfelelő a kisállattartásra.

2015. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!