Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek jogosan lőtték le...

Ginevra1986 kérdése:

Szerintetek jogosan lőtték le Harambét, a gorillát?

Figyelt kérdés
Itt egy cikk, amiben még Jane Goodall is felszólal ellene: [link]

2016. jún. 2. 14:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%

Így van. Én is láttam, ahogy ott azoknál a nemtommilyen majmoknál (sokan voltak, kicsik, és iszonyat hangosak), az emberek nyúlkáltak, hagyták, hogy a majmok megfogják a kezüket.. komolyan nem értettem, hogy csak én látom, hogy a következő pillanatban már a fogaikat villogtatták és próbálták behúzni a hülyék ujjait hogy megkóstolják? De ha valakinek menet közben elveszik a mutatóujja, biztos az állatkert lesz a felelős..

A farkashoz is benyúlkált valami idióta, tűkön ülve vártam, mikor vágja már meg a villanypásztor - hát nem igazam lett? És még ő nézett rám sértődötten, amikor kiröhögtem. Tulajdonképpen örülhet, hogy csak a villanypásztor csapta meg.

Fókáék kifutójában marokszám termett a chips. De ha a fóka megbetegszik és a kamerafelvétel alapján előszedik a jótékony etetőket, biztos vagyok benne, hogy ők lettek volna felháborodva..

Összességében elég visszataszító volt a pécsi állatkert látogatóinak viselkedése. Mármint a többségnek. Mert azért láttam néhány kulturált látogatót is, de elenyészően keveset.

És akkor csodálkozunk, hogy ilyen balesetek történnek, mint Hamabe esetében? Esküszöm, IQ teszthez kellene kötni a beléptetést... a saját érdekükben.

2016. jún. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
44%
Akkor úgy kell megcsinálni, hogy ne lehessen benyúlni. Veszélyes környezetbe idiotproof megoldás kell, ezt bármelyik biztonsági szakértő megmondja.
2016. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez mondjuk igaz. Én a helyükben kívül-belül villanypásztorral védeném a kifutókat. Merthogy inkább a befele igyekvő emberektől kell védeni a kifutókat, mint a kifele igyekvő állatoktól. De ha ez valaha megvalósul, én esküszöm veszek egy csomag popcorn-kólát, és lecsüccsenve csak azon fogok röhögni, ahogy a sok hülye felvillanyozza magát :DD
2016. jún. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem maradjunk a plexinél, ha levonjuk a sokkhatás élvezeti faktorát ;) Nem is kell az egészet körbevenni vele, csak a látogatható részt. Veszprémi állatkertben az apróvadaknál is ez van a nagyragadozók kifutói alatt. Nyilván pénzkérdés ez, pedig 2 méter magas plexin senki nem mászkál át. Kicsit messzebb a hópárducnál sűrűszövésű, fedett kerítés van , azt se ugrálja át senki. A technika adott. Az orrszarvúnál ugyanott pl lazán le lehet menni az elektromos kerítésig, az meg gondolom nem kismajmokhoz van tervezve, simán hazavág egy kisgyereket.
2016. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
54%

Jézusom, ekkora egy retardáltat mint a hatos válaszoló. Most kajak azzal jössz, hogy kisgyerekből több van mint gorillából? Majd ha egyszer az égő házból a macskátokat mentik ki, anyukád meg bent ég, akkor oda fogok sétálni hozzád, hogy "semmi okod szomorkodni, ez egy nagyon ritka macska, nőből van elég a földön, még sok is".

Remélem egy betű sem igaz abból amit leírtál, mert akkor neked lenne állatkertben a helyed.

2016. jún. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
72%
Harambe egy veszélyeztetett gorilla volt, aki az állatkertben nőtt fel, a gondozói szeretetével körülvéve. Szerintetek lelőtték volna, ha lett volna más mód? (pl. altatás)
2016. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
55%
2016. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
55%
Hatos válaszoló, remélem soha nem fog olyan helyzet adódni, hogy valamelyik családtagod életben maradása a te döntésed alapján fog eldőlni, mert ha a döntéseddel egy féregnek sérülést okoznál, inkább hagynád meghalni a "szerettedet"...Bár nem hiszem, hogy egy ilyen embernek valódi emberi kapcsolatai lehetnek, sokkal valószínűbb, hogy egyedül élsz valahol 20 macska társaságában :D Ami engem illet, ha a kisfiam életéről lenne szó, BÁRMIT feláldoznék érte, de tényleg akármit, számomra ez nem is lenne kérdés. És az állatkerti igazgató helyében pontosan ugyanígy cselekedtem volna. Minden más alternatíva elképzelhetetlen, ez az egyetlen volt teljesen biztonságos a gyerek szempontjából. Természetesen nagyon szomorú, hogy egy ilyen értelmes, különleges, szép állatnak meg KELLETT halnia, de emberek, gondoljátok már magatokat a gyerek, vagy az anyuka helyzetébe! Mert egyedül abban lehettek biztosak, hogy ők is ugyanúgy éreznek, rettegnek, sírnak stb. mint ahogyan ti! A legalapvetőbb dolog, hogy a saját fajtársunkat mentjük, én komolyan nem is értem, hogy lehet ez valakiknek kérdéses...
2016. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
51%
A 6-ossal kár foglalkozni, az ilyen emberen nem lehet segíteni. Tipikusan az a kétszínű troll, akiből egy-egy váratlan esemény hallatán előtör az állatvédő, majd kényelmesen megeszi vacsorára a húst, ami csak úgy a semmiből ott termett a hűtőben.
2016. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
100%

Emberélet forgott kockán, aki alapvetően nem provokálta, nem bántotta, nem lépett fel vele szemben agresszívan. Így igen, jogos volt, én is ezt tettem volna, habár állatvédőnek tartom magam és az eset is megrázott.

Most lezárták a dolgot annyival, hogy nem emelnek vádat az anya ellen. Ezzel viszont nem értek egyet. Nem lehet azzal burkolózni, hogy csak egy félpillanatra fordult el. Azzal nyugtatom magam, hogy az anya neve nyilvánosságra került, kap ő elég meghurcolást mind szóban, mind pedig írásban. Nem tudom sajnálni! Maradjon is a szájában az íze, mert veszélyeztette a saját gyermeke életét is, és miatta kellett kivégezni egy állatot. Bármit is kap az emberektől, megérdemli és még így is hálás lehet, hogy jogilag nem ítélik el.

2016. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!