Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A kutya a szomszédból mindig...

A kutya a szomszédból mindig át akar jönni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Főként szakértők illetve állatvédők válasza segítene a legjobban de minden valasznak örülök. A szomszédba új lakók költöztek (kertesház) és vettek egy kutyust. A kerítés rácsos tehát ha az udvaron voltam én is és a kutya is néha megsimiztem és úgy éreztem, hogy nagyon vágyik a szeretetre így egyre többször simogattam én is illetve a családom többi tagja is nem gondoltam,hogy baj lehet belőle. Egyik alkalommal szintén így simogattam és a kerítést alul elkezdte tágítani és elősször az egyik mancsát, majd az orrát dugta át. Megigazítottam a kerítést és mentem be a házba, de amikor visszafordultam hogy megnézzem még egyszer akkor már a feje is átbújt a kerítés alatt. Nagyon megrémültem és a nővéremmel egyből átszaladtunk a másik utcába hogy ott lefoglaljuk a kutyust addig, amíg anyáék korrigálják a kerítést. Szerencsére azóta nem történt meg az eset, de mindig félek ha az udavron vagyok hogy meghall es odajön a kerítéshez és sajnos szoktam látni,hogy senki nem foglalkozik a kutyával, szerintem a gyerekek félnek tőle (labrador keverékről vam szó), de az egyik gyerek kb. egy évvel fiatalabb nálam. Nem szeretik azt a kutyát pedig csak egy kis nevelés és még szerethetőbb házőrző lenne belőle. Nincs rosszul tartva de én úgy gondolom, hogy n véletlenül keresi a társaságunkat. Tudjuk , hogy mi is hibáztunk akkor, mikor megsimogattuk. Azóta nagyon rosszul alszok hiányzik és sajnálom, hogy mostmár nincs aki szeretgesse. Mit tennétek a helyemben?

2016. aug. 13. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Finoman említsd meg hogy többet kéne foglalkozniuk vele. Remélhetőleg nem veszik rossz szemmel. Ha átjön inkább ne nagyon említsétek mert lehet láncra verik szegényt . Amúgy kié a kerítés ? Mert ha a tietek meglehet erősíteni vagy valami jobbra kicserélni...csak ugye addig is átjárna és anyagilag se biztos hogy belefér...
2016. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy az övék a kerítés és sajnos nem vagyunk olyan viszonyban, hogy bármit is megemlíthetnék. Egyébként igényes emberek csak nekik a kutya kimondottan házőrzésre van. Lehet, hogy én dramatizálom túl a dolgot, de én érzékenyebb ember vagyok és az álltok nagyon fontosak nekem.
2016. aug. 13. 21:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Várj...Házőrzésre labrador !?...okos emberek a szomszédaid
2016. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Labrador keverék, de nyilván nem ismerik ezt a fajtát.
2016. aug. 13. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Tehát nem ismerik a fajtát de ilyen kutyájuk van...már nem azért de a menhelyen ha mondták h labrador keverék miert nem néztek utána?...na mind1 már én is sajnálom szegényt
2016. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem azt gondolták, hogy a nagy test mindenkit elijeszt, de egy nagyon aranyos és rosszcsont kutyáról van szó.
2016. aug. 13. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tud átjönni csak próbálkozik, az nem olyan nagy probléma. Ha egyszer át is jön, úgy hiszem, hogy titeket nem fog zavarni:) de ebben az esetben, ha a szomszéd kerítése akkor neki is kell megcsinálnia.
2016. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!