Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van ehhez joga?

Van ehhez joga?

Figyelt kérdés
kulfoldon elek,van otthon egy alberletem ahol a csaladom lakik.2havonta jarok haza,van otthon egy kutyam,mar 5 eve.most a szomszedok bekavartak es a tulaj azt mondta a kutyanak el kell mennie.itt vagyok kulfoldon,keresek otthon magamnak masik alberletet,de kutyaval nehez.meg a mostani tulajdonosom azzal fenyeget hogy beadja menhelyre,hiaba tudja hogy itt vagyok kulfoldon,es innen nem igen tudok intezni semmit.

2016. máj. 6. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A bérleti szerződés vagy a házirend ír erről valamit?
2016. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bérleti szerződésnek ezt a kérdést tisztàznia kellene.

A szomszédoknak nem sok köze van hozzá,hogy ki mijen állatot tar....amig az nem veszélyes vagy zavaró.

A menhelyre beadáshoz be kellene jutnia a lakásba,de ha ezt megteszi akkor a kutya lesz az utolsó gondja (sajnos,de ezt most más) de elvileg megtehti,te pedig feljelentheted betörésért,magánlak sértésért,lopásért,állatkinzásért(mert miértne) szerződés szegésért. Persze ehhez nem árt egy érvényes bérleti szerződés amiben te vagy rokonod épp mint bérlő szerepel.

2016. máj. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nincs nalam a szerzodes ugyhogy nem tudom.de annak idejen megengedte a kutyat.most meg ugye aruljak a lakast,es azt se akarja hogy ha megy valaki lakast nezni,vevo,akkor ott legyen a kutya.
2016. máj. 6. 23:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a bérleti szerződés engedi a kutyát, nincs joga beleszólni.

Sőt, a lakásba bemenni sem.

Az, hogy vásárlókat beengedsz... Örüljön.

2016. máj. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!