Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok, hogy Magyarországon...

Tudtátok, hogy Magyarországon van a legtöbb kötelező védőoltás? Pl. Angliában, Svájcban, Németországban, Svédországban semmilyen kötelező oltás nincs. Érdekes.

Figyelt kérdés
2009. nov. 24. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Tudtam.Szerintem az volt az "érdekes",amikor német barátaink mindhárom gyereke szamárköhögést kapott el,meg amikor 2 éve 1 hónapig iskola bezárás volt kanyaró járvány miatt.
2009. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
ausztriában most is kanyaró(nem biztos, hogy kanyaró, de valami hasonló) járvány van.
2009. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen spórolás.

Több pénz marad az eü-nek, így persze, hogy szuperek a kórházak, na de ilyen áron.

2009. nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom Amerikában 45db védőoltás van.
2009. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsássatok meg, de pl. Svédországban VAN kötelező oltás. Ugyanazok, mint otthon! Csak azért, hogy tárgyilagosak legyünk :)
2009. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor biztos a cikk írója is félreinformált...(?)

[link]

2009. dec. 10. 14:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, elolvastam a cikket, de a valóság az, hogy én Svédországban élek, egy négy hónapos kislánnyal. És igen kötelező a védőoltás, legalábbis nem kéez vita tárgyát, abban valószínű igaza van a cikkírónak, hogy más az összetétele (mint a H1N1 elleninek is), és az is igaz, hogy teljesen más ütemezésben kapják meg a babák, mint otthon. De mindenesetre holnap megyünk védőnénihez és csak úgy kíváncsiságból rákérdezek, hogy kötelező -e, vagy evidens, hogy mindenki megkapja. Ha érdekel megosztom veled, hogy mit mondott. És ha én tudom rosszul, akkor előre is elnézést kérek, de miután nem kérdezte, hogy melyiket adja, melyiket ne, ezért gondoltam, hogy kötelező. Holnap már okosabb leszek. Szép napot!
2009. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó Válaszoló!

Köszönöm, hogy írtál, és azt is, ha megosztod velem/velünk, hogy Nálatok hogy működik ez az oltás-dolog. Tudom, semmit nem számít,de annyi mindent hallani-olvasni mostanában ezekről az oltásokról, hogy az ember már nem tudhatja, hogy jó e egyáltalán, vagy sem...(?)

Várom a válaszodat és szép napot Nektek!

2009. dec. 15. 10:11
 9/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Németben élek, és VAN kötelező oltás, ráadásul több is mint otthon,az én gyerekem is megkapott mindent, a szamárköhögésest is.

De van valami hülye divat mostanság, és sok szülő direkt nem adatja be a gyerekének az oltásokat, de ez nem azt jelenti, hogy nincs.

2010. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsi, én vagyok a svédből író... Bocsi a kései válaszért. Másnap lementünk a védőnénihez, és rákérdeztem. Azt mondta,amit gondoltam. Valóban nem kötelez(het)nek az oltás beadatására, de evidens, hogy beadják, nem kérdezik. Ha azt mondtam volna, hogy én nem kérem, akkor pár órás rábeszélés következne, és ha még mindig nem, akkor nem adja be. De 99%-ban mindenki beadatja. Itt nincs belőle "hiszti". Az oltások alapanyagát folyamatosan ellenőrzik, és ha szükséges módosítanak rajta. Szóval valahol igazad volt, ill. a cikk írójának, de így nem igazán fedi a valós életet. Sajnos általában írnak mindenfélét, de a mögötte lévő valós tartalmat nem igazán nézik. De ha az a lényeg, akkor valóban nem kötelező. És ne haragudj a késői válaszért! Szép napot!
2010. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!