Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ölik meg a cápákat?

Miért ölik meg a cápákat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy óránként 11.ezer cápát ölnek meg emberi kéz által ! Miért??? Megeszik őket az emberek ?

2015. dec. 9. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem közvetlenül ölik meg őket.


Főleg az uszonyuk miatt vadásznak rájuk, kifogják, levágják az uszonyaikat és visszadobják őket a vízbe. Mivel a cápa így már nem tud úszni, elpusztul.


Mindezt egy leves miatt.

2015. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elég szomorú ! Semmi pénzért nem ölnék meg egy állatot remélem a pokolra jutnak ezért:( Meg azok is akik cápauszonylevest fogyasztanak !
2015. dec. 9. 11:15
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Én is abszolút ellene vagyok, de akkor reméled az összes húsipari dolgozó is a pokolra fog jutni? Meg azok is akik disznót, csirkét esznek? Miért mások ezek az állatok mint a cápák? Azért mert az ember így döntött? Ez annyira hipokrita felfogás. Szegény cápát megölik az uszonyáért, de azért a rántott húst nyugodt szívvel tolod magadba.
2015. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Azért a cápa más mint a haszonállat.


A haszonállat "újratermelődik", azért tartjuk, hogy megegyük őket.

A cápa a természetben él, ha megöljük csak egyre kevesebb lesz, mert persze szaporítani meg nem szaporítjuk őket.


Szóval ne öljünk vadállatot (elég ha egymást eszik meg), és tartsuk jól a háziállatokat.

2015. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Szóval ha a cápára rámondanánk, h na akkor innentől kezdve ez is haszonállat, azért tartjuk, h megegyük nem lenne gond?
2015. dec. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Honnan tudod,hogy tolom magamba a csirkét? Ismeretlenül rámondod kezdjük ott VEGETÁRIÁNUS VAGYOK ! Nem eszem sem disznót sem csirkét sem birkát semmit ami élőlény és húsból van. Igen ezt mondom na és akkor ? A kínaiak vagy japánok tudja a fene kik eszik a MAGYARORSZÁGON kiskedvencként tartott kutyusokat macskákat azok ellen is vagyok na és akkor mi van ? UNDORÍTÓ DOLOGNAK TARTOM
2015. dec. 9. 13:24
 7/15 A kérdező kommentje:
Viszont nagyon megköszönöm az eddigi válaszokat !
2015. dec. 9. 13:26
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
A cápauszony leves kifejezetten finom. Ráadásul nem is akkora ritkaság mint azt itt elképzelitek. fogságban nevelt cápákat ölnek le érte (nem csak az uszonyt hasznosítják).
2015. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az lemaradt a cápákra visszatérve nem jó dolog megölni őket egy levesért védem is őket viszont azt megjegyzem,hogy ha esetlen Magyarországon is lenne óceán ahol cápák vannak és sajnálatos módon megette volna az egyik ismerősömet rokonomat akkor lehet nem így vélekednék róluk,de mindig is az óceán a cápák világa lesz nem az emberé .
2015. dec. 9. 13:32
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

"Szóval ha a cápára rámondanánk, h na akkor innentől kezdve ez is haszonállat, azért tartjuk, h megegyük nem lenne gond?"


Igen, akkor nem lenne gond.


Most amúgy tökre nem értem. Az nem gond, hogy az állatok megeszik egymást? Csak az gond, hogy az ember megeszi az állatot? Érdekes.


Ameddig normálisan tartják őket, szerintem semmi gond nincs azzal, hogy valaki húst eszik. Azt nem szabadna, hogy a természetből vadásszák ki őket.

2015. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!