Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek jogosan lőtték le...

Ginevra1986 kérdése:

Szerintetek jogosan lőtték le Harambét, a gorillát?

Figyelt kérdés
Itt egy cikk, amiben még Jane Goodall is felszólal ellene: [link]

2016. jún. 2. 14:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

Törvények szerint mindennél előbbrevaló az ember élete.

Jogilag így kellett cselekedniük.

Én viszont láttam a videót, amiben egy nő folyamat óbégatott: "mommy loves you, mommy loves you" akkor hol volt mommy, amikor a gyerek le esett a gödörbe?

2016. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon sokan, mint ahogy én is, úgy gondolják, hogy nem. Az a szegény gorilla nem is akarta bántani, ha akarta volna egy negyed mozdulattal már az elején kárt tehetett volna benne.

Látszott, hogy éppenséggel kimenti a vízből, és kiviszi a szárazra.

Hatalmas hibát követtek el, hogy nem nyugtató lövedéket használtak. Most ezt a rosszul sikerült akciót akarják mindenhogy kimagyarázni.

Iszonyatosan sajnálom azt az állatot, nem tehetett az egészről semmit, és ezer százalék, hogy nem volt benne semmi rossz szándék.

A gorilla kihalóban lévő állatfaj, nagyon kevés él már csak a világban, "hála" az ember pusztításának!

2016. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, a nyugtatólövedék túl veszélyes lett volna, bepánikolhat tőle a gorilla, vagy nem tudja mi okozta és azt hiszi hogy a gyerek


Amúgy tényleg látszott, hogy nem akarta bántani, és ez nem az első eset - anno egy másik gyerek szintén beesett a gorillákhoz, az egyik védte és elcipelte a bejárathoz hogy a gondozók kihozhassák.

2016. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
65%

Én nagyon szeretem az állatokat és nagyon sajnálom, hogy egy ilyen emberi felelőtlenség -de minimum figyelmetlenség- miatt elpusztították! Azt gondolom, hogy érték volt az élete.


De


1. Az a 4 éves kisfiú semmit nem tehetett erről az egészről, és benne lehetett a ppakliban, hogy a gorilla, ami egy vadállat, ennek minden vonatkozásával együtt (Függetlenül attól, hogy emberhez szokott, stb.), akár játékból is súlyos kárt tesz a gyerekben.


2. Annak az embernek, aki meghozta azt a döntést végül, hogy lelövik a gorillát, feltehetően el kellett volna számolnia tudni azzal is, ha e döntésének hiányában, mégis valami baj, esetleg a Gyerek szempontjából vett tragédia történik.

2016. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
47%

Az ember hibázik, értem itt mommy-ra. A gyerekek kíváncsiak, felmásznak-átmásznak egy perc alatt, mindegy, milyen jó\rossz szülő vagy, nem tudsz 24/7ben figyelni a gyerekre. Meg persze nem tudjuk, hogy esett be, arról ugye nincs videó. Ha az én gyerekem lett volna, én is sokkot kaptam volna és idegesítően kiabáltam volna.


Az már inkább érdekelne, hogy hogy lehet olyan korláttal ellátni egy ijesztően mély gödröt, aminek az alján gorillák vannak, hogy áteshessen rajta valaki. Pl Budapesten is nem tudom emlékeztek-e\láttátok-e az alligátorok házát, egy hasközépig érő korlát van valami fás-bambuszos anyagból, alattad meg a 3 méteres alligátor, nagyon para.


A kérdésre válaszolva igen, jogos volt. Nagyon sajnálatos és a szívem szakad meg, de akkor is egy vadállatról beszélünk, hatalmas fogakkal és állkapoccsal. Ha megnézitek az állatkert szóvivőjének a nyilatkozatát, elmagyarázza, hogy azért nem használhattak nyugtató\kábítólövedéket, mert az csak késleltetve hat, az állat pedig megvadulhat lövéstől.

