Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Magyarországon miért tartják...

Magyarországon miért tartják kis helyen az állatokat? Németországban érdekes nem kínozzák az állatokat.

Figyelt kérdés

kíváncsiságból rákerestem pár állat ketrecére magyarul, majd németül. hát ég és föld!!

magyarországon eladnak egy 30 centis pici ketrecet a hörcsögnek, meg 80as ketrecet nyúlnak stb.. németeknél meg egy hörcsög is 100-120 cm-es helyen van legalább!! nyulaknál meg nyilván több nm3 helyet kapnak.

de madaraknál is..itthon kb mindenki egy apró ketrecben tartja őket, míg külföldön egész röpdét kapnak.

teknősöknél is általános,hogy kap egy 50 literes aksit, meg 5 cm vizet. külföldön meg 150cm hosszú akváriumok az általánosok, jó mély vízzel.

annyira elszomorító,hogy még ebben is le vagyunk maradva.

jó nyilván, elismerem a pénz is lehet indok. DE az állatunk életterét egyszer kell kialakítani. nem kötelező állatot tartani. ha már valaki tartani akar, akkor miért ragaszkodik a gyufásdoboznyi mérethez? és külföldön miért járnak ebben is előttünk?

nem beszélve arról,hogy ott a tengerimalacot,nyulat ,madarakat,degut,csincsillát párban tartják. magyarországon az átlag nyilván egyedül. ellenben a hörcsögöt meg a teknőst, akik tök jól elvannak egyedül, nekik vesznek "párt".

komolyan a fejemet fogom ilyenkor. és most nem a németeket akarom magasztalni, ez csak egy példa volt.


2016. ápr. 28. 12:04
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

ezek tényleg csak példák voltak.

arra szeretnék választ kapni,hogy a felelős állattartás miért ilyen ritka a kis hazánkban? ez tényleg nem csak pénz kérdése,hanem egyszerűen szarnak az emberek az állat igényeire.

2016. ápr. 28. 12:06
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Mert sokan sajnos annyira nem képesek, hogy utána olvassanak egy állat igényeinek, mielőtt megveszik. Látják a boltban a ketrecet, aztán megveszik a legolcsóbbat még legkisebbet, aztán jó az úgy...

Rengeteg a felelőtlen és hozzáértés nélküli állattartó.

2016. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
11%
nyulaknak több köbnanométer?
2016. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3# köszi .. négyzetmétert szerettem volna írni,csak máshol járt az agyam.

m² ha így megfelel.

2016. ápr. 28. 13:51
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

szerintem pedig csak a pénz az oka. ha több pénzünk lenne, magasabb életszínvonalat élnénk és megnőnének az igényeink. de ez már most nagyon látszik. 10 éves voltam amikor megkaptam az első kutyámat. akkor még a falubeli emberek nagy többsége láncon tartotta a kutyát, átlag 5-6 kóbor kutya volt az utcán, sokaknak nem volt házuk, nemhogy még szigetelve lett volna. na, a lényeg h az volt a terv h a hátsó bekerített udvarban fog lakni. fél év múlva már beköltözött a teraszunk alá, a következő nyáron pedig napközbe már a házunkban hűsölt. utána 3 évesen már esténként becsuktuk a garázsba és jelenleg az ágyam mellett fekszik a szobámba az emeleten. tőlem az ágyba is bejöhetne, de sajnos ő túl nagy, az ágy túl kicsi és nem szeret fent aludni/sose szóltam neki h menjen le/. ezenkívül azt hitték a szüleim h nem fogok vele foglalkozni és majd az egész életét az udvarban fogja leélni. de kiskorától kezdve taníttgattam neki mindenféle idióta trükköt és mikor 8 hónapos volt el akartam menni vele sétálni. természetesen húzott és minden baja volt... elég gyorsan eljutottunk egy kutyasuliba, majd elkezdtünk agilityzni, majd versenyezni és máig versenyzünk.

na ezután a hosszúra sikerült kitérő után...

