Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek jogosan lőtték le...

Ginevra1986 kérdése:

Szerintetek jogosan lőtték le Harambét, a gorillát?

Figyelt kérdés
Itt egy cikk, amiben még Jane Goodall is felszólal ellene: [link]

2016. jún. 2. 14:14
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
48%

Emberek, ez nem a Tarzan, meg a Dzsungel könyve! Ez egy 200 kilós vadállat. Még ha nem is akarja bántani, simán megölheti. Pl amikor a videón a gyereket a lábánál fogva húzza a vízben...semeddig nem tartott volna, hogy a gyerek feje koppanjon egy kőben, az árok szélén, esetleg a kedves, aranyos gorilla addig húzza a gyereket, míg az megfullad a vízben. Az a gyerek valóban életveszélyben volt.

Nem, nem örülök, hogy egy idióta ember miatt kellett meghalnia, de sajnos csak így lehetett megoldani. Az altató nem azonnal hat, mint a filmekben, addig viszont egy meglőtt állat agresszív lehet a fájdalom miatt.

Pont ugyanaz a szitu, mint a pécsi farkasnál. Azonnal kellett kiiktatni a veszélyforrást, mert a hegy tele volt kiránduló családokkal.

2016. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
39%

Egyetlen kifutót se lehet 100%-osra tervezni. Ha valaki be akar jutni, bejut. A gyerek is valószínű kíváncsi volt, nem látott elég jól, a gyökér anyja leszarta, szóval felmászott a korlátra és egy rossz pillanatában átesett rajta. Ezért nem az állatkertet kell hibáztatni. Hiába van nekem extraerős kerítésem villanypásztorral kiegészítve, rajta a tábla, hogy "a ló harap", ha benyúl hozzá a degenerált és megharapja, nem fogom magamat felelősnek tartani. Itt egyértelműen a szülők voltak hihetetlenül csökkentek, és remélem, hogy jól meg is fogják bírságolni őket gondatlanságért. Én megfizettetném velük az új gorilla árát, na meg az érzelmi értékét, mert az állatkert tulajának se lehetett könnyű a döntés. Én is inkább állat, mint ember barát vagyok.


DE! Annak a másik csökkentnek üzenem, aki szerint gyerekből sokmillió van, ezüsthátú gorillából meg csak egy pár, hogy ha legközelebb az ő édesanyja, édesapja, kistesója, nagytesója, vagy ő maga kerül ilyen helyzetbe... és a szeretteinek vagy neki magának szembe kell néznie egy többmázsás, csupa izom vadállattal, amiről fingja nincs, mire hogyan reagál, ellenben élénken érdeklődik iránta.. akkor mielőtt elkezdene segítségért óbégatni, jusson eszébe, mit pötyögött itt a GYK-n, és haljon meg teljes odaadással/nézze végig szerettei halálát sikítozás nélkül, amennyiben az állat mégis rosszul reagál, hiszen belőle több millió van, abból a jószágból meg kevés.


Summa summarom: Nem volt JOGOS, de más választásuk se volt. Bárki így cselekedett volna, akibe akár csak annyi felelősségérzet is szorult, mint egy hangyába.

2016. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
56%

van egy animált videó arról,hogy a gyerek hogy esett be oda. nem a kerítés fölött,hanem alatta kúszott át. és utána kúszott még kettőt és már be is zuhant a több méterrel lejebb lévő árokba. szóval én továbbra is tartom,hogy az állatkert hibája is,hogy nem volt rendesen megépítve ,hogy ne tudjon bemenni senki.

itthon én sok állatkertben jártam már és az ilyen veszélyes állatok plexi/üveg fallal vannak elválasztva az emberekből. pontosan nem tudom,hogy milyen anyagból,de a lényeg,hogy nem lehet beesni hozzájuk.

és igen, a szülők is ugyanúgy hibásak voltak.

2016. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Ne hasonlítsuk már össze egy ló karámját meg egy gorilla kifutóját. Kicsit más a veszély nagysága meg ennek fényében a ráfordítás összege.
2016. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
82%
14# ki beszélt ló kamráról? Magyarországon is vannak vadállatok, oroszlánok pl..azok is rendesen el vannak kerítve, nem úgy,hogy hopp valaki be tud esni.
2016. jún. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
0%
A #12-es válaszoló beszélt róla, és a lónak nem kamrája van.
2016. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
33%

Akik szerint nem volt jogos azért belegondolhatna, hogy ha ők lennének a felelősek ilyen esetben és a gyerek beesik egy vadállat területére akkor hogy döntenének. Ha nem lövi le és agyonveri a gyereket akkor mehet is pár évre a s*ggbek*ros börtönbe. Ha az lett volna,hogy a gyerek beesik és az illető hezitál és nem lő,aztán a gyereket megöli az állat akkor meg ugyan ezek az emberek hőzöngenének,hogy hát de hogy lehet ilyen szemét, miért nem lőtte le? Szegény kisgyerek,bla bla bla.

Akik szerint nem volt jogos gondolom nulla felelősségű élete van. Majd ha a saját f**zotokkal veritek a csalánt akkor lehet okoskodni.

2016. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem #3-as miért lett lepontozva, igaza van.


A kábítólövedék nem altatja el egyből az állatot.


hirtelen csak ezt a videót találtam neten:

https://www.youtube.com/watch?v=lvy7gJdufEU


Látjátok, nem "gombnyomásra" megy.


Természetfilmekben lehet látni, ahogy a megszeppent, lelőtt vadállat még vergődik egy kört ijedtében, mire végre elalszik.


A gorilla tényleg megvadulhatott volna egy pillanatra. Lehet, hogy azt hiszi hogy a gyerek tette, de az is lehet, hogy reflexből csap egyet, ami kárt tehet a gyerekben.

Lehet, lehet, lehet. Egy gyerek élete a tét, és ha benne van a pakliban hogy súlyos baja eshet/meghalhat, akkor nincs választási lehetőség.


De akkor is az a véleményem, hogy nem kellett volna meghalnia a gorillának.


Egyrészt, figyelni kell a gyerekre, és megtanítani hogy vannak dolgok, amiket TILOS megtenni. Például veszélyes helyre mászkálni. (Kisgyerek? Én totyogós koromban tökéletesen értettem, hogy például a templomban nem szabad hangoskodni. Nem voltam korlátozva, csak ami veszélyes vagy nagyon nem illik. Megértettem)

Másrészt a kerítést is biztosabbá kellett volna tenni. Nem ez az első eset, hogy gyerek esik egy kifutóba.

2016. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
80%
Lókarámon fennakadó: ez csak egy költői hasonlat volt annak példájára, hogy hiába van valami szabályosan elkerítve, és kitáblázva, hogy veszélyes állat ne menj be, ne nyúlj be, a gyerekek és a degeneráltak akkor is megtalálják a módját, hogy bemenjenek, benyúljanak.
2016. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
88%
Pécsi állatkert szombaton...a mókusmajmoknál az anyuka berakta a kordon mögé a gyerekét, hogy megfoghassa a majmocskák kezét. A tigriseknél az emberek az elkerített részen a rácsoknál fotózkodtak a tigrisekkel. A krokodilházban a krokodilok fölött apuka nyakában ült a gyerek, úgy hajoltak a korláton a krokik fölé. Aznap többen áramütést szenvedtek, mert hozzáértek a villanypásztorhoz, ami RÁCSON BELÜL van mindenhol...nem az állatkerttel van gond, hanem a felelőtlen emberekkel.
2016. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!