2016. jún. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
54%

Nem! És az a véleményem, hogy gyerekből több milliárd van, az ezüsthátú gorillából néhány. Mérlegelni kellett volna. Semmivel sem ér többet egy ember élete, mint egy gorilláé, kutyáé vagy egy hangyáé! Nem az ember ad nekik életet, semmi joguk sem lenne bezárni őket vagy megölni!

Láttam egy képet a szüleiről (már, ha valóban ők voltak) szerintem az idióta gyerek összetévesztette a gorillát az anyjával! :DDDDD

2016. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%
Mindegy mit gondoltok, ez az előírás. A további szócséplés értelmetlen. Egy jobb kifutóba nem lehet csak úgy beesni, mert hálóval vannak elválasztva a látogatóktól.
2016. jún. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
32%
Szóval az állatkert azért van hogy védje az állatokat nem pedig azért hogy kilőjje őket . Volt mikor zsiráfot öltek meg és daraboltak fel mert állítólag a hely szűk volt náluk , de más állatkertek befogadási kérelmét nem fogadták el . Skandinávoknál és északi amerikai részeken a jávorszarvast medvét se lövik le mindig se civilek se járőrök ha az utcán kószál . A tenyésztett állatok ipari mészárlása se szükséges , de a húsról nem mond le az ember .
2016. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
91%

Az is kemény, ami Chile-ben történt a Santiago állatkertben.

Valami agyhalott barom úgy akarta megöletni magát, hogy pucéran beugrott az oroszlán ketrecbe. Két állatot lőttek le. A hülyét meg kórházba szállították... A négy fal között is kinyírhatta volna magát az ilyen barom...

2016. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
55%

szerintem nem volt jogos.a gorilla a kifutójában volt,semmi rosszat nem csinált. beesik hozzá egy gyerek. és ezért lelövik. ez olyan, mint hogyha a házamba bejön valaki és a rendőrök engem tartóztatnak le. persze ez hülye hasonlat.. de nem tartom jogosnak.

az állatkertnek kéne olyan biztonságos kerítést kiépíteni, ami alatt nem tud átbújni senki és felette sem tud bemenni ember.

persze a szülő is ugyanúgy hibás. egyrészt jól elk*rta a nevelést is. 4 évesen már felfogják a gyerekek,hogy mit szabad és mit nem. nekem is van ennyi idős ismerősöm, de ő felfogja már,hogy mit szabad és mit nem. nem a gyereket hibáztatom,hanem a szülőt,hogy nem tudott ennyit a gyerek fejébe verni 4 év alatt. meg ott is hibázott a szülő,hogy nem figyelt eléggé a gyerekre. nem mondom,hogy minden másodpercben 150%osan figyeljen a gyerekre, de azért egy állatkertben pont a vadállatok körül alap,hogy fogom a kezét meg nem engedem el,figyelek rá. ha a kecskék mellett kicsit lankad a figyelme nem gáz. de egy baromi magas helyen állva a gorillák előtt csak odafigyelek rá.. és nekem a videókból meg az anyuka posztjaiból az jött le,hogy ő nem is érzi magát hibásnak a történtek miatt.


ha belegondolok,hogy az én szerettem esik be oda és nem engedi el a gorilla,akkor én is valószínűleg arra kérném,hogy lőjék le az állatot. úgyhogy ezt a részét megértem,hogy amikor már megtörtént a baj,utána nem kockáztattak.

persze biztosan lett volna más módszer, hogy bevisznek a kifutóba egy nagy adag kaját és amíg odamennek a gorillák addig kimenekítik a gyereket. de gondolom nem akartak kockáztatni.


amúgy még annyit jegyeznék meg, hogy akik ott voltak akkor a kifutónál,azoknak is lehetett volna egy csepp eszük,hogy nem üvöltöznek mint a fába szorult féreg. hallatszik a videón,hogy mekkora pánik alakult ki fent. a gorilla is felnézett. biztosan ez is hergelte. csöndbe kellett volna maradniuk amíg kitalálják az állatkertiek hogy mit csináljanak. a sikoltozással nem sok mindent értek el.. szóval összegezve sok ostoba ember miatt következett be ez,hogy végül le kellett lőni. (aki tervezte a kifutót,az ANYA, a látogatók)

2016. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!