Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők tudnak valamit...

Az állatvédők tudnak valamit tenni, segíteni nekem?

Figyelt kérdés

A mai nap az a ajtónk elé volt téve vízbefojtva az egyik macskánk. Szegénykem teljesen el volt ázva. Csak úgy oda volt helyezve, még nem volt merev. A csaladom többi tagja is latta és ők is azt gondoljak szándékos volt. Sajnos a cica már nincs meg. Elvitték, eltemették. Én nem tudom hova.

Aztán ma az egyik szomszéd tett egy megjegyz3st a többi macskámra, hogy tudja mit kell velük tenni hogy ne legyenek. Ez elég gyanús. Pont ma. 3s ő mit avatkozik bele, nem ő eteti, nem is közvetlen szomszéd.Lehet tenni valamit?


2016. szept. 20. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak annyit, hogy a macskákat a házon belül tartod, vagy olyan kifutóban kint, amiből nem tudnak kimenni az kerten kívülre. Mást nemigen tehetsz a védelmük érdekében.
2016. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Beszólásra senki nem tud tenni semmit.Ha még felvennéd egy ilyen beszélgetését is, mivel csak ráutalás van, senki nem tud lépni ellene.
2016. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

hát, ha eltemették a cicát, és nem is látta senki, hogy a szomszéd bántotta, akkor nem tudom, mit lehet tenni, sajnos :(


dögöljön meg a szomszéd.

biztos, hogy szándékos volt, ha csak úgy odatették szerencsétlent, én örülök, hogy az enyém retteg az emberektől, és nem megy oda idegenekhez.

2016. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha hangra venném, hogy bevallja?
2016. szept. 20. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg próbálkozhatsz vele, azzal talán már tudnak valamit kezdeni de nem hiszem hogy annyira hülye hogy bevallja
2016. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy tartsd a cicákat házon belül, vagy készíts nekik olyan, fölül is zárt kifutót, amibe a szomszéd nem tud pl. az ő kertjéből bedobálni valami mérgezett cuccot. Esetleg még kamerát is felszerelhetsz.

A szomszéd ilyen beszólásait meg vedd fel, és utána megmondhatod neki, hogy ha bármi gyanús történik a cicáiddal, feljelented. Állatkínzás, más tulajdonában való szándékos károkozás vádjával.

Ha beteszi a lábát a te kertedbe, és erre bizonyítékod is van, akkor még birtokháborítást is hozzá lehet csapni.

2016. szept. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vedd fel ha utalgat vagy akár beismeri.

Lehet hogy a macskák kint járkáltak de állatot vízbefolytani semmilyen esetben se legális mert állatkínzás.

2016. szept. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os

"Más tulajdonában lévő szándékos károkozás"

Egy embernek mióta tulajdona egy másik állat???

2016. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 nem szószerinti tulajdon, de a hivatalos gazdája végülis valamilyen értelemben a tulajdonosa.
2016. okt. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!