Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Évente egyzser, akár kétszer...

Évente egyzser, akár kétszer us fialhat egy kutya, ez a természetes?

Figyelt kérdés

A vadonban minden évben fial a szuka? Egy ismerősömnek a rokona huskykkal bizniszel, külföldön.nagyon megfizetik őket.

Mikor meséélte,én legbelül kiakadtam. És sokan úgy vannak vele,hogy amúgy is évente szokta szaparpdni a vadonban is a kutyák.

Ez nem dúrva? Tényleg nem lehet semmi bajja egy kutyának ennyi fialástól?

Sok ember azt gondolja, hogy milyen jó a kutyának,mit kell sajnálni? Csak én vagyok az ellentábroban? Aki szerint szintén nem normális, segítene picit érveket mondani,ghogy éegközelebb jól.megmondjam a véleményem a sok tudatlan embernek?



#Tenyésztés?
2016. jún. 12. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem tesz jót a kutyának. Aki ilyet csinál az szívtelen,haszonleső,mocskos szaporító.
2016. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát k.urvára.nem természes? Ugye? A vadonban se fialnak évente akár kétszer?
2016. jún. 12. 14:02
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Hát talán évente 1x (nem vagyok otthon a témában) de nem egészséges nekik.
2016. jún. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"vadonban" nincs kutya. Kóbor kutya van, amelyik az ember körüli környezetben próbál életben maradni. A szukák valóban vemhesülhetnek többször, de nagyon vsz., hogy évekig nem marad életben a nyomorult. Sajnos, a pénzéhes, lelkiismeretlen, állatkínzó szaporítók addig tudnak működni, amíg megveszi tőlük a kölyköket. sok embernek mindegy, csak olcsó legyen. Utána meg telesírja a világot, hogy mennyit kell állatorvosra költeni, mert kapott egy genetikai hulladékot :( A szaporítót nem érdekli az, hogy az egymással rokonságban élő kutyákat ne pároztassa. A tenyésztők sokszor többszáz km-re viszik a szukákat, hogy idegen kannal fedeztessenek, vigyáznak a vérvonalra. " megmondjam a véleményem a sok tudatlan embernek? " Hiába, a pénzéhséget nem tudod felülírni.
2016. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

tényleg megterhelő a kutyára nézve. de mint az ismerősöd, csak a pénzt nézi,gondolom nincs olyan erős érzelmi kötődése a kutyájához,hogy figyelne ilyesmikre. ha azt nézed,évi 2 fialás között nem is nagyon van szünet, mire felneveli az almot,lassan újra vemhes is lesz.

mocskos szaporító,ennyi a dolog.

vadonban meg már rég nincsenek kutyák.több ezer éve.

2016. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom,nincs vadonban már kutya, esetelg a kpzeéi rokon, a farkas. Inkább csak elméletben vázolnám fel,hogy ott ahol nem szab határt egy kutyának azz ember,hogy mikor párosodjanak,ott se szaporodnénak évente. Bár azt tudo.,hogy évente tüzelnek.

De mindegy, a lényeg ,hogy kegyetlenség.

Én annyira nemm is pártolom,még a tenyésztést se, bár ott „szakértelemmel ” tenyésztik a fajtiszta kutyákat, de neekem ez se szép, pénzért felcdonáltatni a kutyát,hogy fajtatiszta legyen.

2016. jún. 12. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A farkasoknál csak a két alfa szaporodik, ezek pedig nem sokáig(pár év) maradnak vezető szerepben, csak amíg erejük teljében vannak. Ez alatt lehetséges az évi kétszeri vemhesülés is, viszont nem egész életükben folyamatosan van jelen.
2016. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a farkasok évente egyszer tüzelnek, és igen, valóban a két alfa párosodik csak. Az ismerősöd pedig valóban egy mocskos szaporító, szegény kutyáknak nagyon megterhelő lehet az évi két alom. :( Az igazi tenyésztők max. évi egyszer hoznak le kölyköt ugyanattól a szukától, de a legtöbb még hosszabb szüneteket tart két alom között.
2016. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:( nehéz el.agyarázni egy. Olyan embernek aki fel se fogja. Szerintük még jót is tesz a szukának,élvezi..nem szenveed..
2016. jún. 22. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!