Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mikor fogják megszűntetni az...

Mikor fogják megszűntetni az állatkerteket és a cirkuszokat?

Figyelt kérdés
2015. júl. 8. 01:12
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Nem kéne, hogy kihaljanak.
2015. júl. 8. 02:04
 12/29 anonim ***** válasza:
79%
A Dávid-szarvast vadasparkban tenyésztették, és onnan telepítették vissza. Vadasparkok nélkül kihalt volna. Ma már az állatkertekben is igyekeznek természetközeli körülményeket biztosítani, hogy az állatok jól érezzék magukat.
2015. júl. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
70%

en kifejezetten szeretem az allatkerteket, a cirkuszokat nem kulonosebben.


Ameddig sok ember szereti oket addig lesznek.

2015. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 EagleHUN ***** válasza:
36%

A cirkuszokkal én sem értek egyet. Nagyon sokszor lebuktak már hogy méltatlan körülmények közt vagy éheztetve tartottak állatokat. Az idomítás sem valami humánus és teljesen lehetetlenné teszi a későbbi visszatelepítését az állatnak (eredeti környezetébe).


Állatkertekre (és vadasparkokra) viszont szükség van, pont amiatt amit az előzőek leírtak. És amíg az élőhelyeiket pusztítják az állatoknak, addig sajnos nincs más.

2015. júl. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
62%

Az állatos cirkuszokat én is utálom. Meg az ilyen "oroszlánsimogató" dolgokat is. Ezek legtöbbje kimeríti az állatkínzás fogalmát. De amíg a látogatók fizetnek nekik, addig virágzani fognak.


Az állatkertekkel, vadasparkokkal más a helyzet; a legtöbb közülük segíti az állatfajok fennmaradását, és a természetvédelembe, oktatásba is energiát fektetnek.

2015. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
59%

szerintem sokkal nagyobb probléma, hogy hány négyzetkilómernyi területet irtanak ki az emberek naponta. ott szerinted hány élőlény pusztul el?


az állatkertekben egyre több a szabályozás. van még mindig pár állat, aki indokolatlanul kis helyet kap. de a legtöbbnél figyelnek már erre. pl futómadarak hatalmas kifutót kapnak, mert a természetben sem egy helyben ülnek.

de pl a lajhárnak nem kell hektárnyi terület, el van magának a kis helyen is, ha van kaja.


de ha egy állatkereskedésben megnézed, akkor rengeteg hörcsög/hal van bezsúfolva zsepkendőnyi helyre. őket nem sajnáljuk??állatkertben legalább figyelnek a kajára és a helyre, nekik se érdekük, hogy idő előtt elpusztuljon az állat.

míg a kereskedésben sokszor nem megfelelő minőségű és mennyiségű kajával etetik őket.hagyják, hogy testvérek egymással szaporodjanak stb..

állatkertbe meg akár másik kontinensről hoznak párt az állatnak, hogy utána tudjon szaporodni.

na meg egy jó program szerintem. nem ugyanaz élőben látni egy zsiráfot, mint képen.:)

meg közönségesebb állatok is vannak az állatkertbe. pl otthon tartható teknősök, kacsák,libák stb. ők se élnek rosszul.(a madarak rég elrepültek volna, ha szar nekik)

2015. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
48%

16. vagyok

azt akartma kihozni, hogy az állatkerteket nem hiszem, hogy meg fogják szünteni.

a cirkuszokban nem vagyok jártas. én nem járok olyan helyre, meg nehéz is őket ellenőrizni, hogy tartják

2015. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%
Ha van kereslet lesz kínálat! Ennyi!
2015. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. júl. 8. 21:14
 20/29 Tom Benko ***** válasza:
33%
Az állatkertekkel kapcsolatban ajánlom figyelmedbe Gerald Durrell életművét, nagyon megváltoztatná a látásmódodat. A cirkuszok esetén nekem is ellenemre van, hogy a természetes ösztönökkel és viselkedésekkel ellentétesen tanítják be az állatokat, az ilyeneket ki nem állhatom.
2015. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!