Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Normális az ilyen ember?...

Normális az ilyen ember? Nevezhetném állatkínzónak?

Figyelt kérdés
Nos a szomszédomnak van 1 kisebb német juhásza.Galambokat is tart hobbiból.Egyik nap azt látom hozza ki a galambkölyköt és odaadta a kutyájának aki még elő kölyköt rángatta össze-vissza.Nem egyszer rendszeresen ezt csinálja és nekem valahogy nagyon nem tetszik ez.szerintetek az ilyen ember normális?Oké hogy nem akarja hogy sok galamb legyen de szerintem nem az a megoldás hogy odaadja a kutyának

2015. aug. 17. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Ez igaz, de szntem nem állatkínzó, eléggé fura egy alak lehet az az ember :O
2015. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen mert sokszor még éjjel is azt látom hogy a galambokkal van a pajtában szerintem volt már hogy aludt is a pajtában(néha valaki horkol ott éjjelente)Az ő és én udvarom közt egy 2,5 3 méter magas fal van de néhány ponton át lehet látni
2015. aug. 17. 15:24
 3/11 A kérdező kommentje:
Vagy akkor legalább ölné meg a kölyköket mielőtt odaadja a kutyának
2015. aug. 17. 15:25
 4/11 anonim ***** válasza:
galambfióka amúgy. Hááát, én nem adnám élve. Elég érdekes..
2015. aug. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Az egy őrült állat, nem ember, habár az állatok nem ilyen kegyetlenek, csak ha enni akarnak.


Normális ember nem csinálhat ilyent.


Ez a fajta más emberrel csak azért nem tesz ugyanígy, mert fél a törvénytől, de ha megtehetné titokban más emberrel vagy más gyerekével, csecsemőjével is ugyanezt tenné.


Galambom nekem is van. Ezek nekem nagyon sokat segítettek akkor amikor át kellett vészelni egy jókora lelki sérülést még 2008-ban. Azóta nevelgetem azt a galambot, azaz most kettőt mert párt is fogott magának.

Akkor nagyon sokat jelentett, hogy itt volt kicsi három napos kopasz csibeként találtam az erkélyen és hűvös őszi nap volt, de nem volt ott az anyja és nem is jött sokáig hozzá. Akkor behoztam és melegítettem, etettem grízzel fecskendőből. Mot lesz szeptemberben hét éves a kis drága.


Rengeteg szeretetet lehet kapni egy ilyen kis állatkától. Persze én is hatalmas szeretetel és odafigyeléssel neveltem fel és ezt mindig vissza is kapom tőle. Reggel oda szokott ülni a fejemhez a rekamié fejtámasz részére és kilógatja a fenekét és az oda készített papírra pottyant ha kell neki. Megtanulta hova lehet pottyantani és általában erre vigyáz is. Sokszor nap közben is (amikor ott vagyok) rám néz, kitartja a fenekét és mutatja, hogy igen, oda ahol tanítottad, hogy lehet.


Az erkélyen időnként találok tojást idegenektől, de azt mindig megnézem, mennyi idős lehet. Ha még nincs benne élő kicsi galamb, akkor kidobom, de ha nem vettem észre időben és már látszik, hogy kis fióka van benne, akkor addig hagyom, amíg ki nem fejlődik belőle egy röpképes madár és még enni is adok nekik, hogy minél gyorsabban elmehessen. Utána persze elzavarom az idegen kinti galambokat, mert ha engedem ott maradni, azok össze-vissza csinálnak ott mindent. Viszont az életet tisztelem.


Az állat is csak akkor öl, ha éhes és elfogyasztja a prédát.

Egy gondolkodó ember csak akkor kínoz vagy kínoztat meg bármilyen állatot, ha beteg a lelke, vagy ha nem normális ösztönök dúlnak benne. Elpusztíthatja, de nem így.


Még szerencse, hogy vannak törvények amelyek normális jóérzésű embereket védik, különben mi is sorra kerülhetnénk az ilyeneknél, mint ahogy lehet hallani időnként brutálisan emberekkel elkövetett dolgokról.


Ezért meg is büntethetnék, ha megtudná a hatóság.

Persze oda lehet adni állat tetemet másik állanak, de minden élőlénynek ki jár, hogy az ember ha kell akkor gyorsan végezzen vele, de ne kínozza semmiképp sem. Erről szól az állatvédelmi törvény.


[link]

2015. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az előbb linkelt lapon találtam:


"Ugyancsak százötvenezer forintra kell büntetni azt, aki állatot emberre vagy állatra uszított, állatviadalra idomított, állatviadalt szervezett, tartott, arra fogadást szervezett, azon közreműködött, részt vett, fogadást kötött, állatviadal céljára állatot tenyésztett, képzett, idomított, forgalmazott, vagy épületet, földterületet, eszközt rendelkezésre bocsátott. Ha több tényállás együtt áll fenn, akkor a büntetések összeadódnak, így szélsőséges esetben akár több százezer forintos bírságot is ki lehet majd szabni."


Valamekkora bírság kisgalamb kínzásáért is járhat.

Ha el akarja pusztítani, azt megteheti, de gyorsan, nem élve harapdáltatni más állattal..

2015. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó neki tele a pajtája galambbal versenyeket nyer velük napközben meg 30-40 galamb repked az égen mindig.Kedves ember ez az 1 ami nagyon zavar benne
2015. aug. 18. 13:56
 8/11 anonim ***** válasza:

# 5


Nagyon jól leírtad Bárcsak több ilyen ember lenne. :/

2015. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lol és a kérdező ennyibe is hagyja a dolgot, nézzünk félre.
2015. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most mit ennyiben hagyom?Hívjam rá az állatvédőket?
2015. aug. 18. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!