Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezt hol, hogyan, kinek lehetne...

Ezt hol, hogyan, kinek lehetne jelenteni (állatkínzás)?

Figyelt kérdés
A szomszédban van egy kutya aki gyakran órákon át "fájdalmasan" vonyít. Amikor a gazdája (egy idősebb ember) elviszi sétálni, van amikor üti és rángatja a kutyát. Az anyám azt mondja, hogy ne üssem bele az orromat, de én akarok tenni valamit! Először is tervezem, hogy lekamerázom ahogy üti a kutyát és feljelentem, de nem tudom, hogy én kiskorúként tehetek-e ilyet és hogy, hol, kinek kell ezt jelenti?!

2016. jún. 16. 20:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Valaki okos ember tudna nekem tatabányai állatvédő elérhetőséget keresni? Mert az oldal amit találtam és belinkeltem nem tölt be és mást meg nem találok, nem vagyok egy számítógép zseni. :( Facebook oldalt találtam de ott mindenki csak keres és kínál állatokat...
2016. jún. 16. 20:47
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Komárom-Esztergom megyei Állatvédőrség Facebook oldala:

[link]


Uhh, jó furán linkeli, remélem, működni fog.

2016. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ez jónak tűnik, köszi! :)
2016. jún. 16. 20:52
 14/21 anonim válasza:
Sikerült?
2016. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Az oldal már megvan, felvettem kedvencekbe, már csak le kell kameráznom ahogy bánja a kutyát! Már 2x láttam úgyhogy biztos megint megteszi... A legrosszabb az hogy rajtam kívül ez nem érdekel senkit... :(
2016. jún. 16. 20:57
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, sikerül felvenned kamerával és felrakod.

Mert akkor legalább ott a bizonyíték. Legalább valaki lép az ügyben.

Sajnos, annak idején én is láttam ilyen durva kutyatartókat, / voltak, akik bottal a kezükben sétáltattak, vagy inkább irányították a kutyájukat,nem semmi/ csak akkoriban ilyen okostelefonok meg szuper kamerák még nem voltak, max. fotót lehetett volna készíteni. Ráadásul a magyar állatvédelem sem tartott még igazán sehol...

2016. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%

Az idős emberekkel nem tudsz mit csinálni :(

Egy életen keresztül így tartotta az állatot, ha most megbüntetik azzal csak annyit érsz el hogy éhezni is fog a kutya.

2016. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
De ha bántja a kutyát, elvehetik tőle, nem? Azon a FB oldalon amit a 12-es hozzászóló talált fent van hogy mostmár 2-3 év szabadságveszés jár állatkínzásért!
2016. jún. 17. 13:51
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
De, elvehetik tőle, ha nem megfelelően bánik az állattal. Nem számít, a gazda hány éves. Nálunk a lakótelepen is elkobozták az állatvédelmisek egy kutyát egy idős nőtől, mert rosszul bánt vele, és a környéken lakók jelentették ezt. Van még egy kutyája, azt megtarthatta, feltételekkel.
2016. jún. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem először beszélj a bácsival és mondd meg neki, hogy szerinted ez így nem mehet tovább és ha folytatja, akkor feljelented. Szerintem ne a háta mögött azonnal a rendőrségre/állatvédőkhöz szaladj azonnal.
2016. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!