8 év után azt látom, hogy már egyáltalán nincsenek láncra kötve a kutyák a faluban és nem is kóborolnak. mindegyiknek van szigetelt kutyaháza és egyre többször látom, h játékok is hevernek az udvaron. még nem sétálnak velük, de a kölykökkel mindig elkezdik(aztán feladják).

de nézd meg, hogy pár év múlva már sokkal jobb lesz a helyzet és itt is 2-3 m2-en fogják tartani a nyuszikat :)

2016. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Honnan tudod, hogy itthon mindenki ilyen körülmények között tart állatokat? Honnan tudod, hogy kint minden egyes németországi lakos ilyen körülmények között tart állatokat?

Kint is ugyanúgy vannak olyanok, akik elég kis helyre betuszkolják az állatot és úgy tartják. Szóval ez nem csak magyarországon van így, ahogy próbálod beállítani.

2016. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:33


ez igy van, teljesen igazad van. Mindenhol vannak kivetelek, legyen az Nemetorszag, Nepál, Kenya, vagy Magyarorszag. Viszont az arány nem mindegy. 2 eve elek Nemetorszagban, eddig meg egyszer sem lattam mondjuk kobor kutyat. Macskakat szinten rendszeresen lofralnak akar az uton is. De az teny, hogyha itt allatot is akarnak, akkor azzal foglalkoznak, koltenek ra, nem sajnaljak toluk.

2016. ápr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy mondtad az arány nem mindegy. Ebbe az arányba beletartozik az is, hogy Németországban mennyien élnek meg Magyarországon mennyien élnek. Németországban többen, így többen tudnak lenni azok, akik normális körülmények között tartják az állatokat. Arányilag meg ahogy írtam annyira nem tartanak félévekkel előttünk.

Kóbor kutyát azért nem látsz, mert ott jobban működik a menhely program, így elég hamar betudják vinni. Itthon a legtöbb menhely szó szerint dugig van. Emiatt hiába kóborol egy kutya nem tudják bevinni a menhelyre, mert nem lenne hova rakni.

,,koltenek ra, nem sajnaljak toluk"

Ebbe meg leírtál mindent. Költenek rá. Miért? Mert van pénzük. Itthon meg olyan a helyzet, hogy sokan, ha akarnának se tudnak már költeni, mivel megélni se tudnak. Nem egy tanulmány kimutatta már, hogy a minimálbér kevesebb, mint amennyiből egy átlagos ember minimális körülmények között megtudna élni. Minimálbéren kívül meg már sehol se nagyon hajlandók alkalmazni az embert. Így meg akik költöttek eddig rá már azok se nagyon tudnak. Olyan meg nincs, mint amit a kérdező ír, hogy egyszer veszel neki életteret. Azt mindig karban kell tartani, stb.

Németországban is hasonló anyagi helyzetben lennének az emberek akkor ugyanilyen körülményeket találnál, mint amiről most beszélünk.

2016. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
meg ugye nem beszelve arrol, hogy a kutyakat regisztraltani kell es bejelenteni, tehat nem szaladgalhat csak ugy az utcan sorszam, bileta nelkul.
2016. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

teljesen igazatok van a pénzügyi részét tekintve, minimálbérből valóban magát se tudja fenttartani az ember, nemhogy a háziállatait.

de nem kötelező állatot tartani.. ha már valaki tart, adja már meg neki a minimumot legalább. amúgy is a rágcsálók vagy hüllők helyét egyszer kell megvenni, kialakítani, berendezni. utána már havi szinten nem kerül sokba a tartásuk,csak az elején sok, amikor mindent be kell szerezni.

meg sokszor látom,hogy a kereskedésben a 20*30as hörcsögketrecet megveszik 10 ezerért is.. amikor ennyi pénzből már egy 100*50es terráriumot is meg tudott volna venni..nem kérdés melyik a jobb az állatnak..szóval sokszor csak a nemtörődömség játszik közre. itt kezdődne a felelős állattartás, ami itthon nagyon sok embernél hiányzik:/

köszi a válaszokat!

2016. ápr. 30. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!