Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Más is tapasztalt ilyet az...

Más is tapasztalt ilyet az Illatossal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kicsivel több mint egy hónapja van nálam egy idősebb, faluszéle mix, 7 éves kan kutya.

Mikor elhoztuk, az állatorvost egy pillanatra láttam, csak amíg beültette a chipet.

Pedig lett volna jópár kérdésem, mint utólag kiderült nem alaptalanul:

Prosztatagyulladással hoztam el, ma ivartalanítják, ezt megelőzte több vizsgálat is, mire rájöttünk hogy bizony ez a baj. Ezek után erős a gyanúm, hogy emésztési-tápanyagfelszívódási problémája is lesz: sokat ürít, de mikor elhoztam, 23 kiló volt, ma 20,9 kilós(!!) amellett, hogy napi kétszer kap enni, és direkt hizlalós, igencsak drága tápot. Ennek a kivizsgálása, folyamatban van.


A kérdésem, kérésem, tapasztalatcserém az lenne, hogy másnak is így történt-e az örökbefogadás, hogy aláírta a szerződést, és mehet is?

(hiába akartam kérdezni bármit is, csak töredékükre kaptam választ, a dokit utol se tudtam érni.)


Nem bántani akarok senkit, elsőre nagyon készségesek voltak, segítettek kiválasztani, csak életemben először fogadtam így be kutyát, és szeretném tudni, hogy ez így normális-e?


2015. okt. 26. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Illatos nem menhely. Egyenlő a többi gyepmesteri teleppel. Befogják a kutyát, tartják, kiadásnál kap egy oltást, chipet és kész. Nincs rá lehetőség sem a kivizsgálásra, sem a teljes természetének megismerésére.
2015. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem teljeskörűen akartam tudni mindent- tudom hogy nem menhely.

De csak megvizsgálják a kutyát mikor bekerül. A rendelkezésre álló adatok szerint 3 hónapot volt bent, és mikor elvittem a saját dokihoz, ő közölte, hogy jóideje gyulladt már.(Fekélyes is volt neki, látszott az UH-n, illetve lázasan hoztam el.)

2015. okt. 26. 15:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Táp helyett lehet,hogy jobb lenne megpróbálni a BARF-ot.
2015. nov. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért ez ennél árnyaltabb, hetente rohangálok orvoshoz vele.

(A barf-hoz nem elég nagy a hűtőm, és időm sincs rá.)

2015. nov. 7. 21:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyepmesteri telephez képest még az is meglepő, hogy egyáltalán ott orvos van. Itt nálunk Hajdúszoboszlón volt olyan kutya, aki nyílt, szúrt sebbel feküdt bent napokig. Mire ki tudtam menni és azonnal elhoztuk. Már ömlött a lábából a kukac.

Itt még haldoklóhoz sem hívnak dokit, max. engem felhívnak, hogy vigyem el, de ez is ritka.

2015. nov. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jó Isten....Önkormányzati fenntartású?

Nem szólt még eddig nekik senki, hogy nem így kéne?

2015. nov. 10. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!