Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen jogaim vannak ilyen...

Milyen jogaim vannak ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A minap az udvarszomszédom jelezte,hogy a szomszéd gazdag villa ''nagyjai'' reklamáltak neki,hogy ugat a kutya... (Mit csináljon? Brekegjen?) illetve állítólag más környékbeli is szólt. Ahogy mondtam, hozzám közvetve jutottak el az információk. Teljesen kiakadtam. A főbérlányő (mivel albérletben lakom) soha nem szólt még egy szót sem.

A kérdésem az lenne,hogy ha a szomszédok vagy a főbérlő egyszer hozzám fordulna emiatt, és azt mondanák, hogy el kell távolítani a kutyámat, akkor milyen jogaimmal élhetek? Utasíthat/kötelezhet-e a főbérlő, hogy megválak tőle?Mi az amit a jogrendszer lehetővé tesz számomra,hogy velem maradhasson? Közepes testű szelíd állat. Utcára sosem engedem.



2016. febr. 28. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon idegesíti őket, akkor igen, szóvá tehetik. De gondolom ezt a főbérlő majd mondani fogja, ha zavarja.

Egyébként az, hogy utcára sosem engeded, remélem nem azt jelenti, hogy nem is sétáltatod. Ezt is leírhatnád, hogy mennyit foglalkozol a kutyával napi szinten, mert sokszor a sok ugatás az unalomból fakad.

2016. febr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Azért szoktunk sétálni. Foglalkozom vele, sokszor a lakásba is beengedem, és játszok vele.

Mi a véleményed,a főbérlő kötelezhet, hogy váljak meg tőle? Mert ezt nem szeretném

2016. febr. 28. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Első körben biztosan nem fogja azt mondani, hogy válj meg a kutyától, csak legfeljebb szól, hogy próbáld meg orvosolni a problémát (pl. meg lehet figyelni, hogy mikor és mit ugat, vagy tényleg csak unalomból csinálja). De amíg ő nem teszi szóvá, szerintem nem kell aggódni.

És még azt javasolnám, hogy sétáljatok minden nap legalább egyszer, ahol jól kiszaladgálhatja magát, fáradtan biztos nem lesz energiája annyit ugatni.

2016. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A főbérlő kötelezhet, hogy költözz el.

Nyilván a kutya ugat. De tényleg van olyan, amikor túl sokat ugat. Mert nem foglalkoznak vele eleget. Az lehet zavaró a szomszédoknak.

2016. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Az szerinted miért pozitív, hogy sose vagytok az utcán? Ha nem valami nagyon nagy udvar van, ahol kirohangálhatja magát, akkor ez inkább negatív. Lehet, hogy ezért ugat sokat.
2016. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy értve nem lehet az utcán, hogy csak úgy szabadon rohangálva,sétálni szoktunk, amikor van idő rá,illetve szoktam vele foglalkozni,de ezt mind délelőttönként, mert állandóan délután dolgozomheti 6 napban. Tehát úgy délig ''együtt'' tudunk lenni, de utána egymaga van. Azt mondjátok ez lehet a baj?
2016. febr. 28. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor most kint ugat, vagy bent?


Ha bent van, akkor segíthet egy másik kutya, vagy macska, társnak.

Ha közepes, akkor biztos nem olyan kis ölebféle, aki mindig ugat, gondolom.


Persze, az ugatás még mindig jobb szerintem, mintha nyüszítene.

2016. márc. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az udvarban
2016. márc. 4. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!