Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek bűnt követtem el?

Szerintetek bűnt követtem el?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt 10-11 órakor a macskám behozott az ablakon egy kismadarat.

Még szinte fióka volt. Nem tudom hogy, de a macskám valahogy levadászta, vagy leszedte a fán lévő fészekből.

Amikor behozta a házba, gyorsan kihajintottam a macskám az ablakon, és kivittem a kis madárkát az udvarunkra.

Előrebocsátom, hogy a madárka, ekkor már nagyon rossz állapotban volt !!!

Na most jön a "bűn" :(

-Amikor este 7 óra körül hazaértem, a madárka még mindig az udvaron volt, még rosszabb állapotban. Egyáltalán fel sem tudott állni a lábára, csak vergődött szegényke.

Ekkor jutottam arra az elhatározásra, hogy kioltom az életét, hogy ne szenvedjen !

Így is történt !!! (ezt,ha lehet nem részletezném)

Meg kellett tennem, mert nem akartam,hogy tovább szenvedjen szegény !

Szerintetek nagy bűnt követtem el ? :(



2016. jún. 8. 22:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem nem
2016. jún. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem nagyot, csak épphogy egy kicsit.

Azzal, hogy próbáltad menteni a menthetetlent.


Ha a macska levadászta, akkor az le van vadászva. Természetes szelekció.

Alaptétel a természetvédelemben, ne avatkozz be!


Milliárdból 1-szer tudsz úgy beavatkozni, hogy az valóban használjon!

Rettentően nagyképű hozzáállás, hogy az ember elhiszi magáról, hogy majd ő jobban fog dönteni, mint a természet.

Nem fog!!!

Számtalan példát tudok mondani, az egészen apróktól egészen pl Ausztrália ökológiai katasztrófájáig.


A természet majd tudja, hogy melyik egyed a túlélő, melyik nem, melyik szaporodhat tovább, melyik nem, melyiket vadásszák le, melyiket nem.


Az én szememben ez a beavatkozás a "bűn".

2016. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
15%
A hentespult előtt sem siránkozik senki a boltban, pedig ugyanez a történet.
2016. jún. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat !!!
2016. jún. 8. 23:47
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

A házimacskák pusztítása minden, csak nem természetes szelekció.


Egyébként nem követtél el bűnt, menthetetlen volt.

2016. jún. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
3-as: Azért a hentespultban lévő,direkt emberi fogyasztásra tenyésztett haszonállatok,és egy (esetleg védett) madár közt van egy hajszálnyi különbség,nem gondolod?
2016. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy védett volt !!!
2016. jún. 9. 16:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Szereted a macskádat? Tudod ez természetes vadászösztön, ami benne munkál. Nem gonoszságból hozta el neked élve a fiókát. Az, hogy élve hozta neked, azt jelenti, hogy magával egyenrangúnak tekint, és azt szerette volna, hogy te is kivehesd a részed a vadászat öröméből. Azzal, hogy nem dicsérted meg, sőt, megbüntetted, mert kib**tad az ablakon mint macskát sz**ni, valószínűleg nem csak a madárral, de a macskáddal is rosszat tettél. Szerencsétlen pára most nem érti, miért reagáltál így.


Ennél fogva, legközelebb jobban tennéd, ha megsimogatnád és megdicsérnéd a macskádat, ha legközelebb elhozza neked a zsákmányát. Akkor is, ha az egy madár, és nem egy egér. Láthattad, hogy a fióka nem élte túl a macska támadását, hiába próbáltál rajta segíteni. Ezzel csak azt érted el, hogy a fióka nem 10 percet szenvedett mielőtt kimúlt (mert a macska kb. ennyi időt játszik vele), hanem egy egész napot. Jobban járt volna szerencsétlen, ha inkább megdicséred a cicádat, aztán hagyod, hogy tegye a dolgát az állatvilág. Remélem, ebből azért tanultál.


(Ui.: Ha felismerem, hogy a macskám védett madarat hoz haza, és még menthetőnek tűnik, elveszem tőle és elengedem, de a legtöbb madarat meghagyom neki. Így jártak. Amelyik elég erős és életképes, azt sohase fogja elkapni a macskám. )

2016. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
#6-os --> igen, a hentespultban lévő állatokat jobban kell sajnálni, mivel az embernek nincs szüksége húsra, tehát néhány pszichiátriáról kiszabadult embernek köszönhetjük, hogy folyamatosan élvezetért gyilkolják az állatokat. Az, hogy valaki macskákat szaporít, szintén probléma, de korántsem akkora. És a macskát nem tudom vádolni ezért a cselekedetért, hisz genetikailag tényleg szüksége van az állati eredetű táplálékra.
2016. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló


Igatad lehet... Erre én is gondoltam


De azért b**tam ki a macskát az ablako mert behozta a házba a madarat, minden tiszta madár toll lett.

Én amugy pont lesz*rom, hogy mit kap el és mit öl meg !

Az sem érdekelne, ha a szomszéd sokszorosan díjazott papagáját marcangolja szét, ha ezt kint a szabadban teszi !!!

Legközelebb majd kap egy kis dícséretet.

Egyébként ez a macskám mániája, hogy "hozzuk be a házba a zsákmányt".

Nem egyszer hozott már be pl.: gyíkot.

2016. jún. 12. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!