Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Van egy csoport, oda egy csaj kiírta, hogy nemtudja a kiskutyáját pelusra szoktatni, most mi legyen. Megkérdeztem tőle, hogy ugyan már miért nem képes foglalkozni vele és 2-3 óránként kivinni pisilni. Ebből persze oltári veszekedés lett. Merthogy ő dolgozik. Kérdeztem, hogy akkor minek kellett neki kiskutya? A végén még én lettem kizárva a csoportból. Nem vagyok tapasztalatlan elég sok kutyát felneveltem már, és jelenleg is van 2 kutyánk. Szerintem pelnkára szoktatni a kutyát undorító, és állatkínzás.
2015. dec. 16. 05:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szobatársam a kollégiumi szobánkba hozott kutyát, és pelenkára pisilt-kakilt az is, mert nem rohangált le vele... Fantasztikus volt egy légtérben aludni így velük. Ebben igazad van, hogy ha kutyád van, akkor akár éjjel is többször ki kell vinni, hogy megtanulja a szobatisztaságot, és hogy ne kelljen szagolni a szoba sarkában lévő undorító pisis-kakis pelenkát.
2015. dec. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és ráadásul van kert,... csak hát ugye ahhoz már megkéne mozdulni hogy kinyissa az ajtót a kutyának... nm is értem minek az ilyeneknek kutya.
2015. dec. 16. 07:48
 3/7 anonim ***** válasza:

"Merthogy ő dolgozik. Kérdeztem, hogy akkor minek kellett neki kiskutya" - jól is néznénk ki, ha senki, aki dolgozik, nem tarthatna kutyát. Ez azért szerintem túl merev hozzáállás. Gondolom, neked is kell némi pénzt keresni (hacsak nem vagy még diák, nem vagy eltartott vagy munkanélküli, vagy azon szerencsések valamelyike, akik tényleg saját maguk osztják be az idejüket)

Amúgy a lényeget tekintve igazad van: a kutyapelenka tényleg vakvágány.

Az, hogy a kert mennyire megoldás munkaidő alatt ebben a helyzetben, az nagyban függ a kutya fajtájától, és az egyedül töltött órák számától. Ha ilyen fiatal állat, lehet, nem bírná egész nap odakinn, akármennyire nincs is hideg.

Persze az lett volna a jó, ha a gazdája olyankor szerez be egy új kutyát, amikor több ideje van foglalkozni vele (ünnepek alatt, szabadságoláskor stb.) vagy ha egy rokon / ismerős be tudott volna egy kicsit segíteni.

2015. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amikor én dolgoztam, eszem ágában sem volt kölyök állatot fogadni... Itt nem arról van szó, hogy munkásembernek nem való kutya, hanem épp hogy kölyök nem való. Én most itthon vagyok mert szültem, így volna időm kölyökre, de valahogy szükségét nem érzem... 2 kutya van, de ők már felnőttek, betanítottak és szobatiszták, ergo nekem most bőven elég a napi 4 séta és játék velük. Szerintem az én gondolat menetem a jó. Ha nincs otthon senki aki foglalkozna a kutyával, akkor minek neki? Hogy pózolhasson vele a képeken? Egy kutyát tanítani, fárasztani és elsősorban szeretni kell. Szerintem így volna rendjén, nem pedig úgy, hogy szinte egész nap be legyen zárva, egy szaros kutyapelussal. Mi ez, ha nem állatkínzás?

És igenis ilyen esetben a kutyának jobb volna kint, mint bent. Az sem jó megoldás kölyöknél, de jobb mint bezárva, börtönben tartani.


Ne haragudjatok , de az ilyeneken nagyon felhúzom magam... Én imádom az állatokat, és nem csak "tartom" őket. Ugyanúgy mint a gyerekemet, úgy szeretem őket is.

2015. dec. 16. 09:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon elvakult vagy és nincs semmi realitásérzéked. Rögtön gondoltam, hogy olyan életszakaszban vagy, hogy valamilyen okból nem kell reggelente elmenned dolgozni. Így könnyű másokat kritizálnod.

Persze az lenne ideális, amit mondtál. De ezzel igenis gyakorlatilag azt mondod, hogy aki "rendes" munkaidőben dolgozik", annak ne legyen kutyája. (Vagy csak örökbefogadott, felnőtt kutyája lehessen.)

Pedig rengeteg olyan ismerősöm van, akik munka mellett is tudnak elegendő időt szentelni egy kutyára - sőt, talán még többet is foglalkoznak velük, mint mások, mert tudatosabban szánják rá az idejüket. És mi köze ennek a szeretethez? Egy munkába járó ember miért ne tudna a kutyájának elég szeretet adni? Már ne haragudj, de ez elég nevetséges érvelés, még ha a kutya esetében a "szeretet" nyilvánvalóan szorosan összefügg a minőségi együtt töltött idővel.

Egy felnőtt, örökbefogadott kutyára meg még több időt is kell fordítani, mint egy kölyökre, mert igaz, hogy mondjuk szobatiszta, de ki tudja, milyen hányatott élete volt korábban, és milyen traumák érték, mire az örökbefogadóhoz került.

Ezzel persze nem mondom, hogy helyes egy kiskutyát hosszan magára hagyni, mert nyilvánvalóan nem az. Az illetőnek akkorra kellett volna időzítenie a kicsi érkezését, amikor több időt tud rá szakítani.

2015. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

"Megkérdeztem tőle, hogy ugyan már miért nem képes foglalkozni vele és 2-3 óránként kivinni pisilni."

"Kérdeztem, hogy akkor minek kellett neki kiskutya? "

No, ha ezt ilyen stílusban kérdezted meg, akkor te voltál a Neandervölgyi bunkó. Önmagában a bicskanyitogató stílusodért is ki lehetett volna vágni a csoportból.


Természetesen neked van igazad, de ezzel a viselkedéssel azon kívül, hogy kiadtad magadból a dühödet nem értél el semmi jót. Ugyanis:

* NEM segítesz a kutyán, ugyanis az ember sokkal szívesebben hallgat arra, aki türelmesen, nyugodtan elmagyarázza neki a problémát.

* Gondolj bele, akit ilyen istenesen lebasznak, mennyire valószínű, hogy bármikor is szívesen fordulna állatvédőkhöz, kutyabarátokhoz a problémáival? (Vagy te élvezed, ha ilyen stílusban kommunikálnak veled?)

* Az ilyen tapló viselkedéssel csak az állatvédők, kutyabarátok jó hírnevét rontod.

--> Ha nem tudod kedvesen, nyugodtan, türelmesen előadni a mondandódat, inkább ne is szólj meg! Nem neked kell megmenteni az összes kutyát, rajtad kívül még rengeteg ember el tudja magyarázni a pelushasználat hátrányait, a szobatisztaságra szoktatás helyes módját, inkább igyál egy bögre kakaót, jógázz, olvass egy könyvet vagy valami és akkor válaszolj, ha megnyugodtál! :) Úgy sokkal hasznosabbak a válaszaid :)

2015. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, tehát a lényeg annyi, hogy az állatkínzásnak is vannak elfogadható formái. Csodás...
2015. dec. 17. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!