Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tehetunk barmi jogi lepest?

Tehetunk barmi jogi lepest?

Figyelt kérdés
Kb fel oraja ertesultem facebookon hogy egy no nem messze tolem azzal fenyegetozik hogyha valaki nem veszi meg tole azt a 2 kutyat ami a "nyakan maradt", akkor elaltatja oket. Felvettem a kapcsolatot a lannyal akivel beszelt ez a "kedves kis holgy", es atvallaltam a penzugyi reszet, igy mar csak azt kell megoldani hogy legyen hova menniuk. Kerdesem hogy miutan elhoztuk a kutyakat tudunk e barmi jogi lepest tenni, amiert el akarta altattatni az egeszseges kutyakat?
2016. júl. 5. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Állatorvos nem altatna el egészséges kutyákat
2016. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak fenyegetődzött. Valójában nem altatta el őket / szerencsére/. Így milyen jogi lépést akarsz tenni?
2016. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Öööhm de, szomszédomnak volt egy kutyája, aki egészséges volt, 3 éves keverék menhelyi szuka, abban az évben ráadásul ki is szökött, így vemhes lett, ők meg a családi házukból költöztek egy albérletbe, nem esett jól neki szenvedni a kutya elhelyezésével, és vemhesen leoltatta... Sajnos semmit nem tudtunk ellene tenni, hiába jelentettük fel, mert csak kiröhögtek...ez ugyan már volt vagy 8-10 éve, remélem azóta változtak a törvények ezügyben Magyarországon. viszont egyszerű fenyegetőzéssel nem tudsz mit csinálni, az biztos.
2016. júl. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom fajtatiszta kutyákról van szó? Ha igen, akkor ez szaporítói fogás, ezzel a dumával mindig megveszik tőle, így tulajdonképpen támogatjátok azzal hogy megveszitek tőle, még ha azt hiszitek is, hogy megmentitek. (Én ugyanígy tennék..) El kell vele beszélgetni, hogy ha mégegyszer lesz nála kutya/szaporulat, jogi lépéseket teszel (magolj be pár jogi dolgot, hátha komolyan veszi).
2016. júl. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

a szomszédunk miután a kutyájuk felnevelt egy almot, egy kutyát megtartottak belőle, többit elajándékozták az anyakutyát pedig elaltatták, mert nem tetszett nekik a színe.../tigriscsíkos szerű volt/

mikor 12 éves voltam akkor dicsekedett el ezzel nekem a szomszéd néni...

feljelentve nem lett szerintem :(

magyarországon konkrétan az ebtelepeken altatnak, gyönyörű, világos színű kölyökkutyákat

2016. júl. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapból olyan állatorvos akinek bármit is jelent amire felesküdött, páros lábbal rúgja ki a rendelőjéből azt aki ilyet kér tőle, aki meg akkora gerinctelen hogy egy kis pénzért megteszi az nem érdemli meg hogy állatokhoz érjen, nem vagyok biztos benne hogy fel lehet jelenteni de remélem.

Az a baj az ilyen fenyegetőzőkkel hogy ha az orvos nem teszi meg neki akkor van hogy házilag elintézi patkányméreggel vagy féltéglával :(

2016. júl. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amíg az élelmiszerboltokban lehet állathúst kapni (csirke, disznó, stb), és veszik is az emberek lelkiismeretfurdalás nélkül, addig nem hinném, hogy egy-két kutya élete számít.
2016. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!