Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi az etikusabb? kinek van igaza?

Mi az etikusabb? kinek van igaza?

Figyelt kérdés

benne vagyok egy barfos és egy nyuszis csoportba is és a tagok hozzáállása, a két "radikális" csopi között nagyon sok elvi különbség van, de alapvetően mindegyik a kedvelt állatfajának akarja a legjobbat.

a lényeg az, hogy a nyuszis csoportba naponta olvasom, hogy meg akarják ölni a kisnyuszit, valaki hozza el és egy utolsó állatkínzó ....-nak tartják ezeket az embereket és néha durva dolgokat kívánnak nekik is.

míg a barfos csoportba néha csak látok egy-egy képet feltöltve ahogy 50 megnyúzott nyúl fekszik az asztalon, a kutyámnak csak a legjobbat akarom jelmondattal és aki nem így csinálja, az teljesen alkalmatlan az állattartásra és szintén állatkínzó :)


nekem volt nyuszim és olyan okos és kedves volt, hogy én biztos h nem etetném vele a kutyáimat, mert túl intelligensnek és nem erre a sorsra méltónak találom őket. De nem fogom azokat leállatkínzózni, akik ilyen célból szaporítanak.


nektek mi a véleményetek a témáról?



2016. júl. 14. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát a fogyasztásra és a kedvtelésre tartott nyúl azért nem ugyan az szerintem.
2016. júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

mert szerinted egy csirke, marha vagy akármilyen más állat arra a sorsra lett kárhoztatva, hogy megegyék? mert szerinted nincsenek olyan okosak?

ez butaság, ez létszükséglet, enni kell, vannak akik esznek, és vannak akiket megesznek, nyersen fogalmazva


igaza van annak a nyúltartónak, aki kedvtelésből tartja a nyulat, és nem akarja megetetni más állattal

igaza van annak a kutyatartónak, aki a legjobbat akarja a kutyájának és ennek érdekében igyekszik a legjobb eledelt adni neki

azonban a radikális nézetet vallóknak sosincs igazuk, nem lesz valaki attól állatkínzó, hogy nem nyers nyúllal eteti a kutyáját..., vagy attól, mert hússal eteti azt, aki ezt nem látja egy igen korlátolt ember

2016. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.

# 2/2 Időpont ma 20:36 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

2016. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

A nyúl a természetben is "megevődik" ha nem vigyáz. Attól még hogy van aki nem arra tartja,nem kell leszólni a másikat aki bizony eledelnek használja. Az emberek is megeszik a nyulat,de nem is olyan messze a kutyát is megeszik,mert más a szokásrendszer. Tolerancia kell,nem radikálisan hajtani a saját igazunkat,az csak erős ellenállást szül .


Hogy melyik állat okos- aranyos, az teljes mértékben szubjektív. A malac is roppant okos állat ha nem csak bezárva tartják egy ólba .Nem tehet róla hogy nincs selymes bundája mint pl egy nyúlnak,de attól még érző lény. Sokan malacot is tartanak házi kedvencnek,de nem követelik a disznóhús betiltását jobb esetben.

Szóval el kell fogadni a másik ember szokását véleményét,mert különbözőek vagyunk.

2016. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Törpenyuszim van, de alkalomadtán szívesen megeszem a nyúlhúst. Ennek ellenére utálom a nyulas poénokat, mikor megkérdezik, hogy Happy mikor kerül fazékba. A két dolog nagyon nem ugyanaz.
2016. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért az kicsit túlzás, hogy aki nem hússal eteti a kutyáját az állatkínzó....nekem az idősebb szobakutyám csak a húst eszi kiskorától(én csak fózve adom) aztán pár évre rá idekerült egy westie is, kölyök volt, próbáltuk rászoktatni a húsra, de nem kellett neki, a belsőség sem....szal alapon nem is eszi meg mindegyik állat.

És igen, különbség van házikedvenc, és haszonállat között, nyuszit, disznót is tartanak házikedvencként, és sokan mégis megveszik a hentesnél a "tesó" húsát.

Ha valaki nem ért egyett az állatgyilkosságokkal, szíve joga, hogy vega legyen, de az egész világtól nem várhatja el.

Én már több mint 5 éve dolgozom állatmentőként, a ragadozóknak(kutya macska) húst szoktam adni, de ugyan úgy menettem már haszonállatként tartott nyuszit is, akik borzalmas körülmények között éltek, őket értelem szerűen nem vágtam le.

2016. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor képzeld el mi menne a patkánytartó és a hüllős csoport között.

Elárulom, (patkány oldalon állok) az állatainknak a legjobbat akarjuk de tudomásul vesszük hogy attól hogy van a cuki pici patkányka a kígyónak is ennie kell, ez a természet rendje, amíg nem jön át egy kígyós egy videóval hogy etei az állatait hogy az arcunkba dörgölje, vagy nem mennek át a patkányosok ócsárolni a kígyósakat addig semmi gond, ilyenre egyébként nem láttam még példát, mind a két csoport tud a másikról és tudomásul veszi hogy ez az élet rendje.

Egyébként attól hogy valaki nyúllal/patkánnyal etet még nem kell szétkürtölnie hogy "nézzétek én őt meg fogom ölni hogy a kutyám/kígyón jól lakjon" mert az egy utolsó szemét, csak azért posztolgatja hogy fájdalmat okozzon, aki az állata érdekei miatt teszi az nem menőzik vele.

2016. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nagy Nóra 88 ***** válasza:
100%
Szerintem a lényeg, hogy az eleségnek tartott állat is ugyanolyan, magas szintű elbánásban részesüljön, mert attól, hogy végül megeszik, joga van a normális élethez!
2016. